הפועל אום אל פאחם והפועל ראשון לציון מהליגה הלאומית הגיעו (הערב) להבנות במתווה עסקת ריף מסיקה, כאשר העולה החדשה תשחרר את הקשר לטובת הכתומים לאחר משחק הליגה הקרוב נגד הפועל עפולה ביום שני, בעוד הקבוצה מעיר היין תעביר בתמורה את אנס דאבור וסכום כסף.

ראשון לציון, שכבר תקופה ארוכה מחזרת אחר מסיקה (בעיקר מאז שמנחם קורצקי מונה למאמן הקבוצה) משוכנעת כי הקשר יעזור לה רבות במאבקי העלייה לליגת העל אף על פי שהיא מודעת לעובדה כי הוא כבר חתום בהפועל חדרה לעונה הבאה. תחילה, באום אל פאחם עוד היו מעוניינים להשאיר את מסיקה בקבוצה ואף דרשו עליו סכום גבוה, אך כעת הבינו כי עליהם להעביר דרישות הגיוניות על מנת למקסם רווחים. כך למשל בסופו של דבר הרוויח נועם שוהם את מוחמד כליבאת ועכשיו גם את אנס דאבור שיצטרף לסגל הנוצץ שלו. 

אנס דאבור עם הכדור. יעשה את הדרך ההפוכה (חגי מיכאלי)אנס דאבור עם הכדור. יעשה את הדרך ההפוכה (חגי מיכאלי)

מסיקה בן ה-30 יצא לתודעה בעיקר בגלל שער הניצחון בגביע המדינה על מכבי תל אביב, מה שהוביל את אום אל פאחם לשמינית הגמר ובמקביל כבש שבעה שערים ב-26 הופעות בכלל המסגרות. מסיקה הספיק לרשום עליית ליגה עם אום אל פאחם, לשחק במכבי הרצליה, הפועל אשקלון, הפועל כפר סבא, הפועל רעננה, בני לוד, הפועל הרצליה, מכבי נתניה (אצלה גדל) והפועל ראשון לציון שבמדיה ירשום קדנציה שנייה.

אמרי וולשמן סיכם בסכנין

בנושא אחר. קבוצה נוספת שלא מוכנה להרים ידיים היא בני סכנין שלאט לאט חוזרת למאבקי הצמרת בליגה הלאומית ואחרי שטיפסה למקום הרביעי עם 30 נקודות, היא קרובה לרשום חיזוק לחלק הקדמי שלה לאחר שהחלוץ הקנדי-גיאני אמרי וולשמן ששוחרר מהפועל חיפה סיכם את תנאיו בקבוצה. הדבר התאפשר לאחר שהבלם הגאבוני קסילירסת נג’ומה עזב למכבי אחי נצרת והתפנתה משבצת של זר. 

אמרי וולשמן (שחר גרוס)אמרי וולשמן (שחר גרוס)