שקט מוחלט שרר בחדר ההלבשה של מכבי חיפה בסיום ב-3:3 המאכזב מול מ.ס.אשדוד אמש (רביעי) בסמי עופר, דווקא במשחק בו הירוקים היו חייבים לאסוף שלוש נקודות רגע לפני המפגש מול הפועל באר שבע השלישית במחזור הבא, כשהיא כשלה בלא מעט פרמטרים במגרש.

במכבי חיפה כבר מבינים שיהיה קשה מאוד לקחת השנה אליפות. “אנחנו צריכים להודות בזה שמכבי ת"א מעל הליגה ושאנחנו עדיין לא בנויים לאליפות. אנחנו קבוצה התקפית טובה אבל יש לנו לא מעט בעיות בהגנה. עם משחק הגנה כזה כאשר הקבוצה סופגת בצורה כל כך קלה שלושה שערים אי אפשר לדבר על אליפות. ספגנו שערים בצורה קלה מדי וחצי השעה האחרונה הזכירה את היכולת שלנו מהשנים האחרונות כשקבוצות בקלות חדרו דרך ההגנה והגיעו לשער”, אמרו בקבוצה. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בלבול:"שילמנו על הטעויות,נענשנו"

גם מרקו בלבול לא היה חף מטעויות והתחושה הכללית היא שהמאמן היה חייב לזהות שחלק מהשחקנים שלו מגלים סימני עייפות והיה צורך לרענן את השורות עוד לפני המשחק. העובדה שהספסל הפעם היה קצר מלהכיל שחקנים שיכולים לעזור במשימות ההגנה כגון ז’אנדו פוקס שנפצע במהלך האימון שקדם למשחק, הייתה לרועץ שכן בחצי השעה האחרונה גם נטע לביא, שעד כה הצטיין, נראה עייף וכמי שלא יכול לעצור במרכז ההגנה את ההתקפות המתפרצות של אשדוד.

מרקו בלבול מאוכזב (עמרי שטיין)מרקו בלבול מאוכזב (עמרי שטיין)

ביקורת החל להישמע לא רק על משחק ההגנה אלא גם על הבלם האוסטרלי טרנט סיינסבורי, שפתח את ההופעות שלו בכרמל בצורה טובה אבל נחלש לאחרונה. לא מן הנמנע שלקראת ב"ש ביום שני, משחק שהופך להיות קריטי למאבק האליפות, בלבול יחזור למערך של שלושה בלמים. אגב, עופרי ארד ספג את הצהוב החמישי שלו ולא ישחק מול הפועל רעננה.

במועדון הירוק היו גם טענות לעבר השופט הצעיר שניר לוי. לדעת מכבי חיפה השופט היה חייב ללכת ל-VAR לבדוק שוב האם הפנדל מוצדק או לא. בחיפה טוענים שלא הייתה הצדקה לפנדל שלוי שרק והוא היה חייב לתת מבט נוסף על מנת לקבוע בוודאות אם צדק בהחלטה. כך או כך, למכבי חיפה אין הרבה זמן לנוח והיא כבר היום תנסה לאושש את שחקניה לקראת המשחק בבאר שבע, בו כל תוצאה פרט לניצחון בזמן שמכבי ת"א יכולה לנצח את נתניה עלולה לפגוע בחלומות האליפות.

יובל אשכנזי בועט (עמרי שטיין)יובל אשכנזי בועט (עמרי שטיין)

בנוגע לטענות להיעדר ברוטציה אמרו במכבי חיפה: “המדדים של השחקנים בסיום המשחק היו טובים מאוד. שחקנים ברמות האלו צריכים ויכולים לשחק 3 משחקים ב-8 ימים, זה לא נורא. הכושר הגופני אצלנו הוא לא הבעיה. הפסדנו שתי נקודות בגלל טעיות במשחק ההגנה וזה הסיפור של המשחק, לא הרוטציה, לא חילופים. מי שראה את המשחק מבין שאם אתה מבקיע 3 שערים בבית לאשדוד אתה חייב לצאת עם 3 נקודות”.