סקציה נס ציונה אמורה לחזור מחר (ראשון) להתאמן וזאת אחרי שייחתם הסדר עם השחקנים, עליו יש כרגע מחלוקות. ביום חמישי נפגשו יו”ר הקבוצה דודו עוז ומנכ”ל הקבוצה רונן זייגרמן עם שלושת הקפטנים, סהר לוי, רז שטיין ואיתי עוזרי על מנת לגבש את ההסדר במסגרתו יהיה קיצוץ בחודשיים הקרובים בין 15 ל-25% משכר השחקנים. בעלי השכר הנמוך והחיילים לא יפגעו וזאת לאחר שכל הקבוצה תשוב מחר מחל”ת.

יחד עם זאת, חלק מהשחקנים טענו שלא הגיעו להסכמות איתם ושכרו את שירותיו של עו”ד יהב ארגמן. שחקנים דורשים לקבל הבטחה שאם המדינה תפצה את הקבוצה יחזירו להם את שאר הכסף. טוענים שיש שחקנים בכירים יותר שלא מורידים להם כלום. בקבוצה מכחישים זאת לגמרי ואומרים שאין דבר כזה. דודו עוז יו”ר הקבוצה: “חבל ששחקנים במקום להתעסק בקריירה המקצוענית שלהם ובאימונים המחודשים, נכנסים לתרבות של ספקולציות ושיימינג ומתעסקים במי מפחית מה”.

בישיבה ביום חמישי שהייתה עם הקפטנים אמר להם המנכ”ל זייגרמן שיש עסקים שמתרסקים ונתן להם סקירה על מצב המשק ושהם הכי מנסים לבוא לקראת השחקנים ביכולות הכספיות שיש לקבוצה. בקבוצה זעמו על השחקנים על כך שהם מתעסקים בנושא הזה כעת אחרי שהגיעו איתם להסכמות ביום חמישי ונתנו אור ירוק לקיצוץ. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מנור סולומון נגד תומר חמד ב"משחק בית"

נס ציונה לא זכתה להכנסות בתקופה האחרונה אחרי שעיריית נס ציונה לא העבירה את הכספים המגיעים לקבוצה בגלל המצב. בנוסף במועדון לא קיבלו כסף מהטוטו כמו שאר מועדוני ליגת העל ואלו הסיבות לקיצוץ לקראת החזרה לפעילות. בקבוצה מציינים כי “פעלנו בצורה הכי הוגנת מול השחקנים בהתאם למצב כדי שלא ייפגעו, גם את ההסדר אנחנו נעשה בצורה שלא תפגע בשחקנים בעלי השכר הנמוך”. 

במקביל לכך, הכתומים בבעיה גדולה לגבי המשך הליגה מבחינת הזרים שאינם נמצאים בישראל. הם עזבו לא כי הקבוצה רצתה, אלא כי הם ביקשו זאת ובנס ציונה נעתרו לבקשות אך כעת ישנה בעיה להשיבם לישראל. הבלם דרייס וויטנס נמצא בבלגיה אחרי שאשתו ביקשה לשוב לארצם כשהיא הייתה בחודשי הריון מתקדמים. זו גם הסיבה שמוסה מאזו חזר לניז’ר לאשתו ההרה. בנוסף, סאקו טורה נמצא בגמביה אחרי שהמשפחה ביקשה שיחזור וישהה לצידה. אליהם יש לצרף את סאבין לילאי ויחמיר היקה ששבו לאלבניה לבקשתם. 

נס ציונה רוצה להחזיר את הזרים אך היא נתקלת בקשיים עם מציאת טיסות. הקבוצה פנתה למשרד החוץ לעזרה ולחברת הנסיעות שחילצה את המאמנים של מכבי חיפה מאנגליה. התקדמות הושגה מול וויטנס הבלגי שאמור להגיע לארץ בשלישי או ברביעי ויש ניסיון להביא את הזרים הנמצאים באלבניה גם כן. ייתכן כי לילאי והיקה יצטרכו לנסוע מספר שעות ברכב למקום שממנו אפשר לטוס לישראל אולם במועדון מבינים שכל ההליך הלוגיסטי עלול לקחת זמן רב.

לגבי מי שבאפריקה מבינים בנס ציונה כי לא יהיה ניתן להחזיר את מאזו וטורה בקרוב כי מניז’ר ומגמביה לא ניתן לטוס בכלל בשלב הזה. לצד כל הקשיים, ברור שאחרי שהם נכנסים לארץ הם צריכים לשהות שבועיים בידוד מלא ללא אימונים ולכן בקבוצה מעריכים שאת שלושת המשחקים הראשונים של הפלייאוף התחתון, הזרים שכן יצליחו להגיע לארץ בקרוב, יחמיצו גם כך.