מפלס הלחץ בהפועל רעננה המשיך לטפס ואתמול (שבת) והגיע לשיאים חדשים אחרי ה-1:1 המאכזב מול הפועל כפר סבא באצטדיון המושבה במסגרת המחזור ה-13, שנעל את הסיבוב הראשון בליגת הבורסה לניירות ערך.

החבורה האדומה של מנחם קורצקי השלימה משחק 11 ברציפות ללא ניצחון וכעת, כאשר במאזנה תשע נקודות בלבד מ-39 נקודות אפשריות וכשהיא מתחת לקו האדום, במקום ה-13 והלפני אחרון בטבלה בעקבות ה-0:1 של עירוני קריית שמונה על סקציה נס ציונה, במועדון מתקשים למצוא סיבות לאופטימיות.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
קורצקי: מקווה למצוא את הנוסחא לניצחון

“אנחנו פשוט נאיביים”, אמר גורם בקבוצה והוסיף: ״הובלנו 0:1 והגענו לכל כך הרבה מצבים לתת את השני ו׳לסגור עניין׳ בדרך לניצחון, אבל תמיד מצאנו דרך יצירתית לפשל בפעולה האחרונה וכולם, במקום למסור ולהשאיר שחקן במצב לגול בטוח, ניסו ללכת לבד עד הסוף ולהבקיע. בסוף ספגנו את השוויון ואיבדנו את זה, פשוט חבל, שתי נקודות קריטיות שהלכו לזבל. אין יותר מה להגיד, אנחנו בבעיה”.

לאחר סיום המשחק, קורצקי נכנס לחדר ההלבשה ופרק את זעמו על היכולת של קבוצתו בצעקות רמות שהדהדו במסדרונותיו של אצטדיון המושבה. קורצקי התייחס בסיום למה שאמר לשחקניו בחדר ההלבשה: “הייתי מאוד מאוכזב, הם יודעים את זה. בדרך כלל אני מאוד מפרגן להם אחרי משחקים, אבל הפעם הייתי מאוד מאוכזב”.

מנחם קורצקי (חגי מיכאלי)מנחם קורצקי (חגי מיכאלי)

גם לוח המשחקים של האדומים לא מאיר פנים לקורצקי ולשחקניו, כאשר כעת, לאחר שסגרו את הסיבוב הראשון מתחת לקו האדום, בפני הקבוצה מהשרון ניצבים שני משחקים קשים מול מכבי חיפה ובית״ר ירושלים, הקבוצה היחידה אותה ניצחה עד כה רעננה בליגה עם 1:2 במסגרת המחזור השני משערים של יוג׳ין אנסה ועמית כהן.

השוער אסף צור, שמנע הפסד עם הצלת שער בטוח בדקה ה-95, סיפר בסיום: ״אין ספק שזה לא המקום שציפינו להיות בו בתחילת העונה, במיוחד לאחר הניצחון על בית״ר ירושלים במחזור השני. ציפינו להיות במקום אחר, אבל זה המצב וזו הסיטואציה ואנחנו ביחד צריכים לצאת מהמצב הזה אליו נקלענו״.

המשחקים מול מכבי חיפה ובית״ר ירושלים: ״כמו שמכירים את רעננה ואת החומר של השחקנים והצוות המקצועי, אנחנו באים לכל משחק במטרה ובגישה לנצח, כרגע זה פחות הולך עם ניצחון אחד בסיבוב שלם. אנחנו באים קודם כל למשחק מול מכבי חיפה בשבת כדי לתת את כל מה שיש לנו ולנצח את המשחק״.

אסף צור (ניסן עייש)אסף צור (ניסן עייש)

הנאיביות של הקבוצה: ״אני לא קורא לזה נאיביות, אני אולי קורא לזה טיפה חוסר מזל, מה שבאמת חסר לנו כדי לעשות את קפיצת המדרגה הזאת, לנצח משחקים ולהיות במקום יותר טוב. אני מאמין שברגע שהדבר הזה יתחבר לנו אנחנו נהיה במצב הרבה יותר טוב, כשטיפה הגלגל יסתובב והמזל יהיה לטובתנו אנחנו נהיה במצב הרבה יותר טוב״.

האכזבה מהצורה בה התפתח המשחק: ״באנו לפני המשחק בגישה התקפית שאנחנו חייבים את הניצחון הזה כדי לצאת לדרך חדשה. התחלנו את המשחק טוב, הובלנו 0:1 והיו לנו מצבים לסיים את המשחק, אבל בכדורגל יש את הקלישאה הזאת שאם אתה מחמיץ ולא כובש, מהצד השני אתה תחטוף גול וזה באמת מה שקרה. אנחנו צריכים ללמוד מזה ולהשתפר כדי שנדע להבא לא לספוג את הגול הזה ולנצח את המשחק. אנחנו צריכים לדעת לנצח גם משחקים שיש בהם דקות פחות טובות״.

השער שהציל בדקה האחרונה: ״תמיד עדיף לסיים בתיקו ולא להפסיד, אבל רצינו את הניצחון הזה ולצאת עם שלוש נקודות וזה מה שעניין אותנו. ברור שאנחנו מאמינים שאפשר לצאת לדרך חדשה, מבחינה אישית אני שנה רביעית ברעננה ואני מכיר את חומר השחקנים ויודע איזה שחקנים איכותיים יש לנו בקבוצה, גם מבחינה מקצועית וגם מבחינה אישית, ואני בטוח שנוכל לצאת לדרך חדשה עם השחקנים״.