אחרי פתיחת עונה מזעזעת והסתבכות בחלק התחתון של הטבלה, אפשר להגיד שמכבי נתניה התייצבה ונראית בדרך הנכונה למעלה. החבורה של סלובודאן דראפיץ’ ושי ברדה רשמה הערב (שלישי) ניצחון שלישי ברציפות, הפעם עם 0:1 קטן על ק”ש, שנותרה עמוק עמוק במקום האחרון בטבלה. 

“מרוצה מהניצחון, פחות מהיכולת. נגד הפועל חיפה שיחקנו ממצוין, היום פחות. אבל לקחנו נקודות וגם את זה צריכים לדעת לעשות. כיף לנצח ולתקן את הטעויות אחרי ניצחון”, אמר מאמן המנצחת סלובודאן דראפיץ’ בסיום, והוסיף: ״לבצ׳יראי יש מתיחה שבגללה הוא ייעדר לפחות שלושה שבועות, זה הזמן היעדרות פחות או יותר בפציעות כאלה. נצטרך להתמודד גם בלעדיו, יש לנו חבר׳ה טובים ולנסות לשחק התקפי כמה שיותר״.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
דראפיץ: נק' חשובות, צריך לשפר את המשחק

הבריחה מהתחתית: “להסתכל למעלה? עדיין לא. יש לנו 15 נקודות ואנחנו נמצאים איפה שאנחנו רוצים להיות. אנחנו צריכים להשתפר ולשחק כמו ששיחקנו נגד הפועל חיפה. השאיפה שלנו היא לשחק כדורגל יותר טוב. אבל אני בא בטענות לשחקנים, היה הרבה לחץ אחרי שלא הצלחנו לנצח הרבה זמן”.

הפציעות של פאטוס בצ’יראי ויונס מלדה: “רצינו לעשות הכול כדי לנצח בפעם השלישית ברציפות. עכשיו צריכים לנוח יום אחד ומי שיהיה בריא ישחק נגד מכבי ת”א”.

פאטוס בצ'יראי חוגג עם חבריו (נעם מורנו)פאטוס בצ'יראי חוגג עם חבריו (נעם מורנו)

השקט מההנהלה במהלך התקופה הקשה: “זה מה שדיברנו עליו כל הזמן. קיבלתי שקט וידעתי שאנחנו צריכים להתרכז בעבודה שלנו. אייל סגל יודע מה אני תורם למועדון, יש בינינו מערכת יחסים מצוינת ככה שהשקט הזה מאוד עזר שנצא לדרך חדשה”. 

גם קשר היהלומים, גבי קניקובסקי, דיבר בסיום ההתמודדות ונשמע מרוצה אם גם עם הרגליים על הקרקע: “להסתכל למעלה? עדיין לא, רק ליום שבת. אנחנו אחרי תקופה קשה”.

גבי קניקובסקי בסיום (נעם מורנו)גבי קניקובסקי בסיום (נעם מורנו)

על השוני בין המשחקים האחרונים לפתיחת העונה: “אני חושב שזו האנרגיה ושל שחקן הבין מה הוא צריך לעשות במגרש וכולם נותנים 100 אחוז. נקודת מפנה? אולי זה שהבנו את מקומנו למטה. זה לא המקום הטבעי של נתניה ואני שמח שהתחלנו להתעלות על עצמינו”

האם יצליחו להיות הראשונים שמכינים את מכבי ת”א העונה: “את זה נראה בשבת, אבל ברור שנבוא ונשחק את הכדורגל שלנו עם הלחץ וננסה לשחק כדורגל אטרקטיבי”.

סלובודאן דראפיץ' עם שי ברדה (נעם מורנו)סלובודאן דראפיץ' עם שי ברדה (נעם מורנו)

רפואה: “הטבלה לא משקרת, לא מספיק טובים”

מן הצד המפסיד של הערב, עושה רושם שגם קובי רפואה עדיין לא מצליח לעזור לקריית שמונה, שנמצאת במצב קשה במקום האחרון בטבלה. למרות זאת, המאמן מודע למצב אך מפגין כהרגלו אופטימיות וביטחון אופייניים.  

“אם אני מיואש? מה פתאום. אנחנו פשוט לא מספיק טובים והטבלה לא משקרת, כל דבר אחר שאגיד יהיה תירוץ. משבר? ברור. מפסידים בשלושה משחקים 1:0, אנחנו כרגע לא מספיק טובים אבל אני אף פעם לא מיואש”, אמר מאמן ק”ש בסיום.

קובי רפואה (נעם מורנו)קובי רפואה (נעם מורנו)

האם הביא שינוי מאז שהוא על הקווים: “אם הייתי מביא את השינוי אז לא היינו במקום האחרון, אבל הליגה עוד ארוכה ואנחנו צריכים להשתפר. נקבל החלטות. לא הגענו למצבים, היו פערים גדולים בין השחקנים, לא מספיק נחושים להבקיע ולא מייצרים מספיק מצבים. אני רואה הכול ומנסה לשפר”.

יכולתו להוציא את הקבוצה מהבוץ: “כמובן שאני יכול, אתם מכירים אותי. נצטרך להרים את הראש ולהסתכל קדימה. נס ציונה? באים לנצח מול כל קבוצה”. 

קובי רפואה (נעם מורנו)קובי רפואה (נעם מורנו)