אחרי האכזבה במחזור האחרון, מ.ס אשדוד תשוב לאצטדיונה הביתי במטרה לשוב אל מסלול הניצחונות כשתארח מחר (שבת, 15:00) את עירוני קרית שמונה. החבורה של אלי לוי רוצה לשמור על הנקודות בבית ולהשיג את ניצחונה הרביעי העונה מול אחת מיריבותיה על המיקום במרכז התחתון של הטבלה.

על אף ביקוריו של רוני אוואט באימוני הקבוצה השבוע והתאוששותו, אלי לוי ימשיך להיות זה שיוביל את הקבוצה על הקווים. המאמן התייחס גם למצב הקבוצה ולהתמודדות הקרובה כשאמר: "לא לקחנו מספיק נקודות, זה שכולם אומרים שאנחנו משחקים יפה וזה אז אני מעדיף לחיות מכוער ולא למות יפה. כמות הנקודות לא מספקת, חשבתי שניקח הרבה יותר נקודות אבל זה היה שייך לעבר ואני מאמין שעכשיו ניקח יותר נקודות כי זה מה שאנחנו צריכים כדי להבטיח את ההישארות שלנו כמה שיותר מהר”.

אלי לוי (עמית קרקו) (מערכת ONE)אלי לוי (עמית קרקו) (מערכת ONE)

קריית שמונה: “אנחנו נפגוש קבוצה טובה מאוד, קבוצה מאומנת עם הרבה כלים התקפיים ומה שצריך לעשות אני אעביר לשחקנים. איך משאירים את הנקודות בבית? מבקיעים גול לפני היריבה. צריכים להמשיך את הדרך שלנו, אני מאמין שדרך ההמשכיות היא זו שמנצחת ולא נקודה כזו או אחרת. יצאנו מאוד מאוכזבים מסמי עופר אבל נחפש את הנקודות במשחק הבית הקרוב".

"זו הרגשה מדהימה" אמר הבלם דודי תירם שעתיד להמשיך ב-11. "כבר הרבה זמן שלא שיחקתי והתרגשתי מאוד. הרגשתי ממש כמו שחקן נוער שסוף סוף מקבל הזדמנות, אומנם אני כבר משחק הרבה זמן אבל זה כיף מאוד. אלי נתן לי הרבה ביטחון, אמר לי שהוא סומך עלי שאתן משחק טוב ואני מקווה שזה ימשיך כמה שיותר. משחק ההגנה הוא לא רק של רביעיית ההגנה, זה של הקבוצה כולה, מערך הגנתי ואני חושב שאנחנו כקבוצה צריכים להשתפר במערך ההגנתי שלנו כי יש לנו שחקני התקפה מדהימים ואם נשלב את זה עם פעולות הגנה טובות יותר אז גם נצליח על שער נקי וגם נבקיע יותר שערים".

דודי תירם (נעם מורנו)דודי תירם (נעם מורנו)

מבחינה מקצועית לוי יחסר בהתמודדות את טימותי אוואני הפצוע בעוד שניר ברדע, שנעדר מהמשחק האחרון עקב צהובים, ישוב למרכז ההגנה לצד תירם. כמו כן, לאונרד אווסו ישוב גם הוא להרכב על חשבונו של פיראס אבו עקל המוצהב ולצידם של רועי גורדנה ושלומי אזולאי. גם בחלק ההתקפי צפויים שינויים כשיאקוב סילבסטר יקבל את המושכות במקומו של שובל גוזלן ואילו יעקב בריהון עתיד להחליף את חמודי כנעאן בכנף. 

הרכב משוער: רועי משפתי, יצחק אספה, דודי תירם, ניר ברדע, נאור עבודי, רועי גורדנה, לאונרד אווסו, שלומי אזולאי, יעקב בריהון, דין דוד ויאקוב סילבסטר.

יאקוב סילבסטר. יקבל את המושכות (שחר גרוס)יאקוב סילבסטר. יקבל את המושכות (שחר גרוס)

עידן רטה צפוי לפתוח, רפואה מתלבט לגבי המערך

בעיצומו של חלון ההעברות של ינואר וכשהיא מחפשת את הדרך חזרה למסלול הניצחונות, קריית שמונה תצא מחר למשחק חוץ קשה באשדוד. בקבוצה עדיין מחפשים חיזוק לחוד של הקבוצה ובוחנים מספר אופציות לעמדה זו. 

למרות שרק בסוף השבוע שעבר החל להתאמן עם הקבוצה, עושה רושם שהרכש החדש מרמת השרון, עידן רטה, צפוי לפתוח בהרכב של קובי רפואה לקראת ההתמודדות מול הקבוצה מעיר הנמל. לעומתו, מאליק פוסטר שהגיע גם הוא בחלון ההעברות הנוכחי צפוי לפתוח על הספסל. 

עידן בן אבו עם עידן רטה (מערכת ONE)עידן בן אבו עם עידן רטה (מערכת ONE)

“כבר היינו במומנטום טוב אבל זה נבלם מאז המשחק נגד מכבי חיפה ובינתיים שוב התקרבנו לתחתית”, אמר שחקן בקבוצה ל-ONE והוסיף: “חייבים לשוב למסלול ולייצר רצף חיובי אם אנחנו באמת רוצים להשתחל לפלייאוף העליון”. בנוגע למערך, רפואה יצטרך להחליט האם להמשיך עם רביעייה בקו האחורי או לחזור למערך שלושת הבלמים איתו הצליחה הקבוצה לייצר רצף ניצחונות. 

הרכב משוער: גד עמוס, עידן רטה, עידן נחמיאס, אורי דהן, מרקוס דיניז, אמיר בן שמעון, סמואל בראון, עדן קארצב, ג’יימס אדניי, איסמעיל ריאן וקיליאן שרידן. 

שחקני עירוני ק"ש מאוכזבים (חגי מיכאלי)שחקני עירוני ק"ש מאוכזבים (חגי מיכאלי)