משחק הבכורה של יובל נעים על הקווים במ.ס אשדוד הולך ומתקרב כשהערב (שבת, 18:15) הקבוצה מעיר הנמל תארח את עירוני קריית שמונה במסגרת המחזור ה-11 של ליגת העל., ובנתיים המאמן הטרי של הדרומיים ערך את מסיבת העיתונאים לקראת הקרב המסקרן מול חיים סילבס וחניכיו. המסע”ת הועברה בשידור חי כאן אצלנו באתר

במהלך מסיבת העיתונאים אמר דובר הקבוצה, אוהד צויק, כי האימון פתוח במלואו וכי עיתונאים המעוניינים יוכלו לשבת בצד ולהסתכל, אך לאחר שנעים ועוזרו סיימו את תרגולי האימון השונים, בעוד ג’קי בן זקן משגיח מהצד ביחד עם אחיו נוני, ניגשו השחקנים לאיזור של המים קרוב למושבם של העיתונאים. לפתע, החליט קפטן אשדוד, טום בן זקן כי אינו מעוניין בנוכחותם של העיתונאים (החלטה ששמורה לרוב למאמן הקבוצה והצוות המקצועי) ופנה בצעקה למנכ״ל המועדון, רפי נידם “תוציא מפה את העיתונאים״. נידם כמובן נענה מיד לדרישתו של בן זקן ג׳וניור כשאמר לעיתונאים לצאת החוצה מהאימון וזאת ללא התערבותו של המאמן החדש.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
יובל נעים: "חיכיתי לאשדוד"

הקבוצה ערכה אימון דיי קליל שכלל בעיקר משחקונים שונים. במהלך האימון ניגש נעים לגדי קינדה הפצוע ושוחח עימו מעט, כשנראה כי פציעתו מטרידה מאוד את אנשי אשדוד בעוד גם הבעלים פנה לפיזוטרפיסט, אורי ביינהרט, ועודכן במצבו של הקשר. 

נעים יעבור למערך שני בלמים כשניר ברדע ועמית ביטון יוצבו במרכז ההגנה ואילו אביב סולומון יאייש את עמדת המגן השמאלי. בן רייכרט ישחק באמצע לצידם של דן ביטון ולאונרד אווסו, כשפיליפ קנזביץ’ יקבל הזדמנות לתיקון הרושם כשיפתח בכנף, בזמן שבצד השני יהיה זה יוסיפ איבנצ’יץ’. דין דוד יפתח כחלוץ במקומו של דודו ביטון, שיקבל דקות במהלך המשחק.

הרכב משוער: יואב ג׳ראפי, טום בן זקן, עמית ביטון, ניר ברדע, אביב סולומון, בן רייכרט, לאונרד אווסו, דן ביטון, פיליפ קנזביץ’, יוסיפ איבנצ׳יץ’ ודין דוד.

יובל נעים (איציק בלניצקי)יובל נעים (איציק בלניצקי)

במסע”ת עצמה, נעים התייחס לפרשת יצחק אספה: “זה סיפור מאוד עצוב, גם ממשפחת הילד שנפגע. אני מקווה שיאפשרו לו לצאת לאימונים, שיגיע ונראה אותו”. ההכנה לקראת המשחק: “אני חושב שהיה לנו שבוע מאוד מעניין בו הכרתי את השחקנים, יש קבוצה טובה. ברור שצריך חיזוק נקודתי, אך עד אז אני מצפה שהפצועים יחלימו ויחזרו לסגל. אני רוצה לעשות תוצאות טובות עד ינואר. אם הייתי רוצה לחזור הייתי חוזר, היה לי מספיק הצעות. תחושת הבטן אמרה לי להיות באשדוד. מתרגש? ברגע שאתה מפסיק להתרגש אתה צריך להפסיק לאמן”.

מצב הקבוצה: “אנחנו לא מחפשים תירוצים, גם השחקנים שנמצאים כרגע הם טובים. נצטרך לשפר כמה דברים שלא היו בעבר ונקווה לתוצאה טובה. מטבע הדברים שאתה מקבל קבוצה זו קבוצת תחתית, אם היא הייתה בצמרת לא היו מחליפים מאמן. יש פה צעירים מוכשרים שצריכים להבין שהם חייבים להביא עוד כמה דברים מעבר לכישרון. אחד המנהיגים זה גדי קינדה הפצוע. מנהיג זה אחד שיש לו את זה, מי שאין לו את זה באישיות יתקשה להיות אחד כזה”. 

גדי קינדה. "מנהיג" (שחר גרוס)גדי קינדה. "מנהיג" (שחר גרוס)

החיזורים מצד אשדוד: “זה התחיל בשנה שעברה שעזבתי את הפועל אשקלון, הייתי מאוד קרוב להגיע לפה. ג’קי בן זקן החליט למנות את יוסי מזרחי במשחק הבעייתי עם אשקלון והצליח. כמו שאמרתי, חיכיתי להחלטה שלו. הייתי מאוד רוצה להגיע לפני, לא מסתכל על העבר, רק קדימה ומה שמעניין אותי להצליח עם הקבוצה”.

הסיכויים להישאר בליגה והחיזוק הצפוי בחלון ההעברות: “אני בטוח שנוכל להישאר בליגה. נצטרך להתחזק, ג’קי יודע את זה. עד אז, אנו מחויבים לתת מעצמנו הכל. אני מקווה שאפקט המאמן החדש ישפיע. אני מאמין בסגל הקיים אך ברגע שנתחזק גם הסגל הזה ישחק יותר טוב. בפגישה הראשונה דברנו על זה. ינואר רחוק מדי, עד אז נצטרך לאסוף כמה שיותר נקודות”.

יובל נעים. "בטו שנישאר בליגה" (איציק בלניצקי)יובל נעים. "בטו שנישאר בליגה" (איציק בלניצקי)

מכת פציעות: שמעון אבוחצירה וגרסיה יעדרו, יואל  ונירן בספק

סגל חסר מאוד יעמוד מחר לרשותו של מאמן עירוני קריית שמונה חיים סילבס. במועדון הצפוני ניסו להשיב לפעילות את כוכב הקבוצה, לוי גרסיה, במהלך הפגרה אך הוא עדיין לא כשיר ומצטרף לחלוץ שמעון אבוחצירה הפצוע. כמו כן, בימים האחרונים הצטרפו לרשימת הפצועים גם המגן נירן רוטשטיין והחלוץ יואל אבוחצירה והשניים בספק גדול למשחק החשוב באצטדיון הי”א.

מכת הפציעות בהתקפה מדללת באופן משמעותי את האפשרויות של סילבס שיצטרך להכריע האם לעלות עם קישור מעובה וללא חלוץ טבעי או לשלב את אחד מבוגרי קבוצת הנוער, כדוגמת רותם חטואל הצעיר. “אנחנו מגיעים בסגל חסר אך אחרי פגרה חייבים לחזור למסלול הניצחונות, פציעות הם  חלק מהמשחק ועלינו להתמודד איתם” אמרו במועדון הצפוני. הקבוצה יצאה למרכז הארץ ותקיים את האימון המסכם במתחם וינגייט ולאחר מכן תמשיך לאשדוד שם תשהה עד המשחק.

חיים סילבס (שחר גרוס)חיים סילבס (שחר גרוס)

הרכב משוער: דזיוגאס ברטוקס, איאד אבו עביד, מרקוס דיניז, עידן נחמיאס, חגי גולדנברג, סמואל בראון, וובה בראון, עדן שמיר, ואלון אחמדי, עומר לקאו (איסמעיל ריאן) ומוחמד שכר (רותם חטואל).