בהפועל רעננה יצאו אמש (רביעי) מאוכזבים פעם נוספת אחרי שהשלימו משחק שלישי ברציפות ללא ניצחון ונותרו מתחת לקו האדום, זאת לאחר ששמטו יתרון בשלב מאוחר במשחק ונפרדו ב-1:1 מעירוני קריית שמונה.

בקבוצה נפגעו פעם נוספת משימוש במערכת ה-VAR, כאשר שער של קייס גאנם בדקה ה-16 נפסל בטענה שנויה במחלוקת לנגיעת יד של החלוץ. במועדון כעסו שהשופט גל לייבוביץ׳ החליט לפסול את השער מבלי לצפות באירוע פעם נוספת ולבחון את המהלך בעצמו. בנוסף, בדקה ה-65 החלוץ החדש אליה סוריאנו נדחף בתוך הרחבה על ידי אורי צעדון, אך לייבוביץ׳ בחר שלא לשרוק לפנדל.

גורם במועדון התייחס לנושא ואמר: ״זה בלתי אפשרי כבר, פשוט התעללות. איך יכול להיות שכל הדברים האלה קורים לרעתנו? אנחנו באים לכל משחק ומנסים לעשות את הטוב ביותר שלנו, אבל פעם אחר פעם תוקעים לנו מקלות בגלגלים בצורה מגמתית וזה פשוט מתסכל. בקשר לשער שנפסל עוד נגיד שקשה היה לראות באמת מה קרה שם, למרות שקשה להאמין שהוא נגע ביד, אבל בוודאות הגיע לנו אחר כך פנדל ואת זה בכלל לא בדקו״.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אביטן: היו מקרים לטובתנו שלא נבדקו בvar

לצד הביקורות על השיפוט ומערכת ה-VAR, ברעננה לא חסכו ביקורת גם מהשחקנים, שפעם נוספת איבדו בנאיביות יתרון ושתי נקודות יקרות מול יריבה ישירה לתחתית. גם העובדה שבמחזור הבא ניסו אביטן ושחקניו יפגשו בבלומפילד את מכבי תל אביב לא מעודדת במיוחד.

מי שכן היווה פעם נוספת את נקודת האור של רעננה והמשיך בתקופה הנהדרת שלו היה החלוץ יואב תומר, שכבש משחק רביעי ברצף. עוד זכו למחמאות קייס גאנם, שבישל לתומר את השער בכדור עומק נפלא, והמגנים ירדן כהן ועמית כהן שתמכו בצורה נהדרת בהתקפה.

עמית כהן התייחס בסיום לאבדן הנקודות ואמר: ״אני לא יודע למצוא את המילים לתאר את האכזבה, בעיקר בגלל שהובלנו, שיחקנו טוב והיינו יותר טובים לאורך רוב דקות המשחק. העובדה שזו לא פעם ראשונה שזה קורה לנו, אי אפשר להגיד ׳בסדר, זה חד פעמי וממשיכים הלאה׳, זה קורה לנו פעם אחר פעם ואנחנו צריכים לשבת ביחד ולחשוב איך יוצאים מהמצב הזה״.

על השער המאוחר שספגו: ״באמת שהיה לנו קשה לאסוף את עצמנו אחרי שספגנו, אבל אין ברירה, אנחנו שחקנים מקצוענים. ספגנו את השער הזה כשנשארו עוד עשר דקות למשחק, הייתה לנו בדיוק שנייה אחת של תסכול ועצב והרמנו את עצמנו. ניסינו לחזור ולנצח את המשחק, הבנו שיש לנו עוד זמן ושאנחנו יכולים לעשות דברים והראינו את זה עוד לפני זה במהלך המשחק כשהגענו למצבים. לצערנו, שוב לא הצלחנו״.

עמית כהן נוגח (שחר גרוס)עמית כהן נוגח (שחר גרוס)

הקושי להתאושש אחרי ספיגה: ״אני יכול להבין שאולי מהצד זה נראה כמו התפרקות מנטלית, אבל בתוך הקבוצה אנחנו מודעים למצב ומדברים על זה ומנסים להבין שדברים קורים בכדורגל, קורה שמובילים, קורה שמקבלים גול וקורה שנמצאים בפיגור, כל הסיטואציות האלה קורות ואנחנו צריכים כשחקנים מקצוענים להגיב לסיטואציה, להישאר ביחד ולעשות את הטוב ביותר עד שהשופט שורק לסיום״.

החלטות ה-VAR: “קשה להסביר את זה, אני באמת כשחקן לא רוצה להתייחס לזה, יש את האנשים שצריכים לעשות את המלחמות האלה. אני מתרכז באימונים, הפנים למשחק הבא והמטרה היא להשאיר את הקבוצה בליגה״.

המשחק הבא מול מכבי תל אביב: ״במצב בו אנחנו נמצאים אין לנו את הפריבילגיה לוותר על אף משחק או על אף נקודה. דווקא נגד הקבוצות הגדולות ראינו שהצלחנו להביך אותן לא פעם אחת, נקווה שגם הפעם נצליח. אני תמיד מאמין שאפשר לנצח, ניצחנו את הפועל באר שבע ובית״ר ירושלים, עשינו תיקו מול מכבי חיפה וגם נגד מכבי ת״א היו לנו דקות שהיינו אפילו יותר טובים מהם והגענו למצבים״.