מ.ס אשדוד תחזור לליגה אחרי פגרת הנבחרות ביום ראשון הקרוב כשתארח את הפועל באר שבע ביום ראשון ב-20:15 באצטדיון הי״א בעיר. רוני אוואט יקבל לרשותו סגל מלא כשסמואל אלאבי ייכלל בסגל כמו גם דודי תירם שטרם ברור האם יפתח ב-11. 

עוד קודם ערכו במועדון היום (שישי) מסיבת עיתונאים בהשתתפות המאמן רוני אוואט והקשר שלומי אזולאי. ״עדיין לא שיחקנו נגד קבוצה גדולה, אנחנו נמדד לאורך זמן אבל ברור שהפועל ב"ש הוא מועדון מהטופ של הכדורגל הישראלי, קבוצה שחידשה את עצמה ונראית מצוין", אמר המאמן שהוסיף: "צפוי לנו משחק מאוד קשה".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
Transfer Market, פרק 15 - התוכנית המלאה

"אין פה עניין של לחץ, לכל משחק בפתיחת עונה ובטח לאורך הזמן, יש את הלחץ שלו. הניצחון על הפועל תל אביב נתן הרגשה טובה, אמונה והרבה ביטחון שליוו אותנו בשבועיים האחרונים אבל זה היה ונגמר. המטרה שלנו היא לייצר המשכיות ולהסתכל קדימה עם כדורגל טוב וכמובן לצבור נקודות שזה הכי חשוב. צירפנו עוד בלם כדי שיהיה לנו כמה אופציות. לשחק בקו הגנה של חמישה שחקנים כשאתה לא מתורגל זה קצת יומרני ואני חושב שאנחנו נלך על אותו הקו שהיה עד עכשיו״, הסביר אוואט. 

אזולאי, שפתח את העונה בצורה מצוינת עם שער ובישול, התייחס גם הוא למחזור הקרוב: ״באר שבע זו קבוצת צמרת בשנים האחרונות והיא פייבוריטית ברורה, היא תכתיב את הקצב אבל לא נבוא להוריד את הראש ונתקוף גם מהצד שלנו. גם כשהגעתי עם קבוצות אחרות לאשדוד תמיד המשחקים היו קשים, זה מגרש מאוד ביתי וקומפקטי. לבאר שבע יש חיים קשים פה ואני מקווה שנמשיך את המסורת, אנחנו נעשה חיים קשים לכל קבוצה בליגה".

שלומי אזולאי (שחר גרוס)שלומי אזולאי (שחר גרוס)

במקביל להכנות, יוזמה מבורכת תתקיים במועדון לקראת ראש השנה, כשאוהדי הקבוצה וכמו כן אוהדי האורחת, הוזמנו לקחת חלק בהבאת מוצרי מזון לסלים עבור משפחות נזקקות. מחוץ ליציעי האצטדיון ביום ראשון הקרוב יעמדו שחקני מחלקות הנוער מחולקים ליד עמדות איסוף וייקחו את המוצרים המגויסים מהאוהדים השונים שירצו לתרום. גם שחקני הקבוצה הבוגרת התגייסו למאמץ ויאספו מוצרים ולאחר האיסוף, יארזו את הסלים שיחולקו למשפחות קשות יום.

עד עונה זו היו מצטרפים באשדוד לעמותות שונות שהיו מארגנות זאת, אך השנה החליטו לקחת את היוזמה על עצמם מההתחלה ועד הסוף. ״שיתוף פעולה של השחקנים, האוהדים ומחלקת הנוער ייצור חיבור לפעילות קהילתית משותפת וגם עבור מחלקת הנוער להוות להם דוגמה לנתינה״, אמרו במועדון מעיר הנמל.