בעוד הפועל רעננה כבר הגיעה להסדר מול שחקניה על הקיצוץ בשכרם, לאחר לא מעט מלחמות ופיצוצים, הם קיבלו את המשכורות בשבוע שעבר. הזרים, שקיצצו כ-50 אחוזים משכרם, קיבלו את השכר הנ"ל, מלבד הבלם הספרדי, דויד מתיאוס, שקיבל משכורת שמוערכת בכ-20 אחוזים בלבד משכרו המקורי, כך נודע היום (שישי) ל-ONE.

בתגובה לכך, מתיאוס, שלא הגיע לסיכום עם המועדון על קיצוץ בשכרו, שלח למועדון מכתב מעורך דינו, שרבל ג'ובראן, בו טענות על ה"צעדים החד צדדיים שנקטה הפועל רעננה" כלפיו ובקשה למתן שכר הולם כמו שאר חבריו לקבוצה, לפחות הזרים, בעוד הישראלים קיצצו בתנאים אחרים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
רעננה מברכים את עם ישראל לכבוד הפסח

"דויד מרגיש פגוע מאוד מהתנהלות הנהלת הקבוצה כלפיו ומהצעדים החד-צדדיים שלה", אמר ל-ONE עו"ד ג'ובראן מהפירמה HIE. "היה מצופה מהנהלת הקבוצה לבוא בדברים עם השחקן לפני כל נקיטה בצעדים בניגוד לדין ובניגוד לחובותיה הבסיסיות ביותר מכוח משפט העבודה. עם קבלת הייצוג של דויד נעשתה פנייה על ידי לקבוצה ומתקיימת התכתבות מול עורכי דינה. אני כולי תקווה שהנהלת הקבוצה תגלה רצינות נכונות אמתית ולא מן השפה ולחוץ על מנת לפתור את הדברים בהידברות שתהיה טובה לכל הצדדים - הכדור במגרש של הקבוצה".

ברעננה אמרו ל-ONE כי השכר שקיבל מתיאוס הוא אכן נמוך יותר משאר הזרים, בשל העובדה שלא הסכים לתנאי הקיצוץ שהציע המועדון, כאשר הוא שווה ערך לדמי אבטלה כביכול, גם בשל העובדה שכזר הוא לא יכול לצאת לחל"ת, אם כי הוא שמר לעצמו את הרכב והדירה. בעוד השחקן טרם השיב להצעת המועדון, ומתנהל מולו דרך עורך דינו, עוד צפויות התפתחויות בגזרת רעננה והבלם הספרדי, אקס הפועל חדרה.

מהפועל רעננה נמסר בתגובה: “אנחנו נוהגים עם כל השחקנים שלנו לפי ההנחיות של פיפ”א וכך ננהג גם עם מתיאוס”.