מחמאות גדולות למכבי חיפה על צמד המשחקים הנפלא מול שטרסבורג הצרפתית, קבוצה מאחת הליגות הטובות באירופה. הירוקים הגיעו הערב (חמישי) למשחק הגומלין בידיעה שניצחון של שני שערים יעלה אותם לשלב הבא. וקבלנו הערב אווירה מדהימה בסמי עופר על ידי הקהל הירוק שנתן דחיפה אדירה.

במשחק הראשון מרקו בלבול הכין בצורה מצוינת את הקבוצה מבחינה טקטית הגנתית. הערב המאמן היה צריך ליזום ולצאת קדימה, סיפור שונה עם הכנה אחרת מבחינה טקטית. בלבול הכין את הקבוצה נכון. ודווקא בדקות הראשונות הערב השחקנים נתנו יותר כבוד לצרפתים, היו רכים ולא אגרסיביים, והאורחת עלתה ליתרון עם שער קל מדי.

שחקני שטרסבורג חוגגים (עמית מצפה)שחקני שטרסבורג חוגגים (עמית מצפה)

דווקא אחרי השער, כאשר היה נראה שהסיפור נגמר, חיפה חזרה למשחק ובגדול, זאת בזכות שער ענק של ירדן שועה שהכניס את כל סמי עופר לטירוף. הוא אחד הכישרונות הגדולים שצמחו בשנים האחרונות בכדורגל הישראלי, ראינו את זה בגדול. שחקניו של בלבול החלו להניע כדור, להאמין בעצמם, להיות משוחררים על המגרש, אגרסיביים וראשונים לכל כדור.

השער השני הגיע דרך אליסון  דוס סנטוס שפתח בהרכב בעקבות הרחקתו במשחק הראשון של עאיד חבשי. הוא נתן כדור ענק לניקיטה רוקאביצה שעשה שער יוצא מן הכלל עם טכניקה גבוהה בקור רוח, וקבע 1:2 מוצדק. ללא ספק מדובר במחצית מרשימה של הירוקים שהראו המון נחישות, אופי והקרבה.

ניקיטה רוקאביצה חוגג (עמית מצפה)ניקיטה רוקאביצה חוגג (עמית מצפה)

הקבוצה סיימה את המחצית בהתלהבות גדולה מאוד. דווקא את החצי השני הקבוצה התחילה פחות טוב, נתנה לצרפתים לשלוט במרכז השדה ולהניע כדור.  ברגע שרוקאביצה ושועה הוחלפו, חיפה איבדה את המחץ בחלק ההתקפי, הגיעה לחצאי מצבים ולא השכילה להבקיע את השער השלישי.

לסיכום, מרקו בלבול יכול להיות גאה בשחקנים ובעצמו, יש לו הרבה דברים טובים לקחת להמשך. הקבוצה מהכרמל הראתה סגל שחקנים צעיר, נחוש, רעב שמוכן להקריב. בעזרת חיזוק נכון, המועדון יכול לעשות עונה יוצאת מן הכלל.

שחקני מכבי חיפה מודים לקהל בסיום (עמית מצפה)שחקני מכבי חיפה מודים לקהל בסיום (עמית מצפה)

עם זאת, אין לי ספק שעם סגל טוב יותר מכבי חיפה הייתה עוברת שלב. אני מקווה שהיכולת הערב תיתן להנהלת המועדון המון תיאבון ותגרום להם להביא רכש משמעותי שיכול לחזק ולהוביל את הקבוצה קדימה, כי יש סגל שחקנים טוב.

מכבי חיפה נפרדה מהמפעל האירופי בתחושות מעורבות, בתחושת פספוס. אומנם אף אחד לא נתן לחיפה הרבה סיכוי לפני צמד המשחקים מול הצרפתים, אבל כפי שציינתי, בגלל זה ראינו שאם לקבוצה היה כבר את הסגל העמוק שהיא צריכה לעונה הקרובה והייתה מוכנה מבחינת סגל השחקנים, אז היא הייתה עוברת שלב. חיפה בכל מקרה  נפרדה מהמפעל האירופי בראש מורם עם המון תקווה לעתיד. 

שחקני מכבי חיפה (עמית מצפה)שחקני מכבי חיפה (עמית מצפה)