“אני כבר מדמיין איך אני כובש כאן בסמי עופר מהפינה של הרחבה, כדור מסובב לחיבורים. זה סוג השערים שאני הכי אוהב לכבוש. לא משנה אם זה ברגל שמאל או ימין” - כך אמר צ’ירון שרי, הקשר ההולנדי של מכבי חיפה, בראיון ל-ONE בחודש אוגוסט. עם זאת, עד כה בששת המחזורים הראשונים של העונה, הוא עדיין לא הצליח לכבוש את שער הבכורה שלו במסגרת הליגה במדים הירוקים.

יש להולנדי במאזנו שלושה בישולים, כאשר שניים מהם היו במשחק הראשון והמשוגע של העונה במחזור הפתיחה מול הפועל רעננה. הירוקים ניצחו 3:4, כאשר המאמן מרקו בלבול שלף אותו מספסל המחליפים בדקה ה-29.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בלבול: צריכים לשחק את המשחק הרגיל שלנו

שרי, בן 31, מתגורר עם אשתו ושתי הבנות בעיר הכרמל ובקבוצה מעידים כי הוא התאקלם מצוין. מספרים כי “מדובר במקצוען. זו חוויה שיש לך שחקן כזה בקבוצה, תחרותי וחברותי”. הקשר ההתקפי שיחק עד כה העונה 460 דקות, כאשר הוא התערב מאוד במשחק של הירוקים על המגרש. יש לו שש הופעות, בכל המשחקים של הליגה הוא שיחק, ב-2 מהם בלבד הוא נכנס כמחליף, ב-2 נוספים הוא הוחלף. למעשה ב-2 משחקים הוא סיים 90 דקות.

יש לשרי עד כה 255 מסירות, מתוכן 199 מסירות מדויקות ו-202 מסירות מקדמות. רק 6 מסירות היו מפתח, כש-3 מסירות מפתח היו מדויקות. הוא השתתף ב-46 מאבקי קרקע, מתוכם 21 הוכתרו בהצלחה. יש לו גם 22 דריבלים, כאשר 14 מתוכם היו מוצלחים. כמו כן וחשוב לציין, יש להולנדי של בלבול גם 44 איבודי כדור.

צ'ירון שרי (עמרי שטיין)צ'ירון שרי (עמרי שטיין)

הבעיה של שרי היא שהוא לא מספיק מאיים על שער היריבה, למרות שיש לו בעיטה מעולה.  עד כה העונה יש לו 14 איומים לעבר השער, מתוכם, 4 בעיטות בלבד היו למסגרת, כש-3 איומים היו מתוך הרחבה. שרי מתקשה לשחק מול הצפיפות שיש ברוב משחקי ליגת העל, כאשר היריבות הנחותות ממכבי חיפה, סוגרות את חצי המגרש שלהן.

בקייסריספור הטורקית בה שיחק בעונה החולפת, אומנם היו לו 9 שערים ב-33 משחקי ליגה,  אך  4 מתוך ה-9 השערים של שרי היו בפנדלים. במסגרת הגביע היה לו עוד שער, גם הוא היה בבעיטת 11 מטרים. למעשה מחצית מהשערים שהוא הבקיע היו מהנקודה הלבנה.  ההולנדי לא התבלט ולא היה אפקטיבי מבחינת הבקעת גולים לאורך כל הקריירה שלו.

צ'ירון שרי מוביל התקפה (עמית מצפה)צ'ירון שרי מוביל התקפה (עמית מצפה)

איציק אהרונוביץ', פרשן הכדורגל החיפאי, מנתח מדוע שרי לא הבקיע עד כה: “עד המשחק עם מכבי נתניה הוא תופקד על המגרש במקומות שלא מתאימים לו, כנף ימין או חצי ימין או צד שמאל. שרי הוא שחקן שחייב לשחק את האמצע מאחורי החלוצים, ששם הוא בא לידי ביטוי בצורה המקסימלית. מהר מאוד למדו אותו, שהוא מגיע מחצי ימין וכל הזמן מחפש את הכניסה לאמצע כדי למצוא את הזווית המתאימה על מנת לבעוט לשער. אולם, מאמני היריב והשחקנים על המגרש למדו לסגור לו את הרגל השמאלית ובזה הם מחסלים את האיום שלו לשער”.

אהרונוביץ' המשיך וניתח: “כאשר הוא נמצא באמצע התנועה שלו לשני הצדדים ולעומק, יכולנו לראות שבכל המצבים הטובים שהוא הגיע זה היה דווקא בתוך עומק הקבוצה היריבה, לאחר מסירה כפולה או הצטרפות שלו לתוך רחבת החמש. משם, הוא החמיץ מצבים קורצים ביותר. שרי הוא לא קרים פריי, הוא רחוק ביכולת האישית שלו, האחד על אחד שלו לוקה, הוא לא שחקן בלתי צפוי”.

קרים פריי. "שרי הוא לא הטורקי" (עמרי שטיין)קרים פריי. "שרי הוא לא הטורקי" (עמרי שטיין)

אך יחד עם זאת, אהרונוביץ' מחמיא: “אין ספק שיש לשרי הרבה מעלות. הוא תזזיתי וקבוצתי, נמצא כל הזמן בתנועה, לא מוותר גם כאשר הכדור אצל היריב. הוא צריך ליצור לעצמו את המצבים והקבוצה גם צריכה לעבוד בשבילו מבחינת יצירת המצבים. בשורה התחתונה - הוא שחקן טוב שעוד ייתן את התמורה למכבי חיפה”.

יהיה מעניין לעקוב הערב (20:15, סמי עופר) האם דווקא מול הצפיפות והבונקר שמכין יוסי אבוקסיס עם בני יהודה למכבי חיפה, שרי יחגוג סוף סוף את שער הבכורה שלו בליגת העל?

יוסי אבוקסיס. שרי יפרוץ את ה'בונקר'? (רדאד ג'בארה)יוסי אבוקסיס. שרי יפרוץ את ה'בונקר'? (רדאד ג'בארה)

בתוך כך, הנה עוד כמה עובדות מעניינות בהקשר. מכבי חיפה ניצחה בשלושת משחקי הליגה הביתיים העונה וכבשה במשחקים אלו 9 שערים: 4 נגד הפועל רעננה, 2 נגד עירוני קריית שמונה ו-3 נגד מכבי נתניה.

לעומת זאת, בני יהודה היא הקבוצה שבמשחקיה נכבשו הכי מעט שערים העונה – 7 בלבד. (4 שערי זכות  ו-3 שערי חובה). המועדון משכונת התקווה גם לא נוצח בששת משחקי החוץ האחרונים שלו במסגרת הליגה. (שלושת המשחקים האחרונים בעונת 2018/19 ושלושת המשחקים הראשונים בעונה הנוכחית).