בהפועל רעננה חזרו אמש (רביעי) שבעי רצון לשרון אחרי שהצליחו לגבור 2:4 על האדומים אשדוד מליגה א׳ דרום בחוץ בשמינית גמר גביע המדינה והעפילו לרבע הגמר בפעם השלישית בתולדות המועדון. אחרי שהצליחה להשכיח את התבוסה המהדהדת 3:0 למ.ס אשדוד בליגה לפני שבוע וחצי אחרי שקטעה רצף של 15 משחקי ליגה ללא ניצחון עם 1:2 יקר על הפועל באר שבע בשבת האחרונה, החבורה האדומה של ניסו אביטן הצליחה הפעם לחזור מאשדוד עם ניצחון כאשר נמנעה מהפתעות מיוחדות מול הקבוצה מליגה א׳ בדרך לרבע הגמר.

במועדון אמנם היו מרוצים מכך שהצליחו לחלוף על פני המשוכה האשדודית בדרך לשלב הבא בגביע, אך בעל זאת מעדיפים להתייחס לניצחון כמקפצה לקראת משחק הליגה הקרוב מול הפועל תל אביב ביום ראשון הקרוב ב-20:15, כאשר על אף העובדה שהצליחה להתקדם בגביע, בשורוץ נועלת טבלת ליגת העל מעדיפים לא להסתנוור ולהתמקד במטרה המרכזית של המועדון, הישארות בליגה.

מי שזכה למחמאות על יכולתו היה הקשר אביחי ידין, שכבש את השער השלישי ובישל את הרביעי לאור דסה בצ׳עם אלגנטי לתוך הרחבה, כאשר גם יואב תומר, יוג׳ין אנסה ואור דסה כבשו וזכו למחאות, בנוסף לעמית כהן שבישל את השער הראשון עם הרמה נהדרת מצד ימין.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אביטן: ״לזכות בגביע זה חלום״

כובש השער הראשון, יואב תומר, התייחס לניצחון ולכושרו בתקופה האחרונה: ״זה חשוב, אני קודם כל שמח שניצחנו ועלינו לרבע הגמר במשחק קשה מול קבוצה לא קלה במגרש מאוד קשה. אני שמח שהצלחתי להבקיע ולעזור לקבוצה ובסוף הכי חשוב שעלינו שלב עם ניצחון שני ברציפות שחשוב למורל של הקבוצה אחרי תקופה בה לא הצלחנו לנצח וסבלנו מחוסר מזל ואני מאמין שזה יעזור להרים את החבר׳ה ויביא אותנו עם הרבה אמונה ליום ראשון מול הפועל תל אביב״.

היכולת בגביע לעומת הליגה: ״בתכלס הגביע זה בונוס כרגע ואנחנו צריכים להתמקד במטרה שלנו להישאר בליגה ולהתחיל לחבר ניצחונות ולהמשיך את המומנטום החיובי. עלינו עכשיו לרבע גמר הגביע, אז אפשר להתחיל להאמין ולעשות דברים יפים בגביע ונקווה שנמשיך כך. בינתיים אנחנו שמחים על הניצחון, אבל כבר מתחילים להתכונן לליגה. הגביע מבחינתנו עכשיו הוא מטרה נוספת אחרי העלייה לרבע הגמר״.

המשחק מול הפועל תל אביב: ״הם בתקופה טובה אחרי שלושה ניצחונות רצופים בליגה, אבל אנחנו באים להילחם כי כל נקודה אצלנו חשובה ושלוש נקודות זה בכלל טוב אם אנחנו רוצים לברוח מהתחתית ולהישאר בליגה, זה במשחקים כאלה שהם ברמה שלנו לבוא ולתת את הטון עם ניצחונות. אנחנו צריכים לבוא באמונה שלמה שאפשר לנצח, כמו שהיה נגד באר שבע שכולם באו כמו לוחמים ועשינו את זה כמו גברים״. 

יואב תומר (שחר גרוס)יואב תומר (שחר גרוס)

השפעת ה-1:2 על הפועל באר שבע: ״הניצחון מול ב״ש נתן לנו המון, זה היה חסר לכולם כי היה חוסר ביטחון בגלל רצף המשחקים בהם לא ניצחנו וזה נהיה כמו כדור שלג שרק רצינו לעצור. הניצחון הזה נתן אוויר לכולם, הרים אותנו ונתן לנו ביטחון והיה חשוב לנו לנצח גם כדי להמשיך בגביע וגם כדי לבוא בפורמה טובה למשחק מול הפועל ת״א, זה כמו משחק עונה, אנחנו באים עכשיו לכל משחק כאילו זה גמר גביע״.

המאבקים בתחתית הליגה: ״הפועל רעננה צריכה להישאר בליגה ואני מאמין גם שהיא תישאר. ברגע שאתה לא מנצח זה נהיה כמו כדור שלג, גם כשנראינו טוב במשחקים דברים לא הלכו לנו ואני לא רוצה לדבר שוב על ה-VAR שלקח לנו שערים ונקודות כי אי אפשר לבכות על מה שהיה כי זה כבר לא משנה, אנחנו מסתכלים על ׳כאן ועכשיו׳ ועל המשחקים הקרובים. יש לנו אמונה שלמה וצוות שיכין אותנו ועושה עבודה מצוינת, אני מאמין שנבוא עם ביטחון והטירוף לנצח את המשחק מול הפועל תל אביב״.

הגרלת רבע הגמר והעובדה שהוא אחד השחקנים שזכו בתואר הראשון והיחיד עד כה בתולדות הפועל רעננה בזכייה בגביע המדינה לנוער ב-2017: ״את האמת שאני לא יודע מי עלה לרבע הגמר בכלל, אבל ברבע הגמר כל קבוצה שתבוא תהיה קשה, זה לא השלבים המוקדמים שאתה מקווה להגרלות מול קבוצות מליגות נמוכות ועל הנייר זה יותר נוח. גם הפעם, מול קבוצה מליגה א׳ שיחקנו במגרש קשה מול קבוצה טובה שבאה ונלחמה ועשינו את העבודה. ברבע הגמר מה שנקבל - נקבל וננסה לעלות. אני אישית מאמין שאפשר ללכת עד הסוף בגביע ואני מאמין שכולם מאמינים, אבל חייבים לזכור שהליגה היא הדבר החשוב ביותר והגביע זה בונוס. אנחנו רוצים לעשות דברים יפים בגביע, אבל צריכים כרגע לחבר רצף של ניצחונות בליגה ולקבל קצת אוויר, אם המצב בליגה יהיה יותר טוב יהיה לנו יותר קל מנטלית גם בגביע״.