לחץ רב בעירוני קריית שמונה. חניכיו של דגו עם נקודה בודדת בחמישה משחקים ונמצאים במקום האחרון בטבלת ליגת העל. הפסד נוסף במשחק הערב (שני, 20:00) מול מ.ס אשדוד עלול לעלות בכיסאו של מאמן הקבוצה מסאי דגו ושחקנים בקבוצה הצפונית מבינים את זה היטב: "המצב כאן לא פשוט, אנחנו חייבים לנצח ולייצר שקט".

מבחינה מקצועית עדן קארצב שנעדר ברוב השבוע החולף בשל מחלה וקיימת התלבטות האם להכלילו בסגל למשחק. במהלך השבוע החולף ביקש דגו מחניכיו לגלות ריכוז רב יותר. במשחק הקודם כבשה הקרייה שני שערים ובמועדון מקווים להמשיך ביכולת התקפית זו, אך להשתפר במשחק ההגנה.

מסאי דגו (עמית מצפה)מסאי דגו (עמית מצפה)

"המצב שלנו לא טוב ואנחנו חייבים נקודות גם כדי לשפר את המצב בטבלה וגם להוסיף שקט למועדון. זה משחק על החיים שלנו ואנחנו חייבים לשמור על הבית ולנצח במשחק", ציינו במועדון הצפוני.

מאמן הקבוצה, מסאי דגו ציין: "מתכוננים למשחק בית מאוד קשה מול קבוצה שלא הפסידה השנה גם בגביע הטוטו וגם בליגה, שנראית מצוין עם המון כישרון ויכולת אישית. הצלחנו לעצור את רצף ההפסדים מול חדרה, היינו במשחק טוב ויכלנו לצאת עם שלוש נקודות אבל לפחות עצרנו את הרצף. אנחנו חוזרים הביתה למשחק שאני מקווה שנשאיר את הנקודות בבית, לא בדיבורים אלא בעבודה קשה וצניעות. אני סומך ומאמין בשחקנים שלי".

גיל כהן ושלומי אזולאי צפויים לפתוח אצל אשדוד

אחרי שלוש תוצאות תיקו רצופות, מ.ס אשדוד תצא צפונה במטרה לשמור על מאזנה נקי מהפסדים ובתקווה להביא את מלוא שלוש הנקודות. הקבוצה של רוני אוואט תצא בבוקר המשחק לעיר הצפונית ותשהה במלון באזור עד ליציאה למגרש.

״זה משחק שיש לו משמעות מאוד מאוד גדולה״, אמר אוואט במסיבת העיתונאים לקראת המשחק והסביר: ״דיברנו בתחילת העונה שאנחנו רוצים להיות במקום אחר ואני חושב שהמשחק הזה הוא משחק על שש נקודות שאם נדע לנצח אותו, יכול לשים אותנו במקום אחר לגמרי להרבה זמן מבחינת העונה ולכן אין ספק שזה משחק עם משמעות מאוד גדולה עבורנו. יחד עם זאת קרית שמונה היא קבוצה טובה ונכון שהתוצאות שלהם כרגע לא הכי טובות, אבל אצלם בבית לא פשוט לשחק וצפוי לנו משחק מאוד קשה״.

רוני אוואט ודין דוד (עמית קרקו)רוני אוואט ודין דוד (עמית קרקו)

המאמן הוסיף ואמר: ״אנחנו רוצים לראות השנה את מ.ס אשדוד מגיעה נגד כל יריבה ומשחקת את הכדורגל שלה באותו סגנון, ומי שראה אותנו במשחקים האחרונים ראה קבוצה ששיחקה רוב הזמן את אותו כדורגל, למעט המשחק האחרון שהיינו פחות טובים בו אבל מבחינת הרצון להיות דומיננטיים, ליצר כדורגל התקפי ולהבקיע שערים, עשינו את זה נגד כל היריבות שלנו. זה המוטו שלנו בעונה הזאת וכך נמשיך ואני רוצה להאמין שהדברים האלה יבואו לידי ביטוי עם הזמן גם בצבירת הנקודות ונוכל ליהנות מהעבודה הקשה שאנחנו עושים״.

ספיגת השערים בכל משחק עד כה: ״הבקענו שבעה שערים וספגנו שישה, בסוף העונה הסדירה שעברה הקבוצה הבקיעה 20 שערים וספגה 41 אז אם נמשיך באותו רצף, על אותו נתון סטטיסטי בסוף העונה הסדירה אנחנו נהיה עם ספיגה של 30 והבקעה של 35 שערים ואני קונה את זה כבר מעכשיו. בשנה שעברה הנתון הזה הספיק לקבוצות גם להיות בפלייאוף העליון. אנחנו חושבים על איך לצמצם את ספיגת השערים אבל יחד עם זאת אני לא חושב שהמצב כל כך אקוטי שאנחנו עסוקים בו כל כך״.

גם החלוץ דין דוד, לו זיכרונות טובים מהמשחקים האחרונים מול הצפוניים, התייחס להתמודדות הקרובה: ״יש לי זיכרונות טובים מקרית שמונה, בעונה שעברה הבקעתי נגדם פעמיים ואני מקווה שגם הפעם אבקיע. אנחנו עובדים קשה באימונים ומנסים לעלות למשחק כדי לנצח כל קבוצה, אנחנו באים לכל מגרש ומנסים לשחק טוב כמה שאפשר. אני מקווה מאוד להביא העונה את המספרים כי עבדתי קשה לאורך הדרך בשביל זה. אני עושה כל מה שאני יכול כדי להביא את הדברים שאני עובד עליהם באימונים גם למגרש״.

רוני אוואט ודין דוד (עמית קרקו)רוני אוואט ודין דוד (עמית קרקו)

בפן המקצועי, רוני אוואט צפוי לשמור על המערך הקבוע שלו כשיקבל בחזרה אל הסגל את המגן גיל כהן, שצפוי לפתוח בצד שמאל כמקבילו של בנצי מושל שיפתח בעמדת המגן הימני. שלומי אזולאי, שמתאושש מהמתיחה בשריר האחורי ברגלו, כשיר וצפוי לפתוח במרכז המגרש לצידם של לאונרד אווסו ורועי גורדנה, בעוד דוד ושגיב יחזקאל יהיו אמונים על הכנפיים לצידו של שובל גוזלן. 

הרכב משוער: רועי משפתי, בנצי מושל, ניר ברדע, טימותי אוואני, גיל כהן, לאונרד אווסו, רועי גורדנה, שלומי אזולאי, שגיב יחזקאל, דין דוד ושובל גוזלן.