בצל שרשרת ההפסדים והלחץ הגדול שיש על השחקנים ועל המאמן ברק בכר, הפועל באר שבע תנסה מחר (שבת, 17:30) להימנע ממבוכה גדולה נוספת ולעבור לשלב הבא בגביע המדינה בכדורגל במשחק חוץ נגד מ.ס. אשדוד, אותה לא ניצחה כבר שנתיים באצטדיון הי"א. במועדון קיימת דריכות גבוהה, מאחר והדחה תגרור זעזוע גדול ותעמיק את המשבר ממנו לא מצליחים לצאת.

"משחק על עונה שלמה" אמרו בבאר שבע, "אין מקום לטעויות, זה משחק אחד שנצטרך לתת בו הכל ולהניח את כל האווירה הקשה והמשחקים החלשים שלנו בתקופה האחרונה. אסור לנו להיראות כמו נגד בית"ר ירושלים, אחרת אשדוד תעיף אותנו בקלות. אם לא נעבור הבלגן הולך לגדול ואף אחד לא חסין". 

שחקני הפועל ב"ש (מרטין גוטדאמק)שחקני הפועל ב"ש (מרטין גוטדאמק)

בנוסף לאווירה הירודה בקבוצה, בבאר שבע יצטרכו להסתדר ללא מספר שחקנים משמעותיים. נייג'ל האסלביינק וז’וסוואה מורחקים ולא יעמדו לרשות ברק בכר, כמו כן לואי טאהא, עדן שמיר ורמזי ספורי הפצועים. בעקבות היכולה הגרועה נגד בית"ר ירושלים וגם בגלל החיסורים הרבים.

אוהד לויטה (מרטין גוטדאמק)אוהד לויטה (מרטין גוטדאמק)

הרכב הפועל ב”ש: אוהד לויטה, בן ביטון, דוד קלטינס, מיגל ויטור, שון גולדברג, אורן ביטון, מרואן קבהא, נאור סבג, חנן ממן, ניר זריהן ובן שהר. 

אוחיון: “אולי דרך הגביע נצליח לצאת לדרך טובה יותר”

השוער רון שושן יפתח בין הקורות של מ.ס אשדוד שתארח מחר (שבת, 17:30) את הפועל באר שבע במסגרת סיבוב ח׳ בגביע המדינה. שגיב יחזקאל הפצוע ייעדר מהמשחק בעוד הקבוצה של רוני אוואט תנסה לצאת מהתקופה הקשה בה היא נמצאת, שישה משחקים ללא ניצחון, דווקא דרך מפעל הגביע. 

משה אוחיון שימשיך לעמוד על הקווים בעוד רוני אוואט לצידו על הספסל, התייחס למשחק הקרוב ואמר: ״זו הפוגה מהליגה, משחקי ליגה הם תמיד כיפים ומהנים. אנחנו מתכוננים כמו לכל משחק, יש יריבה חזקה מולנו שנמצאת בתקופה לא טובה אבל גם אנחנו נמצאים לא בתקופה הכי טובה מבחינתנו, אבל אולי דרך הגביע נצליח לצאת לדרך טובה יותר שנוכל להמשיך אותה בליגה. באר שבע קצת בלחץ ויבואו לעשות הכל בשביל לנצח. במשחק הקודם היה משחק טוב וכמעט ניצחנו אז אני מקווה שנצליח לשחזר את היכולת וגם נעבור שלב״.

רוני אוואט ומשה אוחיון (איציק בלניצקי)רוני אוואט ומשה אוחיון (איציק בלניצקי)

אוחיון התייחס לעובדה כי הולך לקבוצה טוב יותר מול הגדולות מבחינת יכולת: ״תמיד רמת המוטיבציה היא גבוהה מאוד, יש קהל והאווירה היא שונה. הקבוצות הקטנות באות יותר להסתגר ואז קשה הרבה יותר לשחק, לעומת קבוצות גדולות שמשחקות פתוח ויש יותר שטחים. יהיה קשה ללא ספק אבל אני מקווה שנבוא מרוכזים ומוכנים כדי להוציא תוצאה טובה ובגביע תוצאה טובה זה לנצח ולעבור שלב. יש עומס ואנחנו מרגישים את זה על השחקנים, במשחקים הבאים תהיה איזושהי רוטציה, אבל הכי חשוב שכל השחקנים ישחקו כמו שצריך״.

שושן, שכאמור יפתח לראשונה בהרכב מאז גביע הטוטו, הוסיף: ״אני לא מרגיש שאני צריך להוכיח משהו, אני מאוד בטוח בעצמי. באתי לפה במטרה לשחק וזה לא קרה עד עכשיו, אבל לשמחתי יש לי מאמן שוערים מדהים כמו איתי ששומר אותי הכי חד שהייתי אי פעם אז ככה שאני מאוד בטוח ביכולות שלי ויהיה טוב. הפועל באר שבע קבוצה מאוד טובה, עם תקציב גבוה, שחקנים טובים עם שנים מאוד טובות מאחוריה ועכשיו בתקופה קצת פחות טובה אבל אני מתעסק בנו ואני מאמין שאנחנו יכולים לנצח״.

רון שושן (רדאד ג'בארה)רון שושן (רדאד ג'בארה)

הרכב אשדוד: רון שושן, זוהר סזנו, ניר ברדע, קמאהני מונטרי, גיל כהן, לאונרד אווסו, רועי גורדנה, שלומי אזולאי, סמואל אלאבי, דין דוד ויאקוב סילבסטר