מכבי נתניה רוצה, מקווה ומתפללת שהפעם, בניגוד לחודשיים וחצי האחרונים, התחושה הטובה שלהם מלפני שבת תישאר בעינה גם במוצאי שבת. הערב (שבת, 18:30) הקבוצה של סלובודאן דראפיץ' ושי ברדה תארח את הפועל רעננה באצטדיון בנתניה ותנסה סוף סוף לחזור למסלול הניצחונות אחרי שבעה משחקים ללא ניצחון וחמישה הפסדים ברציפות.

"אנחנו לא רוצים לגרור עוד הפסד ועוד הפסד, רוצים שזה שייפסק כבר", אמר ברדה לשחקנים באסיפה הקבוצתית לקראת המשחק. "רק אנחנו נעזור לעצמנו, לא אף אחד אחר. גם לנו זו סיטואציה חדשה, אבל רק ביחד נצא מזה".

שי ברדה לצד סלובודאן דראפיץ' (מרטין גוטדאמק)שי ברדה לצד סלובודאן דראפיץ' (מרטין גוטדאמק)

באסיפה עצמה, השחקנים צפו בווידאו על רעננה והוסבר להם על התקפות המעבר המסוכנות של האדומים, כאשר אור דסה ויוג'ין אנסה זכו להתייחסות מיוחדת וספציפית. בנוסף, השחקנים הוותיקים של הקבוצה – בין היתר הקפטן אלמוג כהן, דני עמוס ופאטוס בצ'יראי – היו חלק מהאסיפה ודיברו אל חבריהם: "זה הזמן לתת הכל למועדון, זה משחק חשוב וקריטי לכולנו. צריך לנטרל את כל הרעשים מסביב, שימו הכל בצד".

בפן המקצועי, דראפיץ' וברדה תרגלו שישה שינויים בהרכב. המאמנים, שהעניקו לכארם ג'אבר מגנה הימני של קבוצת הנוער, הופעת בכורה מול הפועל באר שבע, יעלו אותו בהרכב לקראת רעננה, על חשבון ויקי כחלון, שאף עלול להישאר מחוץ לסגל נוכח חזרתו לכושר של מוחמד זבידאת.

אלמוג כהן (חגי מיכאלי)אלמוג כהן (חגי מיכאלי)

דולב אזולאי יעלה ב-11 גם הוא במקום רומן גולובארט, שלא התאמן ביומיים האחרונים בשל דלקת בברך, חזר להתאמן אבל לא יפתח. טים הויבך יתופקד לצדו במרכז ההגנה ובן תורג'מן ימשיך בצד שמאל של ההגנה. בורחה הררה הפצוע לא ייכלל בסגל והוא השחקן היחיד שלא זומן לקראת המשחק.

הקפטן כהן ישוב להרכב לאחר שהיה מורחק מול ב"ש, כמו גם רועי קהת, כשסתיו פיניש וגבי קניקובסקי ימשיכו בקישור. יחמיר היקה ופאטוס בצ'יראי ישוב להרכב, בעוד ניקו אולסק, גיא מלמד, רון אשכנזי ויונס מלדה יירדו לספסל. אביב אברהם, שתוכנן לחזור לסגל, ינוח משחק נוסף ויהיה כשיר כמובן לאחר פגרת הנבחרות והשזרוע.

גבי קניקובסקי מוסר (דן יידוב)גבי קניקובסקי מוסר (דן יידוב)

הרכב משוער: דני עמוס, כארם ג'אבר, דולב אזולאי, טים הויבך, בן תורג'מן, אלמוג כהן, סתיו פיניש, גבי קניקובסקי, יחמיר היקה, רועי קהת ופאטוס בצ'יראי.

מהצד השני של המתרס, אחרי שבעה משחקים רצופים ללא ניצחון, הפועל רעננה השלימה את הכנותיה לקראת קרב התחתית הלוהט מול מכבי נתניה, כאשר במועדון האדום מהשרון מגדירים את המשחק כלא פחות מ׳משחק העונה׳.

המאמן מנחם קורצקי יבצע מספר שינויים לעומת ההרכב שפתח ב-2:0 לאלופה מכבי תל אביב במחזור הקודם, כאשר למרות שתרגל שני מערכים שונים, מסתמן, כי רעננה תוותר על מערך החמישייה ההגנתית איתו פתחה מול האלופה ותעבה את הקישור בשחקן שלישי.

מנחם קורצקי (רדאד ג'בארה)מנחם קורצקי (רדאד ג'בארה)

במועדון מצפים מהשחקנים למלחמה, כאשר מבחינת כולם במועדון מדובר במשחק החשוב ביותר עד כה העונה, כאשר ברעננה לא רוצים לצאת לפגרת הנבחרות לאחר הפסד נוסף שישלים שמונה משחקים רצופים ללא ניצחון ויוריד את הקבוצה אל מתחת לקו האדום.

הרכב משוער הפועל רעננה: אסף צור, עדי נמני, עידו לוי, דויד מתאוס, ירדן כהן, בן בנימין, בן סביר, דיוויין נה (שון קלימקין/יואב תומר), אור דסה, יוג׳ין אנסה (עידן שמש) וקייס גאנם.