נבחרת ישראל רשמה הערב (שבת) את משחקה הגרוע ביותר בקמפיין הזה, ואחרי כל הפרגונים על הדרך ששיבחתי את מר אנדי הרצוג, היום הוא פישל ובגדול. הרי כולנו כבר יודעים ששיטת שלושת הבלמים לא מתאימה לישראל כי עם עובדות אי אפשר להתווכח. בכל המשחקים שהרצוג שיחק עם שלישיית בלמים הנבחרת ספגה שערים, ובדרך כלל הם הגיעו מהמרכז.

גם היום המאמן החליט במשחק שלא קבע כלום לשחק עם שלושה בלמים וטעה שוב. במקום לשנות שיטה ולהפוך את המשחק הזה למשחק אימון לקראת הפלייאוף, שקיבלנו במתנה לא יודע מאיפה, אז האוסטרי נתקע עם השיטה שלו והנבחרת שיחקה את המשחק הכי הגרוע שלה במחצית הראשונה.

ערן זהבי מאוכזב (אורן בן חקון)ערן זהבי מאוכזב (אורן בן חקון)

מזל שלואי טאהא נפצע ואז הרצוג החליט לשנות סוף סוף שיטה ובמחצית השנייה ראינו כבר משחק שקול לחלוטין והנבחרת התחילה לאט לאט לחזור לעצמה. במשך שנה וחצי אני אומר שאני כן רואה התקדמות במבחן הדרך. נכון, התוצאות לא מחמיאות ואנחנו כנראה מסיימים את הקמפיין במקום החמישי, אבל בכל המשחקים ראיתי את הנבחרת שלנו יוזמת ומשחקת כדורגל בהרבה יותר התקפי מקמפיינים אחרים.

המאמן טעה היום בהרכב ובשיטה, אך למזלו הרב במחצית זה היה רק 0:1 לפולנים ולא 0:5. היום סופית, הרצוג חייב ללמוד שהנבחרת צריכה לשחק עם שני בלמים בפלייאוף, אמנם זה לא מבטיח ניצחונות ועלייה, אך לדעתי, הסיכוי יגבר. מבחינה אישית, שחקני הנבחרת היו היום ביום רע מאוד, לאופיר מרציאנו, היה משחק רע - היה חלש מאוד עם משחק הרגל. ערן זהבי גם היה יחד עם שאר השחקנים ביום חלש, כשמונס דאבור היחידי שעוד הראה קצת כדורגל ודולב חזיזה שנכנס היה נקודת אור קטנה.

רוברט לבנדובסקי ודן גלזר נאבקים על הכדור (חגי מיכאלי)רוברט לבנדובסקי ודן גלזר נאבקים על הכדור (חגי מיכאלי)

מבחינה קבוצתית, טקטית, אישית, זה המשחק הגרוע של נבחרת ישראל בקמפיין המוקדמות. לסיום, בסוף המשחק התרחש האירוע שכרגיל מוריד אותנו לחדר ההלבשה בטעם מר – עוד אידיוט קפץ למגרש וכתוצאה מהרדיפה אחרי אותו אוהד, המאבטח התנגש בתומאש קנג'יורה הפולני, וכמעט פוצץ את המשחק. “חגיגה מושלמת”.

אולי טוב שזה קרה, כי ביום שני מגיע לאצטדיון בלומפילד השחקן הגדול בהיסטוריה, ליאו מסי, אז כדאי לנו לשמור עליו. כי אם חס וחלילה אוהד יפגע בו, זה יהיה כתם על כל המדינה. בכל אופן, אני מציע לחברות האבטחה שיתעוררו וישמרו על הכוכבים שישחקו על המגרש, כי אחרת כנראה לעולם לא נראה אותם שוב מגיעים לישראל.