אחרי עוד משחק בית מאכזב אמש (שבת), הפעם 0:0 מול הפועל כפר סבא, במ.ס אשדוד מתחילים לחשוש מקצב צבירת הנקודות של הקבוצה שלא רחוק מזה של העונה שעברה. מאמן הקבוצה, רוני אוואט, ימשיך לחזור בהדרגה לפעילות מלאה על הקווים אך כמו מול כפ”ס, לא צפוי לעמוד על הקווים מול מכבי חיפה ביום רביעי הקרוב במחזור אמצע השבוע. 

המאמן, שנמצא בהתאוששות ובטיפול תרופתי בכדי לחזור לשגרה, ייפגש ביום שלישי עם רופא נוסף שיחווה את דעתו על המצב בו אוואט נמצא כעת ולאחר מכן יצטרך המאמן להחליט האם לעבור הליך פולשני שאמור לפתור 80 אחוז מהפרעות קצב הלב שלו או שמא להמשיך בטיפול התרופתי.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
חיים: צריכים להגיע ליותר מצבים ולהבקיע

אם אכן יחליט ללכת על האופציה הראשונה יצטרך אוואט להיעדר לפחות שבועיים עד לחזרה לשגרה אך לאחר מכן צפוי לשוב לפעילות מלאה על הקווים. לסביבתו אמר אוואט כי עדיין לא לקח החלטה מה עליו לעשות אך הבהיר כי כל מה שקרה עימו בתקופה האחרונה היה “בגלל אדרנלין” ולאו דווקא מלחץ ומעומס רגשי. 

בחזרה למשחק. בהנהלה הביעו אכזבה גדולה לאור היכולת במשחק וכן מהתוצאה עצמה. במועדון מעיר הנמל קיוו בקיץ לעונה אחרת לגמרי לאור הרכש שבוצע, אך עם הזמן נראה כי הקבוצה לא מצליחה להביא את התוצאות הנדרשות. "נקווה שזה יתחבר מתישהו", אמר לאחר המשחק אחד משחקני הקבוצה. "אנחנו יודעים שזה נראה רע. כלום לא עובד לנו וזה יוצא תסכול גדול ככל שהדקות עוברות. לא היינו קיימים התקפית, חוץ מכמה פעולות שעשו בודדים לא היה לנו כלום ובבית שלנו הצליחו לתסכל אותנו טקטית שזה עוד יותר מתסכל במהלך משחק".

בן מיזן מול יצחק אספה (דן יידוב)בן מיזן מול יצחק אספה (דן יידוב)

לצד זה, היו שחקנים וחלקים מהצוות המקצועי שיצאו מעודדים מעט מהיכולת ומהעובדה כי לראשונה העונה הצליחו לשמור על רשת נקייה ועל כך החמיאו לחוליית ההגנה ובראשם לשוער רועי משפתי, שאמנם לא נאלץ לעמוד בפני סכנה גדולה’ אך הקרין המון ביטחון לשאר חבריו בקו האחורי. מי שעוד קיבל מחמאות על משחקו הוא חמודי כנעאן שנכנס כמחליף במחצית השנייה והיה מהבולטים על המגרש על אף שסבל מכאבים בשרירי הבטן. כנעאן ביקש חילוף, אך זכה לתמיכה מג'קי בן זקן שעודד אותו להמשיך מהיציע ונראה היה שהרגיש מחויבות מחודשת להישאר על כר הדשא. לאור היכולת בצוות המקצועי צפויים לשלבו ב-11.

ביום רביעי תצא הקבוצה לחיפה לקראת המשחק מול החבורה של מרקו בלבול ולאחר אמש נראה כי רמת החיוביות בקרב השחקנים לא גדולה במיוחד או במילים אחרות ישנו חשש די גדול משני המשחקים הקרובים, מול חיפה ובית"ר ירושלים. "יש לנו שני משחקים מאוד מאוד קשים עכשיו, אם לא נעשה שינוי גישה ונבוא מוכנים, אנחנו יכולים לזרוק את הנקודות האלה כבר מעכשיו. הכי קל להרים ידיים מראש אבל אסור לנו כי מהר נמצא את עצמנו במקום רע יותר מהעונה שעברה והפעם יהיה קשה להינצל".