בהפועל רעננה התאכזבו מאוד לאחר שהקבוצה השלימה אמש (רביעי) סיבוב שלם ללא ניצחון בליגה לאחר שנכנעה 2:0 באצטדיון טדי לבית״ר ירושלים, הקבוצה האחרונה והיחידה אותה ניצחה העונה רעננה בליגה, עם 1:2 במחזור השני.

מפלס הלחץ במועדון האדום מהשרון עלה שלב נוסף, כאשר בעקבות ההפסד לירושלמים, הקבוצה של ניסו אביטן ירדה למקום האחרון בטבלה עם 10 נקודות בלבד מ-45 אפשריות, 4 נקודות פחות מאשר להפועל תל אביב והפועל כפר סבא שמעל לקו האדום.

לאחר הפתיחה הטובה לעידן ניסו אביטן כמאמן הקבוצה ב-0:0 מול מכבי חיפה וב-1:4 על מכבי קריית מלאכי מליגה ב׳ בסיבוב ח׳ של גביע המדינה, הגיע הפסד הבכורה של אביטן כמאמן הקבוצה, כאשר כעת, ברעננה מבינים שהקבוצה חייבת נואשות להשיג ניצחון ליגה כבר במחזור הבא מול האקסית של אביטן, הפועל חדרה בשבת הקרובה.

על אף ההפסד, ברעננה יצאו מרוצים באופן יחסי מהצורה בה השחקנים עמדו על המגרש ומהמשמעת הטקטית בכל הנוגע לחלק ההגנתי, אך מבינים כי נדרשת יותר חדות ומהירות בחלק ההתקפי, בעיקר במשחק מול קבוצה כמו בית״ר ירושלים, שמבוסס על התקפות מתפרצות שהיו אמורות להפתיע את הקבוצה מהבירה ולתפוס אותה לא מוכנה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
לוי: רק בסוף הכרענו קל זה לא היה

מגן הקבוצה עמית כהן התייחס בסיום ואמר: ״אני חושב שדווקא מבחינת ההגנה אנחנו עשינו, לפחות עד הגול שלהם בדקה ה-40, עבודה טובה. תוכנית המשחק שלנו עבדה מבחינה הגנתית, מבחינה התקפית לפני המשחק דיברנו על זה שכשאנחנו מרוויחים את הכדור לצאת מהר קדימה וכן לעשות דברים וזה מה שפחות עבד לנו לצערי״.

פערי הרמות: ״ללא ספק יש פערי רמות, אנחנו לא מסתירים את זה. ידענו שעל כל טעות גם נשלם, כמו שקרה. כמו שאמרתי, התגוננו טוב 40 דקות ועשינו עבודה מצוינת מבחינה הגנתית, הם לא סיכנו אותנו בכלל ובטעות הראשונה שעשינו שילמנו וככה גם בטעות השנייה״.

העובדה שסגרו סיבוב שלם ללא ניצחון: ״זו הרגשה נוראית, כל משחק מחדש לבוא עם התקוות, להאמין שאפשר לעשות את זה ושוב לא לנצח. זה באמת הרגשה לא טובה, אבל אין לנו זמן לשקוע בדיכאון, יש לנו עוד פחות מ-72 שעות משחק מאוד מאוד חשוב מול חדרה ואנחנו צריכים לעשות את הסוויץ׳ בראש ולבוא כל פעם מחדש במטרה לנצח את המשחק״. 

מצבה של הקבוצה: ״אני חושב שאנחנו צריכים קודם כל להיות מאוחדים, כי ברגע שכל אחד מסתכל על עצמו ומרוכז בעצמו אז קשה מאוד להצליח. ברגע שנהיה קבוצה מאוחדת וחזקה אז יהיה קשה מאוד לנצח אותנו״.