שני שחקנים ערכו הופעות בכורה במסגרת המחזור ה-18 בליגה הגרמנית. את הראשון אנחנו מכירים מצוין, הלא הוא מונס דאבור, שעלה במחצית ולא הצליח לסייע להופנהיים, שנכנעה 2:1 לפרנקפורט. בניגוד לחלוץ הישראלי, מי שלא ישכח את הופעותו הראשונה בבונדסליגה הוא ארלינג בראוט הולאנד. ילד הפלא הנורבגי שעלה כמחליף במצב של 1:3 מול אוגסבורג, השלים שלושער בלתי נתפס בתוך 22 דקות וסייע לדורטמונד לנצח בסופו של דבר 3:5. 

מאמן הופנהיים, אלפרד שרודר, התייחס בסיום למשחק, ומונס דאבור בהחלט יכול לקחת כמחמאה חלק מהדברים שאמר: “בסופו של דבר הגיע לפרנקפורט לנצח. במחצית הראשונה לא שמרנו טוב על הכדור ולא שיחקנו מספיק מהר. במחצית השנייה ביצענו כמה שינויים וכתוצאה מכך היינו הקבוצה הטובה יותר”.

שחקני הופנהיים (טוויטר)שחקני הופנהיים (טוויטר)

הולאנד: אובמיאנג 2.0

הולאנד הוכיח ששום דבר ממה שעשה העונה וממה שהביא אותו לדורטמונד אינו מקרי. מי שסומן כדבר הבא בכדורגל העולמי וחוזר ע”י מספר מאריות היבשת, הראה ניצוצות כבר בנגיעה הראשונה בכדור, כשמצא את הרשת והחזיר את קבוצתו למשחק לאחר 183 שניות בלבד. 

שימו לב לסיפור מעניין: עשירי בינואר 2013, כמעט לפני שבע שנים בדיוק, ערך חלוץ גדול אחר את הופעת הבכורה שלו בדורטמונד, שמו פייר אמריק אובמיאנג. איך זה נגמר? עם שלושער גדול בדיוק באותו מגרש ומול אותה קבוצה – אוגסבורג! ע”פ הפתיחה של הנורבגי, עושה רושם שהוא יחתום על שיחזור הדרך שעשה החלוץ הגאבוני אצל השוורצגלבן וכפי שזה נראה כרגע, השמיים הם הגבול. 

ב-17 בספטמבר 2019 החלוץ הצעיר והכישרוני כבש שלושער אחרי שלוש הבעיטות הראשונות שלו בליגת האלופות, כשחודשים ספורים לאחד מכן הוא כבש שלושער אחרי 3 הבעיטות הראשונות שלו בבונדסליגה. הוא עשה זאת כשקבוצתו בפיגור, כאשר השלושער הובקע תוך 20 דקות בלבד. המספרים שלו בהופעה הראשונה: 34 דקות, 3 בעיטות, 3 שערים. איזו בכורה חלומית

ארלינג בראוט האלנד חוגג (רויטרס)ארלינג בראוט האלנד חוגג (רויטרס)