תסכול גדול ניכר על פניהם של שחקני הפועל רעננה ביציאה מאצטדיון המושבה לאחר שהקבוצה נכנעה אמש (שבת) 2:1 למכבי נתניה בתום מהפך מאוחר שהושלם בפנדל בתוספת הזמן והותיר את החבורה מהשרון, שבוע נוסף, מתחת לקו האדום.

לאחר מחצית ראשונה בה רעננה שלטה במשחק והייתה עדיפה בצורה משמעותית על מכבי נתניה, הקבוצה של ניסו אביטן, שהוליכה מפנדל מדויק של יואב תומר בדקה ה-11, נסוגה לאחור ונענשה מיד בדקה הראשונה של המחצית השנייה, כאשר פאטוס בצ׳יראי המחליף השווה את התוצאה בדקה ה-46, בדקה אחת בלבד אחרי שנכנס למשחק.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ברדה: שמח שהפכנו פיגור לניצחון

לאחר שאביחי ידין הורחק בדקה ה-83 והותיר את רעננה בעשרה שחקנים, מכבש הלחצים גבר והתחזק ושוב, רעננה איבדה את הנקודה, שהייתה בטוחה כבר שהשיגה, לאחר נגיעת יד של בן בנימין בתוך הרחבה שגרמה לפנדל, אותו תרגם טים הויבך לשער ניצחון נתנייתי בדקה ה-91 והותיר את רעננה, פעם נוספת, בידיים ריקות.

כעת, לאחר הפסד נוסף שסיבך את הקבוצה עוד יותר בתחתית ומתחת לקו האדום, במועדון האדום מהשרון מבינים כי המשחק בשבוע הבא מול סקציה נס ציונה הוא קריטי וגורלי להמשך מאבקי ההישרדות, כאשר הפסד במשחק הזה מול נועלת הטבלה עלול ככל הנראה לחרוץ את גורלה של הקבוצה לירידת ליגה בתום העונה.

על רקע פציעתו של חלוץ הרכש האיטלקי, אליה סוריאנו, שקרע חלקית את הרצועה הצולבת, במועדון חוששים מפציעתו של יואב תומר, שסבל מכאבים אשר קשורים לניתוח הבקע שעבר בקיץ ונאלץ להיות מוחלף כבר בדקה ה-31 כאשר הכאב ניכר על פניו.

אביטן, סיכם את ההפסד: ״אין ספק שזה מתסכל מאוד, נקודה יקרה מאוד שאיבדנו, בטח בעשרה שחקנים, ולקבל עוד פעם גול בתוספת הזמן, אבל אין לנו את הפריבילגיה לשקוע, יש מאבק ארוך ולצערי יצאנו הפעם בלי כלום. התופעה הזו שאנחנו מובילים ומאבדים את היתרון זה באמת כואב ומתסכל ונצטרך לטפל גם בזה. כרגע זאת עובדה שיש לנו סף שבירה נמוך, אנחנו מובילים בחצי מהמשחקים מאז שאני מאמן וזה בורח לנו מהידיים, המון המון נקודות שירדו לטמיון״.

ניסו אביטן (נעם מורנו)ניסו אביטן (נעם מורנו)

מצב הסגל לאחר סגירת חלון ההעברות: ״אי אפשר היה לצפות את מה שקרה לנו עם הפציעה המצערת של אליה סוריאנו בבוקר של סיום חלון ההעברות, שהחלוץ הבכיר שהבאתי, רציתי ותכננו עליו כל כך הרבה נפצע וזה שם אותנו במקום מאוד בעייתי, אבל כרגע אין לנו מה לעשות עם זה, החלון נסגר ועם זה אנחנו הולכים קדימה״.

תוצאות היריבות לתחתית: ״אני חושב שאנחנו צריכים להסתכל על עצמנו, אנחנו לא עושים את העבודה שלנו אז קשה לי להתייחס ליריבות. המאבק הזה פתוח, הוא יהיה ארוך ומייגע ואני מקווה מאוד וגם מאמין שנדע לעשות את הדברים״.

עזיבתו של קייס גאנם: ״מבחינתנו היה ניסיון לא לאפשר לעסקה הזאת לצאת לפועל, אבל הדברים כבר היו סגורים ואי אפשר היה לקחת את הגלגל אחורה לצערנו. שוב, מבחינתי הסגל שיש לנו עכשיו, עם התקלה הלא נעימה שקרתה לנו, זה מה שיש ואנחנו נילחם, אנחנו לא מרימים ידיים ולא נוותר. המשחק מול נס ציונה הוא עוד משחק גורלי וחשוב שנותן שלוש נקודות ונעשה את כל מה שאנחנו יכולים כדי לקחת את הנקודות האלה״.

קייס גאנם (דוברות הפועל ב"ש)קייס גאנם (דוברות הפועל ב"ש)

השיפוט: ״כל פעם שאנחנו אומרים משהו על השיפוט הם באים שבוע אחר כך ועושים יותר גרוע, אז אני אפסיק להגיד את זה הפעם. אני לא חושב שהיה משהו בשיפוט שהכריע את המשחק, היה פנדל ואני עדיין לא יודע אם היה או לא היה ולא נכנס לזה בכלל, אבל אני חושב שהיד על ההדק מול רעננה היא קלה מדי״.

השוער אסף צור סיפר בסיום: ״יש תחושות לא נעימות עם המצב בו אנחנו נמצאים כרגע, אבל אני מאמין שיש פה חומר שחקנים מצוין גם מבחינה אנושית וגם מבחינה מקצועית ואני מאמין שנשתפר ובעשרה משחקים שנשארו נעשה את העבודה ונישאר בליגה. אני חושב שהרבה פעמים אנחנו משחקים טוב ונראים טוב, בעיקר במחצית הראשונה ואז במחצית השנייה יש משהו שטיפה קשה לי להסביר אותו, אבל אנחנו נצטרך ביחד לשפר את זה ולשחק 90 דקות טוב, 45 דקות זה לא מספיק ואני מאמין שנעשה את העבודה ונישאר בסופו של דבר בליגה״.

הכדור של טים הויבך חודר לרשת של צור (נעם מורנו)הכדור של טים הויבך חודר לרשת של צור (נעם מורנו)

המצב בתחתית: ״ברור שאנחנו אופטימיים, אני חושב באמת שיש סגל שחקנים טוב ואנחנו לא צריכים להיות איפה שאנחנו נמצאים ואני מאמין שנעשה את העבודה בסופו של דבר. ינואר? אני רוצה לאחל לכל מי שעזב בהצלחה בקבוצה החדשה שלו ודבר שני, אני חושב עדיין שיש לנו סגל שחקנים טוב ומי שנשאר צריך לעשות את העבודה ולהשאיר את רעננה בליגה״.