לאחר שעברה עונה שהוגדרה כטראומה עם שלושה מאמנים שהתחלפו, מ.ס אשדוד מכוונת מטרה - לא עוד מאבקי הישרדות. עם מאמן זר על הקווים, בדמותו של שחקן העבר של הקבוצה, בלגויה (בובי) מילבסקי, ושבעה שחקנים חדשים שהגיעו עד כה לעיר נמל, אשדוד תנסה לעשות את קפיצת המדרגה ולהראות חוזק מנטלי, דבר שלא מאפיין אותה בשנים האחרונות. כמעט ללא קהל ביציעים ועם הרבה רצון להוכיח, הדרומיים פותחים עונה חדשה עם מטרה ישנה.

כאמור, שבעה שחקנים חדשים חתמו הקיץ באשדוד, כשמנגד עזבו תשעה שחקני מפתח שסייעו לקבוצה במאבקיה הקשים לשרוד בליגת העל. המאמן המקדוני, הגיע לישראל ביחד עם עוזרו, רוברט סטבינוסקי ומיד החלו לעבוד עם החתמתו של הקשר, לאונרד אווסו מגאנה. אל השניים, הצטרף גם משה אוחיון עוזר מאמן נוסף, לאחר שהחליט לפרוש עקב פציעה ולמעשה חבר אל מי שהיה שותפו על המגרש שלוש שנים במדי אשדוד.

בלגויה מילבסקי (שחר גרוס)בלגויה מילבסקי (שחר גרוס)

זמן קצר לאחר מכן יצא הקבוצה למחנה אימונים בסלובניה, מקום אותו גילה בקיץ הקודם, רן בן שמעון שהיה אז מאמן הקבוצה ובמועדון החליטו לשוב לשם. מחנה האימונים ערך 11 ימים ונרשם כהצלחה והכנה טובה עם שני ניצחונות ותוצאת תיקו בהם הפגינו חניכיו של מילבסקי יכולת מרשימה. כמו כן, הדרומיים ספגו מהלומה קלה עם עזיבתו של בלסינג אלקה ללוצרן השווייצרית, אך מיד החתימה את פיליפ קנזביץ' שימלא את מקומו.

בגזרת הישראלים, עם פתיחת האימונים זימנה הקבוצה את חלוצה של הפועל עכו, דודו ביטון לאימון הבכורה ולאחר שהרשים הוחלט להחתימו. הקשרים דור גלילי ורן רובין יצאו לסלובניה ביחד עם שאר חבריהם ולאחר מכן הוחתמו גם הם. בשבועות האחרונים, הצליחה קבוצתו של ג'קי בן זקן להחזיר לשורותיה את הבלם, עמית ביטון לעוד עונת השאלה אך זה לא הרכש הטרי ביותר בשל העובדה כי אשדוד השאילה גם כן את בן רייכרט מזולטה וארחם.

דודו ביטון (שחר גרוס)דודו ביטון (שחר גרוס)

לאחר מכן, הקבוצה אף רכשה את הקשר הצרפתי, רומן אבראן מאנטוורפן, שהצליח להרשים את הצוות המקצועי. המאמן המקדוני הצהיר לא פעם כי הסגל צפוי להשתנות בכל רגע וכלל אינו סופי, ויקטור גנב, ניר ברדע, אביב סולומון, גיל אביב ואוהד רבינוביץ, קיבלו הודעה כי הם אינם בתוכניות ויכולים למצוא קבוצה אחרת. בעוד, מאוריסיו קורדיירו השתחרר מחוזהו לאחר שגם בו לא היה מעוניין מילבסקי.

כמו כן, המאמן המקדוני הצהיר לא פעם כי הסגל צפוי להתחזק וכלל אינו סופי, ניר ברדע, אביב סולומון, גיל אביב ואוהד רבינוביץ, קיבלו הודעה כי הם אינם בתוכניות ויכולים למצוא קבוצה אחרת. בעוד, גם ויקטור גנב לא צפוי להמשיך בקבוצה. כעת, הציפיות מהקבוצה להגיע לשלבי הסיום של הליגה ללא החשש מפני ירידה וכאמור לא להיקלע למאבקי הישרדות.

אבראן חוגג (חגי מיכאלי)אבראן חוגג (חגי מיכאלי)

הצטרפו: לאונרד אווסו, דודו ביטון, דור גלילי, פיליפ קנזביץ׳, עמית ביטון, רן רובין, בן רייכרט, רומן אבראן, רועי משפתי ואוהד רבינוביץ׳ (חזרו מהשאלה).
עזבו: בלסינג אלקה, ירדן קרישטול, מאוריסיו קורדיירו. רועי בקל ומשה אוחיון (פרשו מכדורגל). כמו כן, אור אינברום, איגור פיליפנקה, וובה בראון, דור ג׳אן ושחר פיבן (סיימו תקופת השאלה).

בנוסף, גובה תקציב הוא 17 מיליון שקלים. כשהצוות המקצועי יהיה בראשותו של מילבסקי, כשרוברט סטבינוסקי יהיה עוזר המאמן/מאמן כושר. משה אוחיון יהיה עוזר מאמן שני. יניב נוחי מאמן הכושר, איתי זילפה מאמן שוערים ואדיר טובול הוא מנהל הקבוצה. מחירי מנויים יהיו: מבוגר – 600 ש”ח, נער/חייל/סטודנט – 300 ש”ח, ילד/אישה – 100 ש”ח. בנוסף, מחירי כרטיסים ישתנו בהתאם למשחק ויעמדו לרוב על מחיר אחיד של 50 ש”ח.

אוהדי מ.ס אשדוד (שחר גרוס)אוהדי מ.ס אשדוד (שחר גרוס)

המפתחות לעונה החדשה

הבעלים - ג'קי בן זקן
לאחר שנה וארבעה חודשים בהם ריצה עונש מאסר בגין הרצת מניות, האיש החזק במועדון חוזר למרכז הבמה. "אין ספק בכלל שג'קי היה חסר לכולנו", אמרו במועדון: "עצם החזרה שלו נותנת לכל המערכת שקט ובעיקר ביטחון". בן זקן נחשב לאחד מבעלי הקבוצות המעורבים ביותר בליגת העל ובסביבתו מעידים כי העונה יותר מתמיד הוא רוצה לראות סוף סוף את השקעתו הכלכלית, המקצועית והאישית מניבה פירות. לשם כך, מצופה מהבעלים יותר סבלנות ואולי מידת רחמים על המאמן שעל הקווים שכן חילופי המאמנים בשנים האחרונות לא הוכיחו את עצמם אלא אפשר להגיד שרק גרמו לנזקים שכמעט הובילו את אשדוד חזרה לליגה הלאומית.

ג'קי בן זקן (שחר גרוס)ג'קי בן זקן (שחר גרוס)

המאמן – בלגויה מילבסקי
חמישה מאמנים הוחלפו במהלך השנתיים האחרונות, שלושה מאמנים רק בשנה האחרונה, לאור עובדות אלו המטרה העיקרית של המקדוני היא קודם כל לשרוד עונה שלמה בתפקיד. מילבסקי בן ה-47, כבר הספיק לאמן ברמות הגבוהות ביותר במקדוניה כשהוא רושם לזכותו זכיות באליפות המדינה ובסופר קאפ כמאמן ראשי, כמו כן רשם הצלחה עם הנבחרות הצעירות של המדינה אותן אימן. על אף הרקורד המרשים מאוד, תהיה זו הפעם הראשונה שיאלץ להוכיח את יכולות האימון שלו מחוץ לגבולות מולדתו במשימה לא פשוטה כלל. 

בלגויה מילבסקי (שחר גרוס)בלגויה מילבסקי (שחר גרוס)

יואב ג'ראפי - ההבטחה
לא מעט דובר בקיץ הנוכחי על השוער שהוזכר כמועמד למכבי תל אביב. השוער מציג יכולת טובה מאוד כבר שתי עונות רצופות, על אף שבין לבין שבר את ידו במחנה האימונים בעונה שעברה ונאלץ לחזור לכושר בעוד הקבוצה הייתה בצרות בתחתית הטבלה. במועדון רואים בו כנכס יקר ומשמעותי שיכולתו יכולה להשפיע על כל מצב הקבוצה. בעונה הקרובה במידה ואכן יישאר באשדוד, הרבה יהיה מונח על כתפיו של השוער, שרוצה מאוד להתקדם לקבוצה גדולה ויצטרך לשמור על יכולת גבוהה ויציבה שתסייע לקבוצתו במטרותיה וכמו כן, תקרב אותו עוד צעד אל עבר המעבר המיוחל.

יואב ג'ראפי (משה חרמון)יואב ג'ראפי (משה חרמון)

דודו ביטון - הרכש
מי שסומן כאחד החלוצים הטובים במדינה, יצא לראשונה למחנה אימונים לאחר שנים ארוכות שבהן לא זכה לכך, בעוד שהיה שרוי בחיפוש קבוצה עד הרגע האחרון. אשדוד רואה בחלו בן ה-30 כמי שיכול להרים את רמת החלק ההתקפי עם הניסיון שלו ולשמש כ"רגל מסיימת" שחסרה באופן מובהק בהרבה ממשחקי הקבוצה. ביטון מצידו מודע לציפיות ועם זאת גם יודע כי יהיה חייב לקחת את המושכות בשתי ידיים בכדי לממש את יכולותיו ולהחזיר לעצמו את הביטחון, שכן ייתכן כי זו תהיה ההזדמנות האחרונה שלו להוכיח את קיומו בליגה הבכירה. 

דודו ביטון (איציק בלניצקי)דודו ביטון (איציק בלניצקי)