1. בואו נאמר את האמת כבר בתחילה. מעבר לשאלה אם הפועל תל אביב קבוצה טובה (והיא לא) או גרועה (היא כן), היא הפכה בשנים האחרונות ללא רלוונטית. כן, הפועל שלנו, אותו מועדון על שידע ריגושים, הישגים, אירופה ואכזבות, היא קבוצה משעממת ולא מעניינת. פעם אמרו שאין ליגה בלי הפועל, שהפועל חשובה לליגה, אבל זה כבר מזמן לא נכון. אולי הקהל של הפועל עדיין רלוונטי, אבל למרות שאנחנו אוהבים לומר שקבוצה נמדדת בקהל שלה, כשעל הדשא לא קורה כלום כבר שנים, מלבד מהעובדה שכל מיני כלומניקים מסתובבים עליו, הגיעה העת לומר - הפכנו ללא רלוונטיים, חבל שאי אפשר לבטל את הדרבי הבא עלינו לרעה בנימוק הזה. 

2. “שלטנו שליטה מלאה במשחק”, אמר בסיום ניר קלינגר, ואף אם התייחס למחצית השנייה בלבד, דומה שמדובר בגניבת דעת שאפילו אברהם גרנט היה מתבייש בה. אז נכון ניר, במחצית השנייה היינו קצת פחות גרועים מאשר בזו הראשונה, אבל איפה שלטנו לעזאזל, דווקא במחצית השנייה בעטו הבית”רים למשקוף ולא היו רחוקים משער שני, ואל תספר לנו על ההזדמנויות בחמש הדקות האחרונות, מי כמוך יודע שהן לא משקפות דבר. “אין בינואר סנטה קלאוס שיחלק מתנות”, הוסיף קלינגר כשנשאל על חיזוק אפשרי בחלון, וכל שנותר לנו להגיד הוא שאולי אין לנו סנטה קלאוס, אבל הברון מינכהאוזן מתפקד כמאמן. 

שחקני הפועל ת"א מאוכזבים (רדאד ג'בארה)שחקני הפועל ת"א מאוכזבים (רדאד ג'בארה)

3. ומלבד העובדה שקלינגר ואנחנו לא צפינו כנראה באותו משחק, אין לנו טענות לאיש החביב הזה. אי אפשר לשנות קבוצה בשבועיים, בעיקר כשנזכרים ששחר הירש הראוי, מאור בוזגלו ועומר דמארי נעדרו מהסגל שלו. מצד שני באה העת לספר שוב, שתפקיד “המאמן” נופח כאן כמו בכל העולם, למידות מוגזמות, כאילו מדובר בקוסמים או בגאונים, שאינם תלויים בחומר השחקנים שלהם. והפועל, האמינו לי, הייתה נראית אותו הדבר גם אם הניסנובים היו שולפים פתק מכובע, ובוחרים אקראית את אחד ממאמני הליגה הלאומית בארץ. שימו את מוריניו או את קלופ בהפועל לפני שבועיים, וגם הם לא היו מוציאים היום תיקו נגד בית”ר. אולי רק הברון מינכהאוזן יביא לנו את הדרבי, סנטה קלאוס, כמאמר המאמן הבכיר מאוד קלינגר, לא קיים. 

ניר קלינגר (רדאד ג'בארה)ניר קלינגר (רדאד ג'בארה)

4. ויסלחו לי אוהדי הפועל שבאים בטענות לניסנובים על מכירת שער 13 לאוהדי הקבוצה השנייה של תל אביב, אבל אם אנחנו לא קונים את מה שהוקצה לנו, אי אפשר לצפות מהאחים שיעמיקו את שטר הערבות עליו חתמו בעוד כמה מאות אלפי שקלים. וזה אומר חברים, שצפויים לנו, אלא אם נפסיק להיות לא רלוונטיים, לא מעט משחקי דרבי בית, שהם לא בית לגמרי. בהצלחה ביום רביעי ניר, בעזרת השם אולי נגנוב שער ולא דעת.