הנבחרת הצעירה המשיכה את הכנותיה למשחק הקריטי מול הנבחרת המקבילה מנורבגיה הערב (שלישי) ב-19:45, זאת במסגרת המחזור שביעי במוקדמות אליפות אירופה. מסיבת העיתונאים הועברה בשידור חי בערוץ ONE ובאתר. הנבחרת הישראלית תנסה להתאושש מה-3:0 לגרמניה במחזור החולף, לנסות להשיג ניצחון לעיני הקהל הביתי ולהתקרב למקום השני שמוביל לפלייאוף.

מרקו בלבול לקראת המשחק החשוב: “אנחנו במצב שהבית פתוח והגדרנו את המקום השני כמטרה, צריכים לנצח את המשחק. נבחרת טובה, אך גם אנחנו. ננסה לנצח את ההתמודדות. יש לה לא מעט שחקנים שמשחקים בליגות בכירות, שאר הנבחרות שלה מאוד מרשימות. אין משחקים קלים, נצטרך להפוך את זה לקל. לשחק את הכדורגל שלנו ולתת לקהל ליהנות, נצטרך אותו איתנו תומך”.

בלבול: מלכתחילה המטרה הייתה מקום 2

“הדברים תלויים בנו, נצטרך להיות מאורגנים ומסדורים כי יש להם יכולות טובות בהתקפה, רוצים להיות חדים ומוכנים. אין משחק בלי לחץ, אוהבים את הלחץ. גם נגד גרמניה באנו בגישה טובה, אך זה נפל על דברים קטנים והיינו שווים לפחות שער אחד. נקווה להשאיר סיכויי להעפיל מהפלייאוף, משחק קשה עם כוחות מאוזנים”.

מרקו בלבול (נעם מורנו)מרקו בלבול (נעם מורנו)

הפרמטרים שצריך לשנות בהשוואה למשחק האחרון: “מילת המפתח היא גמישות טקטית גם נגד גרמניה חיפשנו לצאת להתקפות מעבר, כל משחק תלוי ביריב עם גישה אחרת, יש לנו לא מעט שחקנים פצועים ועם שחקנים עם לא מעט דקות, אך אין כאן ליגת פיתוח או ליגת מילואים להריץ שחקנים צעירים”.

דן גלזר כל רקע מרקו בלבול (נעם מורנו)דן גלזר כל רקע מרקו בלבול (נעם מורנו)

שינויים בהרכב ותהליך הנבחרת: “ייתכן ויהיה שינוי אחד או שניים, אבל זה נחליט רק לקראת ההתמודדות. בגרמניה התחילו את התהליך לפני עשר שנים עם מתקנים ומאמנים, אנחנו התחלנו תהליך, שלא מסתיים תוך שנת אחת אלא כמה שנים”.

דן גלזר התייחס להתמודדות: “משחק מאוד חשוב שיכול לתת לנו דחיפה אדירה קדימה, אך גם יכול להרוס לנו את הסיכויים להגיע למקום השני. ראינו בווידאו שמול גרמניה היינו רכים ודווקא השתפרנו בחצי השני, אבל אי אפשר להתכחש שהם היו הרבה יותר טובים והשאיפה להתקרב כמה שיותר לרמה הזאת”.

דן גלזר ומרקו בלבול (נעם מורנו)דן גלזר ומרקו בלבול (נעם מורנו)

הפערים בין הנבחרות ובעיקר בהשוואה לגרמניה: “במשחק האחרון הרגשנו על בשרנו בעוצמות שזו רמה לגמרי אחרת ומרגישים מאוד את ההבדלים הפיזיים והאתלטים. אני מאוד מאמין בשחקן הישראלי, יש שחקנים מאוד מוכשרים עם רצון אדיר, אני בטוח שעם הכוונה נכונה נצליח, צריך לשנות דברים מגיל צעיר”.

חשיבות הביתיות: “זה משחק ביתי שלנו ואנחנו מקווים שזה יעזור לנו, חשוב לנו לראות שהקהל בא ועוזר ומאמין בנו וזה בהחלט יכול לעזור לנו”.