מכבי ת״א הייתה חייבת לעבור את קלוז׳, על הנייר היא קבוצה יותר טובה. אך הצהובים עפו לאחר הסיבוב הראשון במוקדמות ליגת האלופות וזה כישלון מבחינת הקבוצה שהייתה חייבת לעבור את הרומנים. מדובר בשנה השנייה ברציפות שהקבוצה לא מצליחה באירופה.

מכבי  ת״א הגיעה למשחק הערב עם הגב אל הקיר, הפיגור אמנם היה 1:0, אבל עם אופטימיות מלאה שאפשר לעבור את המשוכה הרומנית. פתיחת המשחק מבחינת מכבי הייתה מעודדת מאוד – מחויבות, אגרסיביות, יציאה עם המון שחקנים להתקפה, יצירת מצבים ואף כיבוש שער יתרון חשוב מאוד בתזמון מצוין שנתן לכולנו תחושה שהמשחק בידיים וברגליים של אלופת ישראל, אבל בכדורגל כמו בכדורגל מיד לאחר הבקעת שער היתרון של מכבי הגיע הרגע המשמעותי ביותר במשחק.

אנדראס יאניוטיס מאוכזב (איציק בלניצקי)אנדראס יאניוטיס מאוכזב (איציק בלניצקי)

שריקה לבעיטת עונשין מ-11 מטרים, פנדל שלא היה, והחלטה רעה מאוד של השופט הגרמני שינתה את המשחק באופן קריטי, הוציאה את הרוח מהמפרשים של שחקניו של איביץ’ ולדקות מסוימות אף הוציאה את הרוח הנפלאה שהייתה ביציעים, רוח סופר-חיובית שהפכה לדממה מוחלטת. 

לקח לצהובים רבע שעה על מנת לצאת מהלם ספיגת השער כדי לחזור לשליטה מוחלטת במרכז המגרש עם הגעה למצבים קורצים להבקעת שער, שהוחמצו מצד המארחת, אבל מצד שני יציאה מקרית להתקפה של הרומנים עם איום ממרחק לעבר שערו של יאניוטיס מצא את השוער שוב פעם לא ערני עם הדיפה נוראית, שהובילה לספיגת שער נוסף, שגרם לאובדן האמונה על הדשא וביציעים.

שחקני מכבי ת"א בסיום המשחק (איציק בלניצקי)שחקני מכבי ת"א בסיום המשחק (איציק בלניצקי)

במחצית השנייה, הכניסה של יונתן כהן על חשבון אבי ריקן נתנה לצהובים תנופה ואופציה נוספת בחלק הקדמי, שגרמו להבקעת שער שוויון נפלא ודקות איכותיות, אבל לא מעבר לכך. ייתכן שאיביץ’ היה צריך לעלות במערך יותר התקפי מלכתחילה, כדי לאיים על הרומנים עם יותר כלים התקפיים מגוונים, אבל הבעיה היא כנראה יותר עמוקה. 

זה מתחיל עם שוער שבינתיים לא עומד בציפיות, הגנה לא מתואמת וטעויות שחוזרות על עצמן במצבים נייחים, טעויות שבליגה הישראלית בדרך כלל לא משלמים עליהן ביוקר אבל מול יריבות אירופאיות משלמים באופן מיידי ובמזומן. האכזבה גדולה מאוד בעיקר בשל התחושה הברורה שמכבי ת”א היא פשוט קבוצה טובה יותר מקלוז’ הרומנית, אבל בכל זאת, הקבוצה הודחה כבר בסיבוב הראשון.

שחקני מכבי ת"א מאוכזבים (איציק בלניצקי)שחקני מכבי ת"א מאוכזבים (איציק בלניצקי)

בשבוע הבא, תפגוש אלופת ישראל את סודובה, יריבה ליטאית, ולא לזה פיללנו. איביץ’ חייב לקחת את העניינים לידיים, להבין ולשדר לשחקניו שאין זמן או מקום לטעויות, ויש רמת ציפיות ברורה לפחות להגיע לליגה האירופית, ואם זה אכן יתממש אז מכבי והמאמן עמדו בציפיות, אך כל תוצאה אחרת תחשב לכישלון נוסף במפעלים האירופיים.

אבל חברים יקרים, תנו לנו לחשוב חיובי עם חורף חם. רצינו ליגת אלופות, כנראה שזה גדול עלינו, מסתפקים בליגה האירופית, רק בבקשה לא רוצים להיות יותר העונה בסיטואציה שבה אנחנו שוב שומעים הסברים ותירוצים – אלא רוצים לשמוע את ההמנון של הליגה האירופית מתנגן בבלומפילד.

יונתן כהן מאוכזב (איציק בלניצקי)יונתן כהן מאוכזב (איציק בלניצקי)