במכבי חיפה לא זוכרים כזו התפרצות שמחה כפי שהייתה אמש (שני) בחדר ההלבשה בבלומפילד לאחר הניצחון הדרמטי מול הפועל ת"א 1:2, ניצחון שהעמיד את הקבוצה מרחק שלוש נקודות בלבד ממכבי תל אביב הראשונה בטבלה. מעבר לעובדה שהשחקנים של מרקו בלבול שרו ועודדו את כובש שער הניצחון ארנסט מבוקה, שהפך לכוכב המשחק, יש תחושה באוויר שהניצחון הוא עוד צעד בדרך לשינוי המנטלי שהקבוצה עוברת בשנה האחרונה – צעד בדרך לאליפות.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו: הירוקים חוגגים בחדר ההלבשה

נשיא המועדון יעקב שחר נראה היה מרוצה מאוד בסיום אבל העדיף הפעם שלא לדבר עם השחקנים ולתת להם לחגוג. במקביל, המאמן מרקו בלבול גרף לא מעט מחמאות על דרך ניהול המשחק שהביאה למהפך ולניצחון: "בלבול הפך אותנו לקבוצה ווינרית. בזכות החילופים המנצחים, השינויים הטקטיים במגרש אחרי ההפסקה, השקט והרוגע שלו, האמנו לאורך כל המשחק שננצח. יש לנו את החלק הקדמי הכי טוב בליגה, חלק קדמי של אליפות". אמרו בקבוצה.

דולב חזיזה ומוחמד עוואד חוגגים (שחר גרוס)דולב חזיזה ומוחמד עוואד חוגגים (שחר גרוס)

בלבול החליט במהלך המחצית השנייה להוציא את יאניק ווילדסחוט אף על פי שהאחרון בישל לדולב חזיזה את השער הראשון. ההולנדי רחוק כרגע לפחות מלהיות האיש שעושה את ההבדל, בעוד מי שעשה את ההבדל בדקות הקריטיות היה דווקא מי שעבר בשבועות האחרונים סדרת חינוך והוא ירדן שועה. במספר פעולות מבריקות שועה הכניס תנופה בהתקפה והיה מעורב בשער הניצחון של מבוקה. לקראת בית"ר ירושלים ייתכן כי החלוץ יחזור לתמונת ההרכב. גם השקט שמקרין ג'וש כהן בשער והחזרה ליכולת טובה של טרנט סיינסבורי שחזר לאחרונה מפציעה, עושה את שלה בחלק האחורי. 

שחקני מכבי חיפה חוגגים עם האוהדים (שחר גרוס)שחקני מכבי חיפה חוגגים עם האוהדים (שחר גרוס)

בחיפה לא מפסיקים להחמיא לקהל על כך שהוא מגיע בהמוניו ומעניק לקבוצה אווירה ביתית במשחקי החוץ. לקראת בית"ר ישנו טירוף מוחלט של כרטיסים וכבר עכשיו ברור שהאצטדיון יהיה מלא ב-30 אלף אוהדים. מדובר במשחק חשוב מאוד עבור שתי הקבוצות בכל הנוגע למרוץ לאליפות. עד כה הבטיחו את מקומם כבר 24 אלף אוהדים והיציע הדרומי ייפתח לאוהדים הירוקים בלבד. בתוך כך, דקות ספורות לסיום האימון, חש שועה כאב קל בשריר האחורי, כאשר בצוות הוחלט שלא לסכנו והוא שוחרר מוקדם. החלוץ צפוי לשוב לאימונים מלאים באימון הקרוב.