המאמן ניסו אביטן סיים היום (שני) את דרכו בהפועל רעננה. התבוסה המשפילה 3:0 לסקציה נס ציונה והירידה למקום האחרון בטבלה היוו את הקש ששבר את גב הגמל ובמועדון האדום מהשרון השלימו עם העובדה שאין אפשרות להמשיך בצורה הזאת והבינו את הצורך הדחוף בזעזוע. מי שיאמן את הקבוצה הוא עוזר המאמן גל כהן, שמסתמן כי יהיה בתפקיד עד סיום העונה. המועמד המוביל להחליף את אביטן לאחר מכן הוא אורי גוטמן, כשגם שמו של יובל נעים עלה על הפרק.

לאחר ההודעה על סיום דרכו של המאמן, החלה מלחמת גרסאות בין אביטן לרעננה. בעוד המאמן טען כי פוטר, המועדון הוציא הודעה לפיה התפטר על דעת עצמו. לאחר שאביטן ראה את ההודעה הרשמית שפרסם המועדון והגיב בזעם, ברעננה זימנו אותו בחזרה למגרש האימונים של הקבוצה לפגישה דחופה, שהסתיימה עם הסכמות: “הפועל רעננה וניסו אביטן הגיעו להסכמות הדדיות לסיום החוזה - לטובת כל הצדדים. אנו מודים לניסו אביטן ומאחלים לו בהצלחה”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אביטן: ״אני חווה עונה אישית קשה״

אביטן ראה את קבוצתו משלימה משחק שישי ברציפות ללא ניצחון, כמו גם הפסד שלישי ברציפות, בדרך למקום האחרון בטבלה עם 16 נקודות בלבד מ-72 אפשריות. אביטן רשם 13 הופעות על הקווים כמאמן הפועל רעננה בכל המסגרות, במסגרתן ספג שישה הפסדים, סיים ארבעה משחקים בתיקו וניצח בשלושה משחקים בלבד, מהם רק ניצחון אחד היה בליגה, ב-1:2 על הפועל באר שבע לפני כחודש וחצי.

ניסו אביטן (מרטין גוטדאמק)ניסו אביטן (מרטין גוטדאמק)

לאחר ההפסד 2:1 למכבי נתניה אביטן הביע בפני הבעלים אשר אלון את רצונו לעזוב, אך בסופו של דבר הוחלט שימשיך בתפקידו, כעת הרצון לסיים את ההתקשרות הפך להדדי יותר מבעבר ובסופו של דבר אביטן פוטר.

אביטן עצמו התייחס בסיום התבוסה לנס ציונה לעתידו ואמר: ״לא הוגן דקה אחרי משחק לדבר על הדברים הללו, כולם יודעים מה קרה השבוע, בוא נחכה ונראה, זה לא נכון לקבל החלטות כשאני נסער. אני מאמין ביכולת שלי להוציא את הקבוצה מהמצב הזה. באופן אישי אני חווה עונה קשה מאוד אבל זה חלק מהדברים שמעצימים אותך ואני מקווה מאוד שאוכיח שאני יודע לאמן״.

דריל לצ'מן, בן בנימין ועדי נמני מאוכזבים (חגי מיכאלי)דריל לצ'מן, בן בנימין ועדי נמני מאוכזבים (חגי מיכאלי)

גורם במועדון אמר: “השחקנים חייבים להבין שזה עליהם אפילו הרבה יותר ממה שזה עליו, אסור להם להיראות ככה מול נס ציונה בשום מצב. הם חייבים להפנים ששום דבר לא יקרה מעצמו ואם הם ימשיכו לשחק ככה אנחנו עלולים להתעורר כשזה כבר מאוחר מדי בליגה הלאומית״.

תקרית בין אלון למתאוס

בתוך כך, כפי שפרסמנו ב-ONE, בסיום המשחק נרשמה תקרית בין הבעלים אשר אלון לבלם הספרדי דויד מתאוס, במסגרתה הבעלים הגיע על מנת להחמיא לספרדי על רמת המחויבות שהפגין ואמר: ״אתה האחרון שהייתי מחליף במשחק הזה״, אך מתאוס, שמחזיק בבטן מלאה על ההתנהלות מולו בחלון ההעברות ועל העובדה שלא שיחק בשלושת המשחקים האחרונים של הקבוצה לא קיבל יפה את הדברים.

אשר אלון (חגי מיכאלי)אשר אלון (חגי מיכאלי)

הבלם הספרדי, שככל הנראה היה ׳חם׳ לאחר התבוסה, הגיב בעצבים לדבריו של אלון והתייחס לתקופה האחרונה שעבר ברעננה, לעובדה שכמעט והוקפא, להתנהלות של המועדון מולו בחלון ההעברות ולטענות שהיו נגדו וטענו שאינו מחויב מספיק וצעק לעבר אלון: ״אתם לא מקצועיים, אתם הורגים אותי״, כאשר הבעלים, שככל הנראה לא הבין את ההתפרצות של מתאוס, סינן לעצמו ׳מטומטם׳ בזמן היציאה מהאצטדיון.