שמחה אדירה באשדוד, שהבטיחה לעצמה עונה נוספת בליגת העל אחרי שגברה אמש (ראשון) 0:1 קטן על הפועל אשקלון. מראות שמחה כאלו לא נראו באצטדיון הי"א כבר זמן רב, כשמיד לאחר שריקת הסיום כל הלחץ התפרץ ושחקני הקבוצה יחד עם הצוות המקצועי ואנשי ההנהלה רצו לחגוג עם האוהדים במשך דקות ארוכות.

כמו כן, החגיגות טרם הסתיימו על כר הדשא כשהמוקד המרכזי היה בחדר ההלבשה שם התיזו אנשי הקבוצה מים לכל עבר, שרו שירים ואף שברו מספר פריטים תוך כדי השמחה הגדולה. בתוך כך, מי שנראה מאושר במיוחד הוא הבעלים ג'קי בן זקן, ששחרר אנחת רווחה גדולה בסיום, ואף נכנס אל חדר ההלבשה בכדי לברך את שחקניו על ההישארות. בעוד מי שהגיעו לשמוח עם חבריהם לשעבר הם צמד שחקני הפועל ב"ש בהווה חאתם עבד אלחמיד וניב זריהן.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
דגו: כל האחריות עליי, אני האשם

כאמור, שבוע סוער עבר על הקבוצה מעיר הנמל במהלכו פוטר עמיר תורג'מן ואל הדגל נקרא בפעם החמישית המאמן שמזוהה יותר מכל אחד אחר עם אשדוד, יוסי מזרחי. לאחר שבארבע הפעמים הקודמות הצליח מזרחי להשאיר את הקבוצה בליגה ובמספר פעמים היה מדובר במסע הרואי, הפעם נזקק המאמן המנוסה למשחק אחד בלבד בכדי להשאיר את אשדוד בליגת העל. בסיום הגיב מזרחי לכך שמספר פרשנים טענו כי טעה בכך שהסכים לאמן את הקבוצה ואמר: "אנשים לא ידעו כמה לא רציתי וכמה התנגדתי לקחת את התפקיד הזה, אם היו יודעים אולי היו מדברים אחרת. אבל כשהמועדון הזה שכל כך יקר לליבי ונתן לי כל כך הרבה ומפרנס אותי במהלך השנים האחרונות קורא לך למילואים, אתה מגיע ועושה הכל למען הצלחת המועדון".

עוד הוסיף על האפשרות שיעמוד על הקווים גם במהלך העונה הבאה: “אני לא אוהב לצאת בהצהרות ולכן לא אצהיר אבל אמרתי את זה בעבר ואגיד שוב אני לא רוצה לאמן אני שבע מזה. יש לי ביום שלישי משחק חצי גמר גביע המדינה של הנוער שלנו וזה מה שמעניין אותי כרגע איך מנצחים את המשחק ומעפילים לגמר”.

יוסי מזרחי (שחר גרוס)יוסי מזרחי (שחר גרוס)

הקשר וובה בראון שכבש אמש את שערו הראשון במדי אשדוד, שער מרהיב לאחר מבצע אישי וחשוב מכך שער ששווה מקום בליגת העל: “אני שמח מאוד, זה לא התפקיד שלי להבקיע לא בשביל זה הביאו אותי לאשדוד, שמח שעזרתי לקבוצה להישאר בליגה. זה היה כמו לידה בשבילי, אשתי בהיריון אז אני מרגיש את זה על הבשר שלי, כל משחק היה בשיניים. המזל לא היה איתנו לאורך הדרך קיבלנו לא פעם שערים בתוספת הזמן ונגד המציאות. אני שמח שהכל היה תלוי בנו. את עמיר אני לא שוכח אותו הוא הכין את הקבוצה והאמין בה, גם כשהלך הוא אמר לנו שנישאר בליגה, כמו שיוסי אמר לנו שבשלושה ימים אי אפשר לשנות כלום רק תאמינו בעצמכם זה ברגליים שלנו ואני שמח שיש לי חלק קטן בהישארות”.

עתידו המקצועי: “אני קודם כל חוזר אוטומטית לב"ש בסיום בעונה, יש לי חוזה לשנתיים נוספות שם. אני צריך להתחיל את האימונים ולהוכיח לברק שאני שייך למועדון גדול אני אשמח מאוד ואעשה הכל בכדי להישאר בהפועל באר שבע”.

ג'קי בן זקן. מאושר בסיום (שחר גרוס)ג'קי בן זקן. מאושר בסיום (שחר גרוס)

אליפות של ב”ש והישארות עם אשדוד זה כמו אליפות מבחינתך: “סוג של דאבל, אני מאמין ומקווה מאוד שזה מה שיקרה. לפני כמה ימים גם אנחנו היינו בפער של ארבע נקודות מאשקלון והם ארבע נקודות מבית"ר זו אותה סיטואציה ואני מאמין שהם גם יעשו את זה וייקחו אליפות”.

האם המהלך לעבור לאשדוד היה נכון: “רציתי להחזיר לעצמי את שמחת החיים, אני שחקן צעיר אני רוצה עוד לשחק. ראיתי שיש לי את ההזדמנות וג'קי עשה כל מה שהוא יכול כדי להביא אותי. אם כבר הזכרתי אותו, כולם יודעים שהוא עבר תקופה לא קלה ואני מקווה מאוד שנתתי לו חיוך קטן עם ההישארות הזו”.

אנשי המועדון התלוצצו במהלך החגיגות עם השחקנים הפצועים כשאמרו להם: “עכשיו אתם יכולים לקחת את הזמן ולהבריא לאט לאט כדי להגיע מוכנים לעונה הבאה”. יחד עם זאת, הסגל הקיים צפוי לעבור מתיחת פנים משמעותית לקראת העונה הבאה, כשבמועדון מציינים שהשלב הראשוני מיד עם סיום הליגה הוא מציאת מאמן חדש וקבוע.