שלושה חודשים אחרי הפציעה שהייתה אמורה לסיים לו את העונה, מונס דאבור עלה הערב (שבת) לראשונה על כר הדשא. החלוץ הישראלי עלה כמחליף בדקה ה-62, אך לא הצליח לעזור לקבוצתו הופנהיים, שאכזבה בגדול וסיימה ב-1:1 בלבד עם נועלת הטבלה פאדרבורן, זאת במסגרת המחזור ה-27 של הבונדסליגה. 

הופנהיים פתחה בשליטה מוחלטת את ההתמודדות בעוד שהמארחת המשיכה להיראות כבשר התותחים של הליגה. כבר בדקה הרביעית,  רוברט סקוב העניק את היתרון לאורחת, אך הוא החזיק מעמד חמש דקות בלבד לפני שדניס סרבני ניצל טעות קשה בהגנת הופנהיים ודאג לאזן עבור נועלת הטבלה.  

מונס דאבור מנסה להגיע לכדור (רויטרס)מונס דאבור מנסה להגיע לכדור (רויטרס)

במחצית השנייה חלה ירידה משמעותית ביכולת של הופנהיים, מה שלא הותיר למאמן הקבוצה, אלפרד שרודר ברירה אלא להכניס את מונס דאבור על מנת לרענן את השורות. בדקה ה-72 החילוף הזה כמעט השתלם, כשדאבור הסתנן בקלילות אופיינית לרחבה, חלף על פני בלם פאדרבורן אך לצערו, הבעיטה שלו נהדפה ע”י שוער המארחת, שמנע מהישראלי שער בכורה בבונדסליגה. בדקה ה-86 דאבור פספס הזדמנות נוספת, הפעם כשהחמיץ בנגיחה מקרוב. 

בעקבות איבוד שתי הנקודות, הופנהיים ממשיכה להתרחק מהמקום שמוביל לאירופה ותמשיך לדשדש במרכז הטבלה. מנגד, פאדרבורן, שקרוב לוודאי כבר השלימה עם הירידה לליגה השנייה, יכולה להיות מרוצה מכך ששלטה במשחק לאורך דקות ארוכות אך פחות מכך שלא הצליחה לנצל זאת כדי להשיג 3 נקודות שאולי היו נותנות לה להמשיך לחלום על הישארות. 

במשחק נוסף, ורדר ברמן השיגה 3 נקודות יקרות ושמרה על סיכוי כלשהו להישאר בליגה עם 0:1 על פרייבורג הודות לשער ניצחון של לאונרדו ביטנקורט בדקה ה-19. הירוקים נמצאים כעת במקום ה-17 ורחוקים 6 נקודות מחוף מבטחים. 

מחצית ראשונה:

בנג'מין הובנר ואובה הונמייר לפני המשחק (רויטרס)בנג'מין הובנר ואובה הונמייר לפני המשחק (רויטרס)

כבר בדקה הרביעית, הופנהיים עלתה ל-0:1: האורחת שלטה לחלוטין משריקת הפתיחה והמארחת הוכיחה שוב למה היא במקום האחרון בטבלה. פאבל קדז’אבק פרץ בצד ימין של הרחבה והעביר רוחב למרכז, שם חיכה רוברט סקוב שירה כדור חזק שירד מהמשקוף פנימה. 

שחקני הופנהיים חוגגים עם רוברט סקוב (רויטרס)שחקני הופנהיים חוגגים עם רוברט סקוב (רויטרס)

בדקה התשיעית, פאדרבורן השוותה ל-1:1: היתרון של האורחת החזיק מעמד 5 דקות בלבד. איבוד כדור של בלם הופנהיים ארמין ביצ’קצ’יק הביא את הכדור לרגלו של דניס סרבני, חלוץ המארחת סובב בנגיעה אלגנטית כדור שלא הותיר לאוליבר באומן שום סיכוי. 

שחקני פאדרבורן חוגגים עם דניס סרבני (רויטרס)שחקני פאדרבורן חוגגים עם דניס סרבני (רויטרס)

בדקה ה-20, הופנהיים כמעט עלתה ליתרון: סקוב נשלח קדימה, הצליח להקפיץ מעל לאופולד זינגרל ששפשף את הכדור שלבסוף נהדף מקו השער.  

בדקה ה-35, פאדרבורן הייתה קרובה: גריט הולטמן הגביה מצוין משמאל, סבסטיאן רודי דחף את הרגל וכמעט כבש שער עצמי, אך הכדןר הלך למשקוף.

מחצית שנייה

בדקה ה-62, מונס דאבור עלה כמחליף: אחרי שלושה חודשים, החלוץ הישראלי עלה לראשונה על כר הדשא על מנת לעזור לאלפרד שרודר להשיג שלוש נקודות. סטיבן זובר ירד לספסל. 

בדקה ה-73, דאבור כמעט העלה את הופנהיים ליתרון: החלוץ הישראלי נכנס מצוין למשחק וכמעט החזיר את היתרון לאורחת אחרי שחלף על מגן המארחת בקלילות ושחרר בעיטה לפינה הרחוקה, שנהדפה ע”י זינגרל. 

בדקה ה-86, דאבור שוב היה קרוב: איזו החמצה של הישראלי, שקיבל הגבהה מדויקת לראש ונגח מקרוב החוצה.  

פאדרבורן: לאופולש זינגרל, מוחמד דראגר, אובה הונמייר, סבסטיאן שונלאו, ג’אמילו קולינס, סבסטיאן ואסילידיס, קלאוס גאסולה, כריסטופר אנטויי אדג’יי, קאיי פרוגר, גריט הולטמן ודניס שרבני.

הופנהיים: אוליבר באומן, פאבל קדז’אבק, ארמין ביצ’קצ’יק, בנג’מין הובנר, סטפן פוש, סבסטיאן רודי, פלוריאן גריליטש, רוברט סקוב, כריסטוף באומגארטנר, סטיבן זובר (מונס דאבור 62) ואילאס בבו.