בצל הפרישה המפתיעה של הקפטן מאור מליקסון, הפועל באר שבע תנסה לשים את הרגשות בצד ולהמשיך את רצף שני ניצחונות הליגה הרצופים על חדרה ואשדוד כשתפגוש הערב (ראשון, 20:15) את הפועל תל אביב באצטדיון בנתניה. בבירת הנגב יודעים שניצחון על קבוצה עיקשת כמו הפועל תל אביב יקרב אותם ליציאה מהמשבר ולתחילת דרך חדשה אחרי חודש וחצי קשים במיוחד.

ברוב השבוע התעסקו בפרישתו של מליקסון, כאשר גם המאמן ברק בכר הודה במסיבת העיתונאים שאינו יודע כיצד העניין ישפיע על חניכיו. בכל מקרה, בקבוצה ערכו שיחות עם השחקנים וניסו למקד את כולם בחשיבות המשחק נגד הפועל תל אביב. כחלק מהדריכות הגדולה שיש בקבוצה, יצאו השחקנים ואנשי הצוות המקצועי עם צאת שבת לבית המלון בנתניה שם יסיימו את ההכנות עד המשחק.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בכר: "צריכים למצוא את המליקסונים הבאים"

מבחינה מקצועית, ברק בכר יערוך שלושה שינויים לעומת ההרכב שפתח נגד אשדוד. השוער השני אוהד לויטה יפתח בין הקורות במקום ארנסטס שטקוס הפצוע, מיגל ויטור שחוזר מפציעה יחליף את דוד קלטינס בהגנה ונייג'ל האסלביינק ישחק בחוד במקום בן שהר המורחק. עבדאללה אבו עבד, חלוץ קבוצת הנוער ונבחרת הנוער של ישראל, זומן למשחק, ייכלל בסגל ואף ייתכן כי יקבל דקות בכורה מהספסל. הבלם לואי טאהא, שנטש את האימון ביום חמישי בגלל כאבים יקבל מנוחה נוספת. בבאר שבע ימשיכו עם מערך של שלושה בלמים, כאשר עקב פציעתו של לואי טאהא ימשיך בן ביטון לשחק כבלם באותו המערך לצד ויטור ומרוואן קבהא, בזמן שאור דדיה ימשיך לשחק באגף הימני. 

הרכב הפועל ב”ש: אוהד לויטה; אור דדיה, מיגל ויטור, בן ביטון, מרוואן קבהא, אורן ביטון; עדן שמיר, ג'וזואה פשקיירה, חנן ממן; ניב זריהן, נייג'ל האסלביינק.

בואטנג הועדף על פני לקס אצל קלינגר

מן העבר השני, החבורה של ניר קלינגר תקווה לנצח לראשונה העונה פעמיים ברציפות, אך למרות זאת, המאמן החליט לפתוח ללא טבעי ב-11, והותיר את עומר דמארי על הספסל. מי שיאכלסו את החלק הקדמי הם מוטי ברשצקי, עומרי אלטמן ודני גרופר, שמתפקד בטבעו כמגן ושב ל-11. בשער ימשיך אריק ינקו על חשבונו של יואב ג’רפי כשמלפניו ישחקו אוראל דגני, רז שלמה כבלמים, איאד אבו עביד כמגן ימני ומרווין פירסמן בשמאל. במרכז המגרש ישתפו פעולה עמנואל בואטנג, שהועדף על פני ניר לקס, סטפן ספירובסקי ושיי אייזן.

עומר דמארי, הפועל תעלה ללא חלוץ טבעי (עמית מצפה)עומר דמארי, הפועל תעלה ללא חלוץ טבעי (עמית מצפה)

הרכב הפועל ת”א: אריק ינקו, איאד אבו עביד, אוראל דגני, רז שלמה, מרווין פירסמן, שי אייזן, עמנואל בואטנג, סטפן ספירובסקי, דני גרופר, מוטי ברשצקי ועומרי אלטמן.