התרגשות גדולה בקריית שמונה לאחר שהקבוצה סיכמה, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, על צירופו של הקשר ג’לוליאדין משפירוב. מדובר בקיצוני אוזבקי ששיחק במדיה של פחטאקור טאשקנט ונבחרת אוזבקיסטן ומצטרף לקבוצה של איזי שרצקי לשלוש עונות. לפחות על פי הציפיות ממנו, נראה כי תקופה זו בקרייה תקפיץ אותו למועדונים גדולים יותר בהמשך.

משפירוב עשה התקדמות גדולה במהלך העונה האחרונה. מחיר השוק שלו הוערך בכ-400 אלף אירו לפני שנה, וכיום מחירו זינק בצורה משמעותית ועומד על למעלה מ-1.5 מיליון אירו בזכות הופעות טובות בקבוצתו ובנבחרתו. לאחרונה שיחק גם בליגת האלופות של אסיה, ובחודשים האחרונים הוא מחזיק במאזן מרשים של 8 בישולים ושני שערים ב-11 משחקי ליגה בהם השלים 888 דקות.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
שופטים שימו לב: איך למתוח שחקן כדורגל

משפירוב נחשב לשחק מהיר יחסית עם טכניקה טובה. היתרון שלו הוא גם העזרה במשחק ההגנה והמשמעת הטקטית שלו. הוא משחק בעיקר בצד שמאל אך מסוגל לשחק גם מתחת לחלוץ.

גידי קאניוק, המכיר את הרכש הצפוני מהקבוצה האוזבקית, סיפר: “אומנם לא שיחקתי איתו אבל אני מכיר אותו, מדובר בשחקן מצוין שמבשל המון. אם ישתלב יהיה חיזוק משמעותי וטוב לקרייה. הוא מריח מצבים נייחים ובאוזבקיסטן נחשב לשחקן בולט”.

גידי קאניוק (איציק בלניצקי)גידי קאניוק (איציק בלניצקי)

השחקן כאמור יגיע צפונה בהעברה חופשית לאחר שסיים חוזה בקבוצתו ויחתום לשלוש עונות. קריית שמונה לא יכלה לעמוד בשכרו באוזבקיסטן אך חלומו של משפירוב לפרוץ ולשחק באירופה הובילו אותו להחלטה לוותר על חלק נכבד משכרו ולהגיע לקבוצה הצפונית.
“מדובר בשחקן יוצא דופן, אם בשנים האחרונות הבאנו כישרונות צעירים כמו לוי גרסיה, כאן מדובר בשחקן מוכח ואיכותי שכבר בשל ונמצא בכושר מצוין. שחקן ברמות של הרכישות הגדולות במכבי תל אביב וצ’מפיונס”, אמרו בקריית שמונה.

ג’לוליאדין משפירוב (רויטרס)ג’לוליאדין משפירוב (רויטרס)

כולם מכירים את החושים של שרצקי והעין החדה של הבעלים, דבר שהוביל למכירות ענק. זה התחיל עם אלרואי כהן ועמאשה והמשיך עם שחקנים כמו שיר צדק, אחמד עאבד, וובה בראון, אפונסו טיירה, נייג’ל האסלביינק, אורן ביטון ובחודשים האחרונים גרסיה ועדן שמיר, כאשר המשותף לכולם הוא מכירה למועדונים גדולים בסכומים גבוהים פי כמה ממה ששילם עליהם בעלי ק”ש. האם משפירוב הוא השם הבא?