אחרי פגרה ארוכה, מכבי חיפה תחזור ביום ראשון לפעילות כאשר תצא למשחק חוץ מול הפועל חדרה במסגרת המחזור ה-11 בליגת העל. מסיבת העיתונאים לקראת המשחק הועברה בשידור חי בערוץ ONE ובאתר.

המאמן מרקו בלבול אמר בפתח דבריו: “אין ספק שזה משחק קשה מאוד, מול קבוצה שעומדת טוב על המגרש, מאומנת וטקטית. נתרכז בעצמנו ונבוא לנצח, נהיה מוכנים לכל תרחיש, נשחק במחויבות ונעשה הכל לחזור עם שלוש נקודות. מבחינתו הפגרה לא רעה, כי התחלנו בשלב מוקדם את העונה והיה טוב שיש לנו זמן להתאושש”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מרקו בלבול: אנחנו במומנטום טוב

העומס בשבוע הקרוב: “זה דבר ששחקנים יכולים לעמוד בו, כי יש לנו שבוע מאוד עמוס. נותנים דגש לנושא הפיזי, הפגרה והמשחקים הם חלק מהתכנית. תמיד טוב לראות את יענקל’ה שחר מגיע. הדברים שלו חשובים. כבר היו לנו משחקים מול קבוצות שהשתמשו בהגנה נמוכה, גם נס ציונה וגם בית”ר. אנחנו יודעים שקבוצות סוגרות מולנו יותר, אבל עלינו להיות מוכנים לכל תרחיש”. 

המאבק על ההרכב: “כל השחקנים מתאמנים טוב, הגישה שלהם מצוינת וכולם יקבלו הזדמנות. יש מלחמה על ההרכב וזה דבר טוב בקבוצה כמו מכבי חיפה. כשאני הגעתי, סינטיהו סלליך היה פצוע וזה היה מאכזב, ואני שמח שעכשיו הוא חוזר, שמח בשבילו. עכשיו אנחנו צריכים להיות צנועים ולהמשיך לעבוד קשה”.

סלליך. חוזר לכושר (חגי מיכאלי)סלליך. חוזר לכושר (חגי מיכאלי)

המיעוט בשערים במחצית הראשונה: “קשה למצוא תשובה לזה, כי יכול להיות שזה הכושר הגופני, או פחות חדות, או לחץ, אבל היו משחקים שפתחנו מצוין. מה שחשוב בשבילנו זה לנצח ולא משנה באיזה משחק”.

פלקושצ’נקו: “אנחנו ברמה לא פחות טובה ממכבי ת”א, היה להם מזל”

הקשר מקסים פלקושצ’נקו אמר: “אנחנו מתאמנים כבר תקופה ארוכה ואני חושב שאני בא לכל אימון ומשחק כדי להוכיח את עצמי, אני מקבל הזדמנויות ורוצה גם לתת לזה הוכחה. מהמשחק מול שטרסבורג הוכחתי שאני יכול לשחק ברמות הגבוהות וגם במשחק האחרון נכנסתי והבאתי את השינוי, אני עושה את זה בלא מעט משחקים. אני מנסה להביא את האיכות בכל דקה על המגרש ומקווה שאעשה זאת”.

המעמד שלו: “לא משנה כמה אשחק, אני תמיד ארצה להשפיע על המשחק, בין אם 90 דקות ובין אם 5 דקות. תמיד אתן 200 אחוז ואעזור לקבוצה שלי. השמועות לגבי ינואר? אני לא מקשיב לזה, אני מרוצה במכבי חיפה, כמובן שאני רוצה לשחק יותר, אבל יש לי פה תנאים טובים ולדעתי אין לי שום מחשבה לעזוב”.

פלקושצ'נקו. "תמיד ארצה להשפיע" (איציק בלניצקי)פלקושצ'נקו. "תמיד ארצה להשפיע" (איציק בלניצקי)

מרוץ האליפות: “אני חושב שאנחנו ברמה לא פחות טובה ממכבי ת”א, אנחנו יכולים להתמודד איתם וזה שהם לא סופגים זה רק שאלה של זמן. היה להם הרבה מזל גם”.