מכבי נתניה הייתה יכולה לעשות את העבודה בעצמה בדרך לחצי גמר גביע הטוטו וקיבלה הזדמנות פז נוכח הניצחון הגדול של הפועל חיפה על עירוני קריית שמונה, אבל היא בעטה בדלי אמש (שלישי) במשחקה הרביעי במפעל, כשספגה שער שוויון דרמטי מול הפועל חדרה וסיימה מולה ב-1:1 מאכזב. כעת תמתין הקבוצה לתוצאות של ק"ש ושל החיפאים כדי לדעת אם היא תעפיל לשלב ארבע האחרונות.

אי אפשר להתעלם כמובן מהעובדה שהיה זה המשחק הרביעי של מכבי נתניה ב-11 ימים וכן מחסרונם המשמעותי של אלמוג כהן ויחמיר היקה, ובכל זאת – השחקנים של סלובודאן דראפיץ' ושי ברדה הגיעו ללא מעט הזדמנויות והיו יכולים להכניע את חדרה, אבל החמיצו שוב ושוב, בעיקר גיא מלמד, רועי קהת ואביב אברהם.

גם במשחק הקודם מול הפועל כפר סבא התוצאה הייתה 0:1 שביר, אבל אז זה הספיק. חדרה, לעומת זאת, השכילה להשוות וגרמה ליהלומים לשלם על חוסר הריכוז, הקהות בהתקפה והחלודה של פתיחת העונה. יתרה מכך, חדרה גם הייתה יכולה לנצח, כשיהונתן לוי כמעט השלים קאמבק בתוספת הזמן.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ברדה: עדיין לא מוכנים

שי ברדה, אחד ממאמני נתניה, אמר לאחר המשחק שנתניה עדיין לא מוכנה לליגה, בעוד חצי הכוס המלאה היא שנותרו לקבוצה שבועיים וחצי עד מחזור הפתיחה של ליגת העל מול הפועל תל אביב. בתווך יהיו או משחקי הדירוג של גביע הטוטו או חצי הגמר. אז גם ישובו כהן והיקה וכן דני עמוס, ניקו אולסק ורון אשכנזי, בעוד יונס מלדה וגולן אלקסלסי ימשיכו להגביר קצב באימונים לקראת חזרתם.

כפי שתוכנן, במכבי נתניה צפויים לקיים ישיבה בקרוב בהשתתפות המאמנים וההנהלה לצורך קבלת החלטות על הצעד האחרון, אם בכלל, בחלון ההעברות הנוכחי, כאשר עד כה בנתניה טענו כי הסגל סגור עד לאחר משחקי גביע הטוטו.

"היינו במשחק לכל אורך 90 הדקות, היינו צריכים לסיים את זה, אבל הייתה שנייה אחת של חוסר ריכוז", אמר סתיו פיניש בסיום המשחק. "אסור לעשות טעויות כאלה, זה מה שקורה. יש איכויות בליגה הזאת ואנחנו נהיה חייבים לשמור יותר על ריכוז ולהרוג משחקים.  הייתה חסרה לנו הרגל המסיימת כי שלטנו במשחק. זאת הכנה לליגה, אבל ברור שרצינו להתקדם עוד שלב ולהיאבק בכל תחרות אפשרית שיש לנו, עכשיו צריך לקוות ולהסתכל על תוצאות אחרות ולא שלנו, וזה חבל".

סתיו פיניש עם הכדור (רדאד ג'בארה)סתיו פיניש עם הכדור (רדאד ג'בארה)

על נתניה של העונה: "הקבוצה שלנו העונה יותר 'רעה' ביחס לעונה הקודמת. שמות זה הכל טוב ויפה לפני, אבל ברגע שמגיעים למגרש השמות לא מדברים ורק היכולת. אני מאמין שהקבוצה הזאת תהיה יותר טובה יותר מאשר בעונה הקודמת". 

על מטרותיו לקראת העונה בליגה ושיתוף הפעולה עם כהן וקהת: "להיות יציב, להשתפר ממשחק למשחק, להיות הרבה יותר טוב ויותר דומיננטי. אלו שחקנים שאני יכול ללמוד מהם הרבה ולהיעזר בהם".