אחרי שקיבלה עונש רדיוס בעקבות הנהמות של אוהדיה לכיוונו של פרדי פלומין מבית”ר ירושלים, מכבי חיפה תארח את הפועל באר שבע באצטדיון נתניה ולא בסמי עופר בעוד כשבוע מהיום (ראשון), כשכל המנויים של הירוקים אמורים להיכנס. האישור הרשמי לכך כבר התקבל.

בתוך כך, מכבי חיפה נמצאת במיני מחנה אימונים באילת על פי תכנית שנקבעה מראש לפני מספר חודשים, מתוך מטרה לשבור את שגרת האימונים הרגילה בכפר גלים רגע לפני הישורת האחרונה במאבקי הליגה וכן בגביע המדינה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בלבול: שרי שיחק היום כמו מסי

הירוקים יצאו לדרום במצב רוח מרומם במיוחד אחרי הניצחון החשוב 1:2 על מ.ס.אשדוד, במה שצימק את הפער לפחות זמנית ממכבי תל אביב ל-3 נקודות. ללא דולב חזיזה המוצהב, מרקו בלבול המשיך עם מערך 4-3-3 בו הוא מאמין, מה שהשאיר את ירדן שועה בספסל ושלח את סינטיהו סלליך חזרה על הקו אחרי שלא פתח בשבועיים האחרונים.

בלבול בא על שכרו בעיקר בזכות שני שחקנים – הראשון הוא צ’רון שרי שלפי הגדרת בלבול: “שיחק כמו מסי", והשני הוא יאניק ווילדסחוט, שמעבר לשער הניצחון שכבש, שרף את הקו ויצר לא מעט הזדמנויות לחבריו. שרי שלאחרונה היה פחות טוב, הוכיח שמדובר באחד הזרים הטובים שהגיעו לחיפה בשנים האחרונות: “הספידו את שרי מוקדם מדי, הוא לא מכונה וגם לו מותר להיות בירידה, אבל לאורך כל התקופה הוא תמיד סיפק מסירות שיכולות היו להיגמר בשערים”, אמרו בקבוצה .

בנוסף, ניקיטה רוקאביצה כהרגלו העונה המשיך לספק קבלות ועומד על 17 שערים בפסגת מלכות הכיבושים בליגת העל. אגב, החלוץ מצפה לזימון מחודש בנבחרת אוסטרליה שאמורה להתכונן לאליפות אסיה, וכן מאמין ביכולת לזכות השנה באליפות. בלבול דאג בסיום לשדר שהוא מרוצה מאוד מ-3 השחקנים המחליפים - עאיד חבשי, ירדן שועה ואיקוום אוטין, שנכנסו ואיתם הקבוצה שמרה על התוצאה היקרה.

ניקיטה רוקאביצה (עמרי שטיין)ניקיטה רוקאביצה (עמרי שטיין)

בתוך כך, ארנסט מבוקה שהשנה עשה סוויץ' רציני בכל מה שנוגע למשחק ההגנה, יזכה לחוזה לעונה רביעית. כזכור, בקיץ האחרון מכבי חיפה מימשה את האופציה על מבוקה לשנה נוספת ועכשיו יש שביעות רצון גדולה מהמגן לו יוצע להמשיך במועדון.

בנוסף, בחיפה מודעים לכך שרק לקראת אפריל יודיע יעקב שחר על זהות המאמן לעונה הבאה אבל נראה שעל פי כל ההתרחשויות עד כה וההתקדמות של הקבוצה ככלל ושחקנים בפרט, בלבול יזכה להארכת חוזהו. 

מרקו בלבול (שחר גרוס)מרקו בלבול (שחר גרוס)

במועדון מהכרמל החליטו לא לערער על החלטת בית הדין של ההתאחדות בנוגע לעונש הרדיוס שהוטל על הקבוצה ושריינו את אצטדיון בלומפילד ואצטדיון נתניה, כשהנטייה היא לשחק בנתניה, אך זה תלוי בשיבוץ המשחקים של המנהלת.