חזרה מרגשת לאוסטריה הייתה לווילי רוטנשטיינר ואנדי הרצוג, שניים מהדמויות החשובות בכדורגל המקומי שם, להם היה חלק מהותי בהצלחת הנבחרת במרוצת השנים. הפעם, הם חזרו למדינתם כאורחים, כאנשים שמובילים את נבחרת ישראל לקראת המשחק בחמישי מול הנבחרת האוסטרית, בקרב חשוב ביותר במוקדמות יורו 2020.

רוטנשטיינר בן ה-56, המנהל הספורטיבי של הנבחרת, שעזב לפני שנתיים את תפקידו באוסטריה, חוזר לאצטדיון ארנסט האפל, כשהוא מודע לחשיבות הידע והניסיון שלו באוסטריה לקראת המפגש עם הנבחרת המקומית. בהתייחסותו לסגל היריבה ולחיסרון האפשרי של דויד אלאבה: “גם אם יש למאמן פרנקו פודה חיסרון בסגל, כולל אלאבה שזה חיסרון חמור כי הוא שחקן ברמה הכי גבוהה בעולם, יש לו סגל מספיק עמוק כדי להתמודד עם זה”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
שון וייסמן מדבר לקראת המפגש נגד אוסטריה

הרצון של אוסטריה לנקום על ה-4:2 בסמי עופר: “זה ברור שהיא הפייבוריטית, אבל שיחקנו היטב מול כל יריבה עד כה חוץ מפולין. אני מקווה שגם כאן בווינה ניראה טוב. ההפסד הדרמטי לסלובניה? זה היה כואב מאוד, הנבחרת עבדה נהדר באימון ובמשחק עצמו. יש לזה קשר לאיכויות, כי אתה חייב להישאר רגוע במצבי לחץ בסיום המשחק, כי טעות אחת או שתיים כמו שקרו לנו, יוכלו להוביל לעונת ולתגובה מהירה כברק ברמות האלה”.

מיעוט הדקות של הליגיונרים: “במיוחד הקיץ, הרבה מהשחקנים הגיעו למצב שהם מקבלים מעט מאוד דקות בקבוצות שלהם, אפילו שיש קצת שיפור מאז, אין לנו הרבה אפשרויות לקחת שחקנים במקום אלו שחסרים בזמן משחק. שון וייסמן? הוא נראה טוב בקבוצה שלו, הם מתעניינים במסורת שלו ועוזרים לו עם זה, לכן הוא נותן להם המון בחזרה”.

אנדי הרצוג עלה לאוטובוס (אסי ממן (מערכת ONE)אנדי הרצוג עלה לאוטובוס (אסי ממן (מערכת ONE)

התגובה של אנדי הרצוג להפסד בסלובניה: “זה היה סיפור גדול מאוד בישראל, אבל זה התקבל בהבנה רבה ובחיוביות כי זה היה אותנטי. הוא היה מאוכזב מאוד מהסיטואציה הזו, אבל האנשים הרגישו שהוא דיבר בכנות רבה, שזה באמת כאב לו. החוזה שלו? אחרי המשחקים של אוקטובר אנחנו נדבר על זה”.

חוזהו של רוטנשטיינר עם ההתאחדות לכדורגל: “עבדנו על פרויקט ארוך טווח, לדעתי עשינו התקדמות בכמה תחומים ואני חושב שיש שביעות רצון מהעבודה שלי. אם רואים את איך שהנבחרת שיחקה לפני שנה ואיך שהיא נראתה עכשיו, יש שוני רב.