האוסטרים מתחממים לקראת המפגש מול נבחרת ישראל ביום חמישי ב-21:45, עם הגעתה של החבורה בכחול-לבן לווינה אמש. הבוקר (שלישי) עסקו העיתונים במדינה בביקור של נבחרת ישראל, אבל יותר מכל הם התרכזו בהגעתם של בני המקום, וילי רוטנשטיינר ואנדי הרצוג.

"וילי רוטנשטיינר ואנדי הרצוג הופכים את המפגש לבעל ערך סנטימנטלי", כך נכתב בכותרות העיתונים. יחד עם זאת, בתקשורת האוסטרית עסקו בעיקר בראיון של הרצוג לאחר המשחק מול סלובניה והציגו דרכו את המצב בנבחרת ישראל: "לשחקנים בישראל אין מספיק מחויבות, הם ספגו שער בתוספת הזמן והפסידו 3:2 אחרי טעות קריטית. הרצוג ביטא את הכעס שלו על כך בראיון שהפך לוויראלי. הוא לא אוהב להפסיד".

ווילי רוטנשטייינר בעיתון באוסטריה (מערכת ONE)ווילי רוטנשטייינר בעיתון באוסטריה (מערכת ONE)

בתקשורת האוסטרית טוענים כי לישראל יש כמובן עוד סיכוי להעפיל ליורו, אך זה יהיה קשה יותר. הם סימנו את המשחק הקרוב כמשחק מפתח עבור כל אחת משתי הנבחרות. פרשן כדורגל מקומי הסביר: "בפשטות, שני ניצחונות בצמד המשחקים הקרוב, בבית מול ישראל ולאחר מכן בסלובניה - והנבחרת יכולה להזמין כרטיסי טיסה ליורו. בשני המשחקים האחרונים שיישארו, בבית מול צפון מקדוניה ובחוץ בלטביה, כנראה ששום דבר חריג לא יוכל לקרות".

לשדה התעופה לא הגיעו עיתונאים אוסטרים כדי לקבל את נבחרת ישראל, אבל הייתה מצלמה אחת שהתמקדה כמובן ברוטנשטיינר ובהרצוג, כמו גם בכוכב הנבחרת ערן זהבי. העיתונים באוסטריה עסקו גם ביכולת של שון וייסמן לאחרונה: "לנבחרת אוסטריה יש מקום לדאגה אם הוא ישחק, כי החלוץ הישראלי כבש עוד צמד במחזור האחרון והוא מוביל את טבלת מלך השערים של הליגה".

שון וייסמן בעיתונות האוסטרית (מערכת ONE)שון וייסמן בעיתונות האוסטרית (מערכת ONE)

מעבר לזה, בעיתון "קרונן צייטונג" עסקו אמש בסיבה שבגללה הנבחרת הישראלית הגיעה מוקדם לאוסטריה. "השחקנים הישראלים הולכים להיות 25 שעות בלי אוכל!", זעקה הכותרת ההמומה, שסיפרה כמובן על צום יום הכיפורים המסורתי. "היהודים לא אוכלים ולא שותים במשך יותר מיממה, זה יחליש אותם לפני המשחק", הדגישו בעיתון. כמו כן, נכתב כי לא ברור כמה שחקנים באמת יצומו, אך ציינו כי רוטנשטיינר הבהיר כי כל שחקן יוכל לצום לפני המשחק בלי שום מגבלות: "אנחנו מאוד מכבדים את זה".

בנוסף, באוסטריה מודאגים מכמות הצופים שתגיע למשחק מול ישראל. "רק 22 אלף כרטיסים נמכרו ויש חשש לקרחות ביציעים של אצטדיון ארנסט האפל, שמכיל כ-50 אלף מושבים. קצב מכירת הכרטיסים נמוך, דווקא אחרי יכולת טובה שהפגינה הנבחרת נגד לטביה ופולין לאחרונה".

העיתונים באוסטריה (מערכת ONE)העיתונים באוסטריה (מערכת ONE)