עוד משחק של נבחרת ישראל בקמפיין מוקדמות יורו 2020 הסתיים באכזבה, כשהערב (שבת) החבורה בכחול-לבן ספגה 2:1 באצטדיון טדי מנבחרת פולין, במסגרת המחזור התשיעי של בית 7.

בעקבות התוצאה, הנבחרת איבדה כל סיכוי להעלות ליורו דרך שלב המוקדמות ותצטרך לנסות את מזלה בשלב הפלייאוף. מאמן ישראל, אנדי הרצוג, אמר בסיום ההתמודדות: “המחצית הראשונה הייתה מאוד מאכזבת, לא רק הגנתית. לא הצלחנו להתמודד עם הלחץ הפולני, לא הצלחנו להחזיק בכדור. הם נבחרת חזקה מאוד, אפשר היה לראות במחצית הראשונה את ההבדלים בין שחקני צ’מפיונס לשחקנים שלי שלא רגילים לקצב הזה. במחצית השנייה המצב היה יותר טוב אבל בסופו של דבר להפסיד בבית זה אף פעם לא טוב”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הרצוג: מחצית ראשונה חלשה שלנו

האם תעשה שינוי במערך בעתיד: “עוד נראה. עם דולב חזיזה, סאן מנחם ועילאי אלמקייס, שחקנים צעירים שבאו ושיחקו טוב, היה שינוי, אבל ברור שהמחצית הראשונה הייתה מאכזבת. היו רגעים טובים למונס דאבור ולדעתי היה לו משחק טוב מול הגנה חזקה. המערך עם שלושה בלמים לא עבד כי עשינו טעויות, במחצית הראשונה היינו פאסיביים מדי, במקום לחץ על הכדור חיכינו לפולנים ולא יכולנו להתמודד עם הלחץ שלהם. במערך של שלושה בלמים יש אופציות התקפיות, אבל טעויות פוגעות בביטחון של השחקנים. רציתי להפעיל לחץ על הכדור. יש הרבה דברים לקחת ולחשוב בהמשך לקראת חודש מרץ”.

אנדי הרצוג (אורן בן חקון)אנדי הרצוג (אורן בן חקון)

על המשחק מול צפון מקדוניה: “ביום שלישי אולי ישחקו שחקנים אחרים, נבדוק לגבי פציעות. הם קבוצה טובה, אבל לא חזקה כמו הפולנים”. העתיד שלו בנבחרת: “אני אהיה המאמן של ישראל במשחקי הפלייאוף”.

אנדי הרצוג (אורן בן חקון)אנדי הרצוג (אורן בן חקון)