שמחה לצד פרופורציות אחרי הניצחון של סקציה נס ציונה אמש (ראשון) 0:1 על עירוני קריית שמונה. הכתומים חגגו ניצחון חמישי העונה, השני בשלושת המשחקים האחרונים, אך יודעים כי הדרך עד להישארות בליגה עוד ארוכה עם פתיחת הפלייאוף התחתון בעוד שבועיים וסירבו לצאת מגדרם. מחמאות לעומרי גלזר ורז שטיין.

נס ציונה רשמה ניצחון חשוב, ניצחון קריטי אולי מבחינתה, כזה שהוביל להקטנת הפער מהיריבה הצפונית שנמצאת מעל הקו האדום לנקודה אחת בלבד. עם זאת ולמרות החגיגות המאולתרות על כר הדשא, ניתן היה לראות ישר את החזרה לקרקע של השחקנים ואנשי הקבוצה שחזרו שוב ושוב על המשפט, ״זה היה חשוב, אבל עוד לא עשינו כלום״. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
זדה: הרגשה טובה לנצח

גם המאמן ליאור זדה סימן לעצמו ניצחון בכורה כמאמן בליגת העל, אך עם זאת לא הסתיר את העובדה כי לא אהב את האופן בו שחקניו שיחקו: ״זה ניצחון שני בשלושת המחזורים האחרונים, זה מראה משהו בעיקר עליהם, השחקנים הבינו את המצב. נצטרך הרבה אופי ולשחק הרבה יותר טוב מאיך שנראנו כי לא עלינו טוב בכלל בעיקר במחצית הראשונה״.

המאמן הסביר מה לדעתו יוביל להמשכיות: ״השחקנים צריכים להבין שהמקום של אף שחקן לא בטוח בהרכב, הם צריכים להבין שאסור לנו לטעות עכשיו. אסור לנו להוריד את הרגל מהגז כי אנחנו לא במקום שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו להיות טיפה יהירים או משהו כזה. אנחנו עדיין מתחת לקו האדום, הפלייאוף התחתון הולך להיות אש, הולך להיות חזק, נצטרך להיות עם עצבים חזקים, נצטרך הרבה אמונה כמו במחצית השנייה ולא כמו המחצית הראשונה. אני מרגיש מוכן לזה, אבל בעיניי זה כמו להיות אבא, שום דבר לא מכין אותך באמת לזה, אבל אני מלא אמונה בעצמי ובקבוצה״. 

ליאור זדה (שחר גרוס)ליאור זדה (שחר גרוס)

עם כיבוש השער של רז שטיין אמש, רונן זייגרמן קפץ ממקומו ביציע והסתכל אל השמיים תוך ששחרר לא מעט אוויר. עד לדקות הסיום נראו אנשי המועדון דרוכים מאוד לאור התוצאה הנזילה, אך קפצו מאושר עם השריקה, הרבה בשל העובדה כי ידעו שלא סיפקו משחק טוב מבחינתם. 

שחקני נס ציונה חוגגים עם רז שטיין (שחר גרוס)שחקני נס ציונה חוגגים עם רז שטיין (שחר גרוס)

בתוך כך וכאמור, למרות היכולת הלא מרשימה של הקבוצה, במועדון ידעו להודות בסיום כי הניצחון הזה רשום על שני שחקנים משמעותיים, השוער עומרי גלזר וכובש השער, רז שטיין. השוער שהגיע ממכבי חיפה הקיץ והרבה היה מונח על כתפיו, הציג יכולת מדהימה ועצר את התקפת קריית שמונה במו ידיו: “היה לי משחק מצוין, אני חושב שחד משמעית זה היה אחד המשחקים הטובים שלי בבוגרים. אני יודע בשביל מה הביאו אותי, הביאו אותי בשביל להביא נקודות, אני שמח שעזרתי להביא ניצחון, אבל יש עוד דרך ארוכה״. 

עומרי גלזר (רדאד ג'בארה)עומרי גלזר (רדאד ג'בארה)

״יש עוד שבעה משחקים, כל אחד זה גמר גביע, אנחנו נבוא לכל אחד במאה אחוז, נסתכל על כל משחק בפני עצמו ולא על הבאים אחריו בשביל שנוכל לעשות את העבודה. הגענו למשחק של להיות או לחדול, ידענו שאם לא ננצח זה יכול להגדיל את הפער והיה לנו מאוד קשה לצמצם אותו אז זה היה ממש משחק על עונה שלמה. הראינו על המגרש שאנחנו מאמינים, אנחנו קבוצה טובה, עובדים קשה מאז שליאור הגיע ונעשה הכל כדי להישאר בליגה״.

רז שטיין חוגג (שחר גרוס)רז שטיין חוגג (שחר גרוס)

באשר לשטיין, בקבוצה התמוגגו מעוד שער של הכוכב המקומי מכדור חופשי שהעלה את מאזנו האישי לשבעה שערים, שנוספו לשני בישולים שיש לו העונה, בעודו חתום על שבע נקודות מתוך ה-21 של הקבוצה. בנס ציונה יודעים כי ההישארות בליגה תהיה תלויה הרבה ביכולת הכיבוש והפעולה של הקשר, שמצליח כמעט לבדו לשמור על מאזן הכיבושים של הקבוצה בעוד החלוץ המרכזי של הקבוצה, מוסא מאזו, סגר סיבוב שלם ללא שער.