אחרי חמישה הפסדים רצופים, אייל לחמן הצליח סוף סוף להשיג נקודת בכורה בליגת העל כמאמן הפועל רעננה, שסיימה ב-2:2 עם הפועל חדרה. רגע אחרי המשחק, המאמן סמוך ובטוח שהקבוצה שלו הייתה יכולה להוציא הרבה יותר מהפלייאוף הזה ובטוח שהעתיד ברעננה ורוד. 

“אנחנו רוצים לנצח כל משחק, מהרגע הראשון חיפשנו רק לנצח, משחקים מאוד מאוד פתוח, אפילו כשהיינו ב-10 שחקנים שיחקנו עם שלושה חלוצים. אנחנו רוצים שהמשחק ייראה טוב וחיובי ואם אני יכול להשאיר משהו קטן אחרי זה ללמד את השחקנים הצעירים האלה לראות את המשחק, אני אומר בפה מלא שאנחנו משחקים טוב”, אמר מאמן רעננה, אייל לחמן בסיום המשחק. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
טעות של אליפות: האם פיקה עשה עבירה?

למרות שרשרת ההפסדים, לחמן בטוח שיש עתיד ורוד לרעננה: “ברעננה יש שחקנים טובים, לדעתי הם עצמם לא העריכו את עצמם מספיק. חוץ מהמשחק נגד כפ”ס, בשום משחק לא היינו צריכים להפסיד. רעננה לא נפלה בפלייאוף התחתון משום קבוצה. יש פה שחקנים מצוינים, הקבוצה הזאת קצת פספסה השנה בזה שהיא יורדת ליגה בצורה כזו”.

התוצאות הרעות: “אני מפריד את הפלייאוף כי ידענו שאנחנו צריכים מהרגע הראשון רק לנצח וזה נתון שמשנה את כל הקונספט מהרגע הראשון. זו לא היערכות פשוטה, היא שונה לחלוטין. שיחקנו בלי החלוצים שפתחו כאן את העונה כמו יואב תומר, אנחנו חסרים שחקנים בכל משחק. רעננה פספסה בליגה מאוד מאוד נוחה וחבל כי יש פה שחקנים מצוינים”.  

שחקני הפועל רעננה חוגגים (נעם מורנו)שחקני הפועל רעננה חוגגים (נעם מורנו)

שרון מימר: “מאוכזב מאוד מהתוצאה”

מן העבר השני, מאמן הפועל חדרה שרון מימר לא היה מרוצה מהיכולת של השחקנים שלו: “משחק מאוד מבולגן ומפוזר. לצערי הובלנו פעמיים ולא היינו צריכים לתת לרעננה לחזור, העייפות דיברה, היינו צריכים להיות יותר חכמים. אני מאוכזב מאוד מהתוצאה”. 

היכולת המצוינת והשער של מנשה זלקה: “הוא עושה כבר שני משחקים ברצף עבודה טובה, מבחינתי הוא הצטיין בשני המשחקים, הגול הוא בונוס, עושה עבודה נהדרת”

עתידו של שוער הקבוצה, אוסטין אג’ידה: “אין לי כרגע החלטות חותכות לגבי אוסטין ולגבי שאר השחקנים. הוא עשה פה שלוש שנים מצוינות, שם את חדרה על המפה, החלטנו עוד לפני הפלייאוף שזו תהיה החלוקה בין השוערים וזו הסיבה”.  

שרון מימר (נעם מורנו)שרון מימר (נעם מורנו)

מנשה זלקה עצמו אמר: “שער בכורה, אבל לא עשינו את המוטל עלינו. עשינו את המשחק הזה קשה, הובלנו פעמיים, היינו צריכים להגדיל את התוצאה ובמקום זה סבלנו בסוף, אבל לא נורא, את המטרות שלנו השגנו, עכשיו שנאר להתכונן לעונה הבאה”

כריעת הברך בגול כאות מחאה לזכרו של ג’ורג’ פלויד: “אנחנו תכננו את זה כבר אתמול באימון שנעשה את המפגן סולידריות הזה לשחורים בארה”ב כאות מחווה ואני שמח שיצא דווקא לי לחגוג את הגול הזה ואיתי חגגו. אם הייתי מאמן שהייתי קפטן בליגת העל ומדליק משואה? אני אשקר אם אגיד שכן, אף אחד לא האמין אבל זה היופי בחיים, שמובילים אותך לפעמים למקומות שאתה מקבל ‘מתנה’, ידעתי לקחת את המתנה הזאת שנקראת אורן גולן והפועל חדרה. למי אני מקדיש את השער? לחיילי צה”ל”.  

מנשה זלקה (דן יידוב)מנשה זלקה (דן יידוב)