חמישה מחזורים ללא ניצחון בליגת העל הם דע והותר עבור בני יהודה, שתנסה לחזור ולנצח אחרי למעלה מחודש וחצי, כאשר תארח את מ.ס אשדוד ביום ראשון באצטדיון בלומפילד. לפני אימון הבוקר של הקבוצה השחקנים חגגו יום הולדת לדן מורי שמציין היום 31 ונציג האוהדים העניק לו זר פרחים, כמו גם למאמן הכושר אבנר עיני שחגג 45 לפני יומיים.

לקראת המשחק, יוסי אבוקסיס תרגל את איסמעילה סורו לאחר שנעדר מהמשחק מול הפועל חדרה בשל רגישות במפשעה, אך הוא עדיין בספק למשחק מול אשדוד. מי שצפויים לפתוח בנוסף הם דור כוכב ועמית זנטי במקומם של דור ג'אן ואלבן פנישי, שסובל מכאבים קלים בברכו. דור אלו עדיין לא כשיר במאת האחוזים וספק אם יעמוד לרשותו של אבוקסיס.

איסמעילה סורו מוסר (חגי מיכאלי)איסמעילה סורו מוסר (חגי מיכאלי)

"אני יכול להתייחס למשחק הקרוב, לחודש וחצי וגם לשנתיים וחצי, זה לא משנה, אני לא סופר", אמר יוסי אבוקסיס, לקראת המשחק בהתייחס לרצף השלילי של חמישה משחקים ללא ניצחון. "במשחק האחרון היינו טובים בהגנה ורעים מאוד בהתקפה. למרות זאת הגענו לשתי התקפות טובות של שער, אבל בתקופה לא טובה כזאת הכדורים לא נכנסים”.

"עצרנו את חדרה על אפס מצבים. מול אשדוד אנחנו צריכים לשפר את משחק ההתקפה שלנו, אולי נעשה כמה שינויים. אנחנו מנסים, משחקים עם הרבה שחקנים התקפיים, אבל בתקופה לא טובה זה לא משנה איך אתה משחק. הרגלנו את האנשים בבני יהודה ליכולת הרבה יותר טובה, אבל אנחנו קבוצה שונה. החלפנו המון שחקנים, זו לא אותה קבוצה מהעונה שעברה, רואים את זה, אבל אנחנו מאמינים שנתחיל להיראות יותר טוב".

עמית זנטי עם הכדור (חגי מיכאלי)עמית זנטי עם הכדור (חגי מיכאלי)

הקושי המנטלי של השחקנים: "אנחנו מנסים להחזיר לשחקנים את הביטחון, בשליש האחרון אנחנו חסרי ביטחון. גול אחד, ניצחון אחד יכולים לשנות את זה ואנחנו מחכים. ננסה לנצח קבוצה חזקה מאוד שעשתה הרבה משחקים טובים העונה ויש לה שחקנים איכותיים. נצטרך להיות במיטבנו כדי לנצח אותם".

השינויים האפשריים בינואר: "לשחקנים יש מספיק זמן עד ינואר להביא יכולת. עוד לא דיברנו על שחקנים ספציפיים או משהו לשנות. כמו בכל קבוצה בעולם, אם לא הולך באוקטובר-נובמבר אז כבר מדברים על ינואר. יהיו שינויים ולא רק אצלנו, בכל מקום. אם נראה בינואר שטעינו עם מספר שחקנים שהבאנו ולא מספקים את הסחורה אז מן הסתם נשנה. בכל מקום שאין בו הצלחות זה יקרה, זה טבעי".

יוסי אבוקסיס מתוסכל (שחר גרוס)יוסי אבוקסיס מתוסכל (שחר גרוס)

הקרבה לחלק העליון למרות המשבר: "אני אומר את האמת, ביכולת שלנו היום אנחנו לא צריכים להסתכל למעלה, רק לחשוב איך אנחנו בורחים מלמטה. חד משמעית. הרגלנו להצגות, גביע, פלייאוף עליון שנתיים, זה בעבר. ביכולת הזאת אין מה להסתכל למעלה, איך לא להסתבך, איך לחזור להיות קבוצה שכובשת. זה לא משנה כמה אנחנו קרובים לפלייאוף העליון, אנחנו נסתבך אם לא נצליח לנצח משחקים. אם נשתפר נוכל לדבר אחרת בהמשך".