במחזור הסיום של שלב הבתים של גביע הטוטו, מ.ס אשדוד רשמה ניצחון מרשים 1:4 על הפועל רעננה וסיימה במקום השני בבית 2, ויתמודדו במשחק הדירוג על מקומות 5-6 מול בני יהודה ביום שבת, בו צפויה הקבוצה לעלות בהרכב משני כדי לאפשר מנוחה לרוב שחקני ההרכב לקראת פתיחת הליגה. הקבוצה של רוני אוואט, שחגג אתמול יום הולדת 51, סיפקה הופעה טובה על אף ששיחקה ללא מספר שחקני מפתח, כדוגמת שגיב יחזקאל, בנצי מושל, ורועי גורדנה וסמואל אלאבי שמתאוששים מפציעה. 

במועדון מסרבים להסתנוור מהניצחון, ומבהירים: “נהיה חייבים לשמור על צניעות אחרת כל הדרך לא שווה כלום״. האשדודים שמחו מהצורה בה נראו על המגרש, כשאת מרב המחמאות גרף הקשר שלומי אזולאי שסיפק משחק מצוין ואף קינח עם שער בבעיטה חופשית מרהיבה. ״שלומי הפך תוך זמן קצר לאחד המנהיגים השקטים בקבוצה״, כך סיפר גורם במועדון, ״הוא רעב להצלחה ורואים את זה, אם ימשיך ככה אנחנו יכולים להיות שקטים״. כמו כן, גם לאונרד אווסו ופיראס אבו עקל זכו לפרגון במועדון.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
רוני אוואט: מ.ס אשדוד זה בית עבורי

לצד זה, באשדוד הביעו שביעות רצון מהחלק הקדמי הפורח של אתמול, שובל גוזלן ששוב כבש, סיים את שלב הבתים כמלך השערים של המפעל עם חמישה כיבושים בארבעה משחקים. ״זה כיף לביטחון ולקבוצה, וגם עשינו משחק מעולה לדעתי״, סיכם החלוץ, ״זה גביע הטוטו אז אנחנו לא מתרגשים אבל אנחנו שמחים על הדרך, עוד שבועיים הדבר האמיתי ואנחנו מתכוננים לזה״. 

גוזלן הוסיף: ״המשחקים האלה לא אומרים הרבה על מה שיהיה בליגה אבל אם לא תהיה טוב בכלל בגביע הטוטו אז אני לא מאמין שבליגה פתאום תעשה שינוי. יש לנו דרך וזה הכי חשוב, אלו לא ניצחונות מקריים ונכון בליגה זה שונה וצריך להתחזק ולהשתפר, אני מקווה שנעשה את העבודה. אני מבחינתי אבוא הכי מרוכז לכל משחק, כדי לעשות את הכל ולהצליח. זה עוד רחוק לדבר על המטרות של הקבוצה, נדבר במחזור העשירי וגם אז הליגה ארוכה״.

שחקני מ.ס אשדוד חוגגים (שחר גרוס)שחקני מ.ס אשדוד חוגגים (שחר גרוס)

באשר לגורדנה, במועדון מספרים כי השחקן מרגיש שיפור במצב ידו, אך עם זאת עדיין לא יכולים להתחייב על כך שיוכל להיות כשיר במאת האחוזים למחזור הפתיחה מול הפועל חדרה, בכל מקרה לא יהיה כשיר למשחק הדירוג מול בני יהודה. גם אלאבי ממשיך בהליך השיקום ויחמיץ בוודאות את מחזור הפתיחה.

בתוך כך, יודעים בקבוצה כי עליהם להתחזק בבלם נוסף, כשטרם החליטו לגבי הבלם הברזילאי ג’ילברטו דה סילבה, שנבחן בשורותיהם, אך נראה כי סיכויו להצטרף נמוכים לאחר ששוב נכנס במחצית השנייה ולא הותיר רושם טוב במיוחד. 

רועי גורדנה (חגי מיכאלי)רועי גורדנה (חגי מיכאלי)