במכבי חיפה נשמו לרווחה אחרי שהקבוצה נקלעה להארכה אמש (שבת) במשחק גביע המדינה מול סקציה נס ציונה, בו הירוקים עלו בסופו של דבר אחרי 1:3 והבטיחו מקום בשמינית הגמר (הגרלת 16 האחרונות תועבר בשידור חי באתר ובערוץ ONE החל מהשעה 16:00).

מי שהרשים במיוחד היה ז’אנדו פוקס, שרשם 120 דקות (יותר ממה שהיה לו כל העונה ביחד עד עתה). האחרון עלה תחילה כקשר אחורי במקום נטע לביא שעבר לעמדת המגן הימני. היכולת של הקמרוני מעלה בחיפה את האפשרות שיש להמשיך ולתת לו יותר דקות משחק על מנת שירצה להישאר בקבוצה ולא לעזוב בינואר, כפי שביקש. לפוקס אמנם יש בעיות אישיות בגללן בין היתר ביקש לעזוב, אבל בכרמל בטוחים שמצב רוחו של השחקן יכול להשתפר מקצה לקצה אם ישחק.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בלבול: עשינו לעצמנו חיים קשים היום

במועדון אמרו על פוקס: “כמועדון, לא נחזיק אף שחקן בכוח, אבל אין ספק שאם פוקס יזכה לדקות משחק ויבין שהוא חלק בלתי נפרד מהרוטציה - הוא גם ישאף להישאר לפחות עד תום העונה בקבוצה. הוא הוכיח שיש לו מקום אצלנו”.

בתוך כך, עד הדקה ה-90 החבורה של מרקו בלבול הייתה אנמית ולא חדה. בדקות הארכה היא כבר גילתה עליונות ברורה וזכתה בצדק בניצחון מול קבוצה שכל מבוקשה היה להגיע לבעיטות הכרעה מהנקודה הלבנה. מלבד פוקס, זכה למילה טובה גם עאיד חבשי שלא שיחק בחודש האחרון. הדבר מן הסתם לא אמור להחזיר לבלם את חולצת ההרכב כבר בדרבי ועושה הרושם שעופרי ארד ישוב ל-11 אחרי שלא היה בסגל בעקבות כרטיסים צהובים.

מקסים פלקושצ'נקו, דולב חזיזה ועאיד חבשי מודים לקהל בסיום (עמית מצפה)מקסים פלקושצ'נקו, דולב חזיזה ועאיד חבשי מודים לקהל בסיום (עמית מצפה)

כוכב דקות הארכה היה דולב חזיזה, שסיים את ההתמודדות עם צמד גדול. האירוניה צחקה אתמול, כששחזיזה היה אמור, במצב של 0:1, לזכות במנוחה לטובת איקוום אוטין הניגרי. אולם, שער השוויון של נס ציונה גרם לבלבול להשאיר את חזיזה במגרש וזה השיב לו בדמות שני שערים וכרטיס לשלב הבא.

בחיפה מנסים בשלב זה לדחוק הצידה את התוכניות לינואר, אבל אם תהיה אפשרות למשל להחזיר את יהב גורפינקל לסגל, כפי שקרה בשנה שעברה, לא יהססו לעשות זאת בתיאום עם השחקן במידה וירצה בכך. מלבד זאת התחושה הכללית שעם חיזוק נקודתי ומשמעותי הירוקים יוכלו לזכות השנה באליפות ובגביע המדינה. לקראת הדרבי, הבטיחו את מקומם כבר 25 אלף אוהדים ירוקים. כ-3,000 אוהדים אדומים יגיעו מהפועל ובצד הירוק של העיר רוצים להחזיר את ההגמוניה לאחר 3 שנים בלי ניצחון ליגה על היריבה העירונית.

אוהדי מכבי חיפה. בטירוף לקראת הדרבי הגדול של הכרמל (רדאד ג'בארה)אוהדי מכבי חיפה. בטירוף לקראת הדרבי הגדול של הכרמל (רדאד ג'בארה)
ג'וש כהן חוגג עם ירדן שועה (עמית מצפה)ג'וש כהן חוגג עם ירדן שועה (עמית מצפה)