מכבי חיפה המשיכה להיראות נהדר גם הערב (שני) כאשר השיגה 0:2 ענק על הפועל באר שבע בטרנר והתקרבה עד לכדי שלוש נקודות בלבד מהמוליכה מכבי תל אביב. הירוקים חתמו סיבוב ראשון נפלא ומאמנם, מרקו בלבול, התייחס לכך בסיום. 

“קודם כל, מכבי חיפה עשתה ניצחון חשוב מאוד”, פתח בלבול. “שיחקנו טוב במשחק חוץ קשה מול יריבה איכותית בביתה. זה רק שלוש נקודות, אנחנו שמחים ומאושרים. מגיע לשחקנים שאפו ענק על משחק הקרבה, ניצחנו בצדק את המשחק”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בכר: יש ירידה, הקבוצה עוברת תהליך

עוד הוסיף: “אני שמח, יש לי קבוצה שהיא חזקה, מקצועית ומגובשת מאוד. חדר ההלבשה שלנו חזק מאוד. אסור לשכוח שזו גם קבוצה צעירה, ישבו שני שחקני נוער על הספסל. אנחנו קבוצה שעדיין לומדת להיות במאבקי הצמרת. לתת את הכול מנטלית, פיזית ומקצועית. מגיע לשחקנים שאפו על ההקרבה ומשחק ההגנה. ב”ש לחצה, הלכה קדימה, אך כמעט לא הגיעה למצב אחד. אנחנו שמחים שההגנה הייתה טובה יותר מאשר מול אשדוד. יש הרבה משחקים לפנינו וצריכים לעבוד קשה”.

ההוצאה של ירדן שועה מהסגל: “אני מעדיף לדבר על המשחק ולא להסיט את תשומת הלב מהתצוגה של השחקנים. זה עניין שלנו, הדברים יטופלו בתוך המועדון ולא בתקשורת. יש לי בסגל 23 שחקנים, העומק חשוב. כל שחקן חשוב לסגל, אני רוצה לחזק את הסגל ולא לשחרר אף אחד”.

ירדן שועה (רדאד ג'בארה)ירדן שועה (רדאד ג'בארה)

היריבות עם מכבי תל אביב: “אנחנו צריכים להישאר צנועים ועם רגליים על הקרקע ולעבוד קשה. אם רוצים לעשות דברים טובים צריכים לעבוד יום יום. בדרך כלל יש לנו ימי התאוששות פחות מהיריבות, זו עובדה. צריכים להתאושש ולהתכונן למשחק הבא כי הוא הכי חשוב לנו”.

האיזון בין הגנה להתקפה: “בכדורגל המודרני כולם עושים התקפה והגנה. זה מה שצריך להיות. אמרתי לפני שבוע שאנחנו רוצים לשפר את משחק ההגנה, עדיין יש מה לשפר באגרסיביות והנחישות. בחצי הראשון היו חצאי מצבים לב”ש, אסור לשכוח שהתמודדנו מול קבוצת צמרת. גם בית”ר ירושלים והפועל חיפה חזקות, וגם כמובן מכבי ת”א שנמצאת בצדק במקום הראשון”.

מרקו בלבול (מרטין גוטדאמק)מרקו בלבול (מרטין גוטדאמק)

הקפטן הירוק וכובש השער הראשון, נטע לביא הוסיף: “אני מאוד שמח שהבקעתי ועזרתי לקבוצה לנצח. ב”ש קבוצה טובה, אנחנו שמחים. אנחנו רוצים לשחק כדורגל טוב, להשתפר ולנצח בכל האצטדיונים בארץ. שמחים שעשינו זאת. היום התלבש לי, אני שמח, עובד על זה קשה באימונים”.

על ירדן שועה: “כרגע לא מתעסקים בזה, רצינו לנצח. ירדן חבר לקבוצה כמו כל אחד אחר, שמחים שהוא איתנו. תמיד רוצים לראות את כל החברים לקבוצה איתנו”.