מאז ה-21 במאי, לא נשמעו קולות שמחה שכאלה מחדר ההלבשה של הפועל חדרה. אז, הסיבה הייתה העלייה ההיסטורית לליגת העל ואמש (שבת) היה זה הניצחון הראשון בתור קבוצה בליגה הבכירה, כשגברה 1:2 על מ.ס אשדוד בחוץ. חניכיו של ניסו אביטן, שעוברים כמועדון ימים לא פשוטים בפן הכללי, שכחו מהכל וחגגו בסופו של דבר במלתחות עם מגוון שירים.

בתוך כל השמחה הזו, לא שכחו לציין בחדרה כי “אנחנו נשארים עם הרגליים עמוק בקרקע, מותר לשמוח כמובן, אבל אסור לשכוח שעוד דרך ארוכה לפנינו”. הקשר, עלי חטיב, שעלה אתמול כקפטן הקבוצה בשל פציעתו של יעקב אבבה, זכה למירב השבחים כשרשם לעצמו בישול ושער במשחק טוב מאוד שלו. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אביטן: אפשר להיות מעודדים

כמו כן, אנז’ פרדי פלומין, שכבש את השער הראשון, הוכיח שוב כמה הוא נחוץ בקבוצה, למרות שבסביבתו מעריכים כי אם ימשיך כך ייתכן ויישאר במדי העולה החדשה עד ינואר בלבד. מי ששיחק לצידו בקישור היה הנבחן, קווין טאפוקו, ששותף למשך 56 דקות והצליח להותיר רושם טוב, אך לא מעבר וכבר ביום שלישי הקרוב צפוי לנחות קשר נוסף מקונגו להתרשמות.

פרדי פלומין (אחמד מוררה)פרדי פלומין (אחמד מוררה)

“כולנו הרגשנו שאנחנו הולכים ומתקדמים”, אמר בסיום המשחק מקסים גרצ׳קין: “זה היה רק עניין של זמן עד שזה יתבטא בתוצאות. אנחנו מסתכלים על כל משחק לגופו, רוצים לנצח כל הזמן וזו מן חזרה גנרלית שלנו לקראת הליגה. אני חושב שיש לנו חומר שחקנים מצוין ואנחנו רק צריכים להמשיך ולהשתפר. ניסו משפיע עלינו לטובה ואפשר לראות את זה בדרך ובשיפור על המגרש”. הקשר הצעיר שהושאל לחדרה ממכבי תל אביב, התייחס למפגש מול הפועל תל אביב בפתיחת הליגה ואמר: “זה סוג של דרבי בשבילי. תמיד אפשר להוציא נקודות, אני בטוח שאנחנו נסתכל לכל קבוצה בלבן של העיניים. נוכיח שאנחנו שווים ולא נופלים מאף אחד, עוד נפתיע את כולם”.

על עצמו באופן אישי, אמר גרצ׳קין: ”הגעתי למועדון שהוא מאוד חם, קל להתאקלם בו בזכות האנשים הטובים שיש שם ומבחינה מקצועית, ההתקדמות של כל שחקן מגיעה דרך דקות משחק ולצערי זה לא משהו שיכולתי לקבל כרגע במכבי תל אביב ואני שמח שאני מקבל פה את ההזדמנות. אני רוצה לעשות עונה טובה, כמה שיותר בישולים וכמה שיותר השפעה על הקבוצה”.