לאחר שני ניצחונות רצופים שהכניסו לא מעט ביטחון בשחקנים, מכבי נתניה, שזינקה למקום התשיעי בטבלה, תפגוש בביתה הערב (שלישי, 19:45) את עירוני קריית שמונה במחזור אמצע השבוע, ה-12 בליגה העל, במטרה להמשיך במומנטום. הקבוצה תקיים בבוקר אימון, לאחריו השחקנים ילכו לנוח בטרם יצאו למשחק מול הצפוניים.

מבחינת ההרכב, רובו יישאר דומה לזה שפתח ב-1:3 על הפועל חיפה בסמי עופר, כאשר יחמיר היקה יחליף את אביב אברהם המוצהב, ופאטוס בצ'יראי שכבש צמד שערים כמחליף צפוי לשוב להרכב ככל הנראה על חשבונו של גיא מלמד.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
דראפיץ: השחקנים נלחמו כמו אריות

לקראת ההתמודדות, מאמן היהולומים, סלובודאן דראפיץ’, אמר: “מדובר במשחק חשוב מאוד עבורנו אשר יכול להחזיר אותנו למקום שבו אנו רוצים להיות. היה לנו יום אחד להתאושש ועוד יום אחד ללמוד את היריבה ולהתכונן. אם השחקנים יבואו באותה הגישה ובאותו הרעב כמו במשחק בשבת בסמי עופר, נמשיך לראות את מכבי נתניה הרעבה, הלוחמת, זו שנהנינו ממנה בשבת האחרונה”.

בקבוצה הראו לשחקנים קטעי וידאו מהניצחון האחרון ודראפיץ’ אמר לחניכיו: “אנחנו צריכים להמשיך להיות ביחד, לחצנו טוב, צריך להמשיל באותה הדרך ולהיות מרוכזים מול קריית שמונה”.

הרכב משוער: דני עמוס, כארם ג'אבר, דולב אזולאי, טים הויבך, בן תורג'מן, אלמוג כהן, יחמיר היקה, גבי קניקובסקי, רועי קהת, יונס מלדה ופאטוס בצ'יראי.

“אנחנו במצב קשה, לא חשוב איך, העיקר לקחת שלוש נקודות”

מנגד, עם רצף שלילי של שלושה הפסדים רצופים יגיעו חניכיו של קובי רפואה למשחק חוץ לא קל ובמועדון הצפוני מקווים לעצור את כדור השלג ולצאת לדרך חדשה. הצפוניים דרדרו אל מתחת הקו האדום ונמצאים במקום ה-13 בטבלה, מקום ממנו יורדים לליגה הלאומית. במהלך הימים מאז ההפסד בשבת למכבי תל אביב ניסו במועדון להרים את השחקנים בעיקר מבחינה מנטלית - המחסום העיקרי לדעת הצוות המקצועי כרגע.

קובי רפואה (ניסן עייש)קובי רפואה (ניסן עייש)

רפואה מצידו צפוי להמשיך עם רוב ההרכב שפתח בשבת האחרונה כאשר עדן קרצב ושי גולן המורחקים ייעדרו מהסגל הצפוני. את מקומו של קארצב צפוי לתפוס ג'יימס אדניי שיקבל הזדמנות נוספת לאחר תקופה מאכזבת במיוחד שהובילה את המועדון לשקול את המשך דרכו בדיוק כמו קליאן שרידן ודזיוגאס ברטקוס.

"אנחנו במצב רע ומתדרדרים משבוע לשבוע, חייבים להשיג ניצחון כדי לשפר את הביטחון ולצאת לדרך חדשה, לא חשוב איך ניראה העיקר להביא 3 נקודות ולהתחיל להתאושש", אמר שחקן בקריית שמונה לקראת נתניה. ההתלבטות המרכזית של רפואה היא האם להמשיך עם חמישייה בקו האחורי, מערך שייצר יציבות מאחורה, או לשוב למערך של 4 שחקני הגנה ולשלב שחקן התקפי נוסף ב-11.