מכבי חיפה: 31 אחוז קיצוץ והמשך המרדף אחרי מכבי ת”א

המשחק האחרון: 9.3.2020, הפועל באר שבע, הפסד 2:1 ביתי והדחה ברבע גמר גביע המדינה.

המשחק הקרוב: 30.5.2020, הפועל תל אביב, יום שבת, 21:00, סמי עופר

מיקום: 2, פלייאוף עליון

אחוז הפחתת השכר: קיצוץ של 31% לחודשים מרץ-אפריל-מאי, 2% הועברו כתרומה לקהילה

עזבו: אין

מטרה עד לסיום העונה: אליפות

נתוני קהל: 266,862 אוהדים היו בסמי עופר בסך הכול ב-13 מחזורים. ממוצע הקהל הביתי עומד על 19,397 למשחק. ממוצע קהל במשחקי חוץ: 6,281 למשחק.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו: מכבי חיפה גברה 2:3 על נוף הגליל

הסיפור הגדול של הפגרה

העובדה ששחקני הקבוצה יחד עם הנהלת המועדון הגיעו במהירות להסכמות על מתווה הקיצוץ של כ-31% משכרם ל-3 חודשים בלי כותרות, בצורה חלקה ומכובדת, גרמה לשקט מוחלט בקבוצה במהלך הפגרה. גם ההתנהלות הזו מצד השחקנים גרפה מחמאות מצד בעל הבית יעקב שחר שהחליט מראש ללכת על מתווה עד סוף העונה ולאחר מכן להתעסק בעונה הבאה. זה גם הראה שלקבוצה יש חדר הלבשה חזק ומאוחד.

יתרונות הפגרה: חזיזה, שועה ושחקני הנוער

היתרונות אלו גם החסרונות, ההחלטה לשלוח את דולב חזיזה לניתוח בקע בגרמניה הייתה צריכה אולי להיות קודם לכן כדי שהוא יהיה כשיר בזמן לליגה. חזיזה אמור להשתלב במשחקי הקבוצה בהמשך. בקבוצה בטוחים שבזכות הקורונה הרוויחו אותו להמשך העונה. גם בקבוצה מאמינים שבזכות הזמן אולי בסיום המשחקים יובל אשכנזי יוכל לחזור לשחק העונה. לאחר שהחסיר בתחילה כמה אימונים, אולי בזכות הפגרה ירוויחו בחיפה את ירדן שועה מחדש, כי הוא נראה טוב בשבוע האחרון, גם שחקני הנוער החלו להשתלב באימוני הקבוצה.

ירדן שועה ודולב חזיזה חוגגים (נעם מורנו)ירדן שועה ודולב חזיזה חוגגים (נעם מורנו)

חסרונות הפגרה: הסגל הפך קטן יותר, ומה יהיה עם רוקאביצה?

המגן לייו קסטיאנו סיים את העונה בגלל פציעה, החלוץ ניקיטה רוקאביצה גם נפגע וסובל מרגישות מארבע ראשי ועדיין לא ברור איזה שחקן בחיפה יקבלו. נראה שמכבי חיפה הייתה בכושר לא רע לפני ההפסקה, ולא בטוח שהפגרה לא תפגע בהמשך הליגה של הקבוצה. במיוחד שאחרי הפגרה מצפה לקבוצה הרכב חסר מאוד במשחק הבכורה המחודשת מול הפועל ת"א.

מה אתה אומר?

הבלם עופרי ארד: "התרגשות עצומה, רגע שחיכינו לו בכיליון עיניים, הקהל ייחסר לנו מאוד אבל נעשה הכול כדי לשמח אותו גם כשהוא בבית. הכנו את עצמנו כמו שצריך. נעשה הכל להמשיך את העונה הטובה שלנו גם בפלייאוף”.