בתום המחזור השישי, מ.ס אשדוד ספגה אמש (שני) את הפסדה הראשון בליגה אחרי 2:0 לעירוני קרית שמונה בחוץ. החבורה מעיר הנמל יצאה נסערת לצד טענות שלה לקיפוח מצד שופטי המשחק באשר להחלטותיהם: ״זה לא היה משחק כדורגל, זה היה הכל חוץ מהתנהלות של משחק כדורגל״. 

כבר מהדקה ה-12 נותרה הקבוצה של רוני אוואט בעשרה שחקנים אחרי שעבירה של המגן הצעיר גיל כהן הוכרעה באמצעות ה-VAR ככזו המחייבת כרטיס אדום ישיר. באותה התקפה גם ספגה אשדוד את השער הראשון ועל כך אמרו בקבוצה: ״משם כל ההכנה ותוכנית המשחק שלנו פשוט התרסקה. אם זה הכיוון שמשחק הכדורגל הולך לקראתו אז אין לנו הרבה מה לעשות במהלך שבוע האימונים״. 

מסאי דגו ורוני אוואט (ניסן עייש)מסאי דגו ורוני אוואט (ניסן עייש)

לצד השיפוט, בקבוצה לא נשארים אדישים לנוכח היכולת שדעכה במחזורים האחרונים, אך העידו בעידוד מסוים כי על אף הטענות והתסכול שהוציאו מהם צוות השיפוט וההלם בו נותרו לנוכח איבוד שחקן בשלב כה מוקדם, השחקנים ניסו שלא להיכנע ועדיין היו דומיננטיים יותר מהיריבה. 

בקבוצה גיבו את ההחלטות של אוואט כשבחר לשמור חלק מהכלים התקפיים על הספסל ולהשתמש אחרי זמן רב ביעקב בריהון ב-11. הקשר שהגיע בקיץ מבית״ר ירושלים אומנם חווה תקופת התאקלמות בעייתית מעט בעיר הנמל, אך בקבוצה מקווים כי תקופה זו כבר מאחוריו. שלושה חילופים התקפיים ביצע המאמן כשהעלה את שגיב יחזקאל, שלומי אזולאי ויאקוב סילבסטר אל כר הדשא, אך כאמור בעשרה שחקנים ועל אף שבסיום נותרו מול תשעה של המקומיים, זה לא הספיק. 

טימוטי אוואני מאוכזב (ניסן עייש)טימוטי אוואני מאוכזב (ניסן עייש)

באשר לסילבסטר, בקבוצה לא התרגשו מידי לנוכח היכולת הלא משכנעת של החלוץ שעלה בדקה ה-76, בשל העובדה כי צפו זאת לאחר שהבינו כי כושרו עדיין לא מאוזן כלל. כעת, בפגרה יעבדו במרץ על מנת להכשירו ובמקביל יעניקו מנוחה לשחקנים שסחבו פציעות לאורך המשחקים האחרונים, ביניהם שלומי אזולאי ושובל גוזלן. 

לאחר פגרת הנבחרות תארח אשדוד את מכבי תל אביב ובמועדון מקווים שישובו לראות כדורגל טוב יותר, כמו זה שהצליחה להציג הקבוצה במשחקי פתיחת העונה, בעיקר מול הפועל באר שבע והפועל תל אביב. 

איתן שמואליביץ' מרחיק את גיל כהן (ניסן עייש)איתן שמואליביץ' מרחיק את גיל כהן (ניסן עייש)

הנסיעה חזרה לאשדוד הייתה מלווה בלא מעט שקט ששרר באוטובוס הקבוצה, כשהתסכול והאכזבה נכחו באופן בולט: ״צריכים לדעת להפסיד בכבוד, גם טעויות זה חלק מהכדורגל אין מה לעשות״ אמר שחקן בקבוצה והוסיף: ״זה מסתכל בעיקר כי אנחנו יודעים שיש פה קבוצה טובה״. התחושה העיקרית עמה יצאו במועדון מהמשחק הייתה של פספוס לאור העובדה כי שמו לא מעט חשיבות על ההתמודדות הזו וראו בה כאפשרות לקפיצת מדרגה. ״פספסנו בענק, נהיה חייבים לחזור לעצמנו כמה שיותר מהר״, סיכמו במועדון.