טום רוזנטל, בנו של רוני רוזנטל, עלה הבוקר (שלישי) בפעם הראשונה לאימון של הנבחרת הצעירה של ישראל. רוזנטל ג’וניור בן ה-21, משחק כקשר 50/50 בדורדרכט מהליגה השנייה בהולנד ורשם כבר הופעות בנבחרות הנוער של בלגיה. הקשר נחת בארץ במיוחד כדי לקחת חלק באימוני הנבחרת של מרקו בלבול, והגיע מלווה באביו.

"אני מאוד שמח להיות פה. ראיתי כמה פעמים את הנבחרת ושכולם שחקנים טובים”, אמר רוזנטל הנרגש והוסיף: “אני מכיר כמה שחקנים ומחכה כבר להתאמן איתם. הייתי מגיל 16 ועד גיל 18 בנבחרות הנוער של בלגיה, יש להם נבחרות מאוד טובות וזה היה טוב בשביל הניסיון שלי. עכשיו אני פה ואעשה את המקסימום. אעשה כל מה שאני יכול כדי להרוויח דברים טובים למדינה. ליגת העל? אולי, אנחנו לא יודעים מה יכול לקרות. הפוקוס שלי עכשיו נמצא כאן ונראה מה יקרה".

רוזנטל: מאד שמח להיות פה

גם אביו, רוני, לו 60 הופעות במדי הנבחרת הבוגרת, לא הסתיר את התלהבותו וסיפר: "מרגש לראות את טום במדים האלה. תמיד אמרנו שיכול להיות שזה יקרה יום אחד ועכשיו הגיע הרגע. זו פרוצדורה שלקחה דיי הרבה זמן כי הוא כבר שיחק בנבחרת הבלגית וזה לא פשוט לעבור, זה תהליך של חצי שנה בערך, אבל בסוף זה קרה. טום התחיל לשחק בגיל 16 בנבחרת בלגיה ובגיל 18 היה אחד הבולטים בנבחרת ולכן באה קבוצה ושילמה עליו הרבה כסף (זולטה ווארחם), אבל היום מה שחשוב יותר זה מה שאתה מראה בבוגרים ולא בנוער”.

רוני רוזנטל (שחר גרוס)רוני רוזנטל (שחר גרוס)

הפוטנציאל של בנו: “יש הרבה שחקנים שמתבלטים בנוער ואחרי זה הם נעלמים. הוא משחק ומצא את מקומו בקבוצה בהולנד. לא נשארו לו הרבה משחקים בנבחרת הצעירה בעקבות הגיל, הוא ישחק איתם עד ספטמבר-אוקטובר. האם יגיע לארץ? אי אפשר לדעת, הכל יכול להיות. כרגע הוא בליגה השנייה בהולנד, הוא צריך להתפתח. זה שנה ראשונה שהוא משחק כמו שצריך, הוא היה פצוע ולפחות 8 חודשים לא שיחק כדורגל. הוא עבר תקופה דיי קשה, אבל עכשיו הוא יצא מזה, אני מקווה שהוא יחזור לעצמו וייהנה, כי זה מה שהכי חשוב".

הנבחרת הצעירה תצא למשחק חוץ ביום חמישי הבא (22.3) מול הנבחרת המקבילה מגרמניה, זאת במסגרת מוקדמות אליפות אירופה 2019. כעבור חמישה ימים תארח ישראל באצטדיון רמת גן את נבחרת נורבגיה.

תום רוזנטל באימון הנבחרת (שחר גרוס)תום רוזנטל באימון הנבחרת (שחר גרוס)