אחרי שסיימה אמש (שני) במקום החמישי בגביע הטוטו עם הניצחון על בני יהודה לאחר דו קרב פנדלים, שהכניס לכיסה 350 אלף שקלים כמענק למועדון על המיקום, מ.ס אשדוד מכוונת כבר לקראת משחק הליגה בחוץ נגד הפועל חדרה, וכבר אחרי שריקת הסיום נדרשו השחקנים לשמור על רמת רצינות גבוהה מבחינתם לקראת הדבר האמיתי. 

רועי גורדנה שסובל מתת פריקה בכתף ימין וחזר להתאמן ביום ראשון האחרון, צפוי לשוב לשחק אחרי הקלה בכאביו ושיפור משמעותי במצב הכתף. סמואל אלאבי שנותח בברכו ככל הנראה יחמיץ את מחזור הפתיחה בשל העובדה כי עדיין לא התאושש במאת האחוזים ובקבוצה יעדיפו שלא לסכנו. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אבוקסיס: הצעירים הפתיעו אותי לטובה

״גביע הטוטו זה טוב ויפה, ראינו שיש עם מה לעבוד אבל זה לא מספיק ועכשיו חובת ההוכחה עלינו״, אמר אחד משחקני הקבוצה שבשיחות פנימיות לא הסתירו את הרצון לקבל קבוצה ״נוחה יותר״ מבחינתם למחזור הפתיחה בטח כשזהו משחק חוץ. 

לקראת המשחק גם מקווים כי המאמן רוני אוואט יוכל לעמוד על הקווים ולהימנע מעונש לאחר שהורחק על ידי זיו אדלר עם חילופי דברים בין השניים. בקבוצה לא הפסיקו להתלונן על מספר הטעויות שנעשו לטענתם כנגדם בעיקר בשער של בני יהודה, אז נטען לעבירה מוקדמת על רועי משפתי אחרי שדור אלו נראה חוטף את הכדור מידיו, דבר שגרם לאוואט “להתחמם” ולהיות מורחק.

רוני אוואט מורחק (שחר גרוס)רוני אוואט מורחק (שחר גרוס)

במועדון לא התרגשו מהיכולת הירודה של שחקני ההרכב הראשון שלמעשה שיחקו נגד הרכב משני של הכתומים מתוך הבנה כי רוב השחקנים רצו ביחד לאורך רוב תקופת ההכנה, הכושר שלהם עוד לא בשיאו והעייפות כבר ניכרת. בתוך כך, שמחו כי הצליחו לצמצם את מספר הפציעות לקראת מחזור הפתיחה ובתוך תקופת הכנה דיי אינטנסיבית. 

מי שנראה כי נכנס לכושר בעיקר בכל הנוגע לבעיטות חופשיות מרהיבות, שכזו אף הוסיף למאזנו בפעם השנייה ברציפות גם אמש, הוא הקשר שלומי אזולאי שגרף מחמאות על תפקודו על ומחוץ למגרש. באשדוד שיבחו את השחקן על יכולת טובה מאוד עד עכשיו ואף דאגו לציין כי ישנה שביעות רצון גדולה גם מהתנהלותו מחוץ למגרש כשגם מיד לאחר הגול שכבש צעק לחבריו, ״זהו מעכשיו הכל חדש, מספיקים להתעסק בשופט. רק לנצח״. 

בן שמעוני מול שלומי אזולאי (שחר גרוס)בן שמעוני מול שלומי אזולאי (שחר גרוס)

לאחר עצירת הפנדל האחרון של היריבה במועדון סיפרו כי השמחה הייתה כפולה גם בשביל הניצחון וגם בשביל השוער רועי משפתי שנכנס הקיץ לתפקיד השוער הראשון. ״אני מאוד אוהב פנדלים״, אמר משפתי לאחר המשחק, ״שמח שניצחנו והמזל היה לטובתנו. אחרי מה שקרה עם השופט שהוא לא שרק, ביטלתי את מה שהיה, עשיתי סוויץ’ בראש ורציתי לנצח. אני לא מרגיש שום לחץ, עשיתי כבר עונה כשוער ראשון, חיכיתי לזה ואני מוכן לאתגר״.