משחק פתיחת העונה בליגת העל סיפק לנו הערב (שבת) את אחד המשחקים המטורפים ביותר שנראו באצטדיון סמי עופר כאשר מכבי חיפה רשמה קאמבק מדהים וניצחון 3:4 משוגע על הפועל רעננה, ניצחון שמוכיח אופי רב וחשוב מכך, מעניק הרבה שקט וביטחון להמשך.

בכל מקום מצפים ואומרים שהשנה זו השנה של הירוקים. אז נכון, למכבי חיפה יש בסיס שחקנים טוב, אך אני טוען לכל אורך הדרך שעל מנת ללכת עד הסוף מכבי חיפה חייבת ניסיון ואופי.

ניקיטה רוקאביצה חוגג (עמית מצפה)ניקיטה רוקאביצה חוגג (עמית מצפה)

למרות הניצחון, חשוב לזכור ולציין שמדובר במשחק הגנה רע מאוד של הירוקים, כאשר עם כל הכבוד להפועל רעננה, שלושת השערים שכבשה הגיעו מטעויות של מכבי חיפה, שתיים מאותן טעויות היו של עאיד חבשי, שרשם משחק לא טוב מבחינה הגנתית.

עאיד חבשי חוגג (עמית מצפה)עאיד חבשי חוגג (עמית מצפה)

אי אפשר להתעלם מהטעות של מרקו בלבול בבחירת ההרכב ויותר מכך, המערך. כולם ידעו שמנחם קורצקי והפועל רעננה מגיעים לסמי עופר כדי להתגונן, להפריע למשחק ההתקפה של מכבי חיפה ולשחק בקושי עם חלוץ וחצי בנסיון לחלץ משהו, אז למה לעלות במערך של שלושה בלמים? ברגע שמרקו הוציא את אליסון דוס סנטוס והכניס את צ’ירון שרי, המשחק השתנה לגמרי ומכבי חיפה השתלטה על המגרש והשוותה את התוצאה ל-2:2.

צ'ירון שרי ובן בנימין במאבק (עמית מצפה)צ'ירון שרי ובן בנימין במאבק (עמית מצפה)

במחצית השנייה, היה נראה שאחרי שער השוויון המומנטום יעבור למכבי חיפה, ציפיתי לראות קבוצה יותר אגרסיבית ונחושה, אבל השחקנים עלו רפויים ועם לא מעט בלאגן בחלק ההתקפי ובמרכז השדה, כאשר דווקא רעננה הניעה את הכדור במרכז השדה ועשתה ככל העולה על רוחה. לאחר טעות נוספת של חבשי, שאיבד כדור, נגע ביד וגרם לפנדל, רעננה עלתה ליתרון 2:3. 

רעננה התגוננה בניסיון לשמור על התוצאה, אך שרי מצא את ניקיטה רוקאביצה בכדור אומן ומכבי חיפה השוותה ל-3:3. הכניסה של שועה הוסיפה המון מחץ והשער הרביעי הגיע מכניסה של רז מאיר, שהוכיח שהוא יכול להוסיף גם למשחק ההתקפה של הירוקים, בדרך למהפך אדיר.

מרקו בלבול (עמית מצפה)מרקו בלבול (עמית מצפה)

מכבי חיפה בערב מטורף עם קאמבק בלתי נשכח, נתנה המון תקווה לאוהדים שהגיעו למשחק פתיחת העונה בסמי עופר. עם זאת, בשביל להיות פקטור, מכבי חיפה חייבת לחזק את עצמה לפחות בשלושה שחקנים, בייחוד בפן ההגנתי, כאשר על פי היכולת ההגנתית, הירוקים חייבים קודם כל להתמקד בצירוף בלם חדש על מנת לתקן את משחק ההגנה.

מכבי חיפה של השנה שונה מנטלית ממכבי חיפה של השנים הקודמות ורשמה קאמבק מדהים באחד הערבים המטורפים ביותר שנראו באצטדיון סמי עופר, אם לא המטורף שבהם. למרקו בלבול יש קבוצה צעירה, רעבה ונחושה, יש פה שחקנים צעירים שצריכים הכוונה עם שחקנים שיעזרו להם.

שחקני מכבי חיפה מודים לקהל בסיום (עמית מצפה)שחקני מכבי חיפה מודים לקהל בסיום (עמית מצפה)

ירדן שועה וצ’ירון שרי נתנו למרקו בלבול הוכחה שהם חייבים להיות על המגרש, שחקנים שיכולים לשנות את המשחק בפעולה אישית אחת. שרי, שעלה כמחליף, בישל פעמיים ונראה ללא ספק כמו שחקן חיזוק משמעותי שיכול לעשות את ההבדל מבחינת הירוקים העונה. 

למרקו בלבול יש חלק קדמי מרשים וטוב, אך לא מעט בעיות גדולות ומשמעותיות בחלק ההגנתי. מדובר בניצחון של המון אופי, נחישות והקרבה. המהפך האדיר של חיפה מעיד על קבוצה לוחמת, אגרסיבית ורעבה שלא מרימה ידיים. זה לא הלך בקלות, אבל כמה קשה, ככה מתוק. 

ירדן שועה (עמרי שטיין)ירדן שועה (עמרי שטיין)